České štafety berou na mistrovství Evropy mládeže dva tituly!

Mistrovství Evropy mládeže, které se koná ve švýcarském Luganu, přineslo hned při první možné příležitosti dva tituly pro českou reprezentaci. V kategorii starších žáků titul získala trojice českého A týmu ve složení Josef Kuchař, Lucie Grohová a Lukáš Vorel. Český B tým ve složení David Icha, Eva Drhová a Šimon Lehký skončil na 4. místě jen dvě sekundy za bronzem.

V kadetské kategorii získal titul český A tým (Kryštof Bažant, Amálie Gottwaldová, Pavel Šumpík), B tým (David Vašut, Anna Hanáková, David Friedel) dojel na 16. místě.

Výsledky - Štafety U15
1. CZECH REPUBLIC NATIONAL TEAM A (Josef Kuchař, Lucie Grohová, Lukáš Vorel) 49:20
2. TEAM SUD FRANCE (Noa Filippi, Lise Revol, Zian Asselin de Williencourt) +0:29
3. HRM-GERMANY 1 POWERED BY STOP&GO MARDERABWEHR (Felix Kurz, Luise Huber, Jonas Schweizer) +0:30
4. CZECH REPUBLIC NATIONAL TEAM B (David Icha, Eva Drhová, Šimon Lehký) +0:32
5. CARBONHUBO CMQ ITALY (Enrico Andrea Balliana, Roberto Pinna, Mariachiara Signorelli) +0:54

Kompletní výsledky ZDE

Výsledky - Štafety U17
1. CZECH REPUBLIC NATIONAL TEAM A (Kryštof Bažant, Amálie Gottwaldová, Pavel Šumpík) 46:15
2. SWISS CYCLING NATIONAL TEAM 1 (Sven Sommer, Nicolas Halter, Sirin Städler) +0:26
3. AUSTRIA 1 (Valentin Hofer, Eva Herzog, Anatol Friedl) +0:35
4. SWISS CYCLING NATIONAL TEAM 2 (Alder Micha, Noel Toth, Lara Liehner) +0:45
5. ALLIEVI 2 SQUADRA A - ITALY NATIONAL TEAM (Luca Fregata, Giulia Rinaldoni, Mattia Stenico) +1:09
...
16. CZECH REPUBLIC NATIONAL TEAM B (David Vašut, Anna Hanáková, David Friedel) +2:41