Adam Gonšenica

Slovensko

vypadol v semifinále

(4)

AUGSBURG. Slovenský vodnoslalomár Jakub Grigar na MS vo vodnom slalome skončil v K1 na štvrtom mieste.

Vo finále predviedol čistú jazdu, no mal stratu 1,60 sekundy na víťazného Čecha Víta Přindiša. Ten dosiahol čas 94,78 s. Striebro získal Talian Giovanni de Gennaro a tretí bol Francúz Boris Neveau. Grigarovi bronz ušiel o 0,63 sekundy.

V mužskom kajaku sa nepresadil favorizovaný Čech Jiří Prskavec a do záverečných chvíľ bol v boji o medailu aj Grigar.

"Trochu som sa bil s vodou, ale bojoval som ďalej. Medailisti sú hviezdami nášho športu a gratulujem im. Predsa len som však chcel byť v najlepšej trojke aj ja, mrzí ma to. Štvrté miesto asi ocením až časom," uviedol po pretekoch slovenský kajakár pre RTVS.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Vodné športy»Grigarovi tesne ušla medaila z MS, z titulu sa teší Česko