Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě

Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima Cup, kterým byl závod Segafredo Sahara Race...

Autor: Pressnews

Ojedinělý závod v netradičním prostředí nabídl bohatý dvoudenní program. V pátek se odehrály noční cyklistické a běžecké závody. V sobotu účastníci závodili v cyklistickém intervalovém a hromadném závodě. Na programu byly také závody pro děti do deseti let včetně zábavného programu. Celou akcí provázela skvělá italská káva Segafredo.

Pátek se nesl ve znamení tropických teplot. Se západem slunce odstartoval závod na 40 minut. Dvoukilometrový okruh kolem areálu s průjezdem po 110 metrové osvětlené lávce přilákal nejen závodníky všech věkových kategorií, ale i davy fanoušků. Nejrychlejšími v cíli byli František Hojka a Lenka Fridrichová. Mezi běžci v půlhodinovém závodě slavili vítězství Vojtěch Kobr a Táňa Metelková.

Při sobotním programu se upírala pozornost na tým Segafredo, jehož lídrem se stal bývalý český reprezentant v cyklokrosu, mistr světa v kategorii juniorů z roku 1995, Zdeněk Mlynář. Ten předal týmovým parťákům několik cenných rad a vydali se společně na trailový závod. Okruh o délce deseti kilometrů po lesních pěšinách, kořenech, klopénkách a lávkách vedl mimo jiné také do stále aktivní těžební oblasti Marokánka, kam se běžně účastníci nedostanou. S náročným terénem ovlivněným také noční bouřkou si nejlépe poradili hlavní vítězové Josef Jelínek a Lenka Fridrichová.

V odpoledním závodě na dvacet kilometrů slavil vítězství Michal Bubílek, který získal dostatečný náskok na pontonové lávce a dojel si pro jisté vítězství. Mezi ženami se opět nejvýše umístila Lenka Fridrichová.

Seriál Prima CUP se nyní přesouvá do Karlovarského kraje, kde se 20. srpna uskuteční závod Generali Česká pojišťovna Karlovy Vary. Terény karlovarských lesů se vyznačují pestrostí povrchů, výrazným převýšením, náročnou dynamičností a dechberoucími panoramaty.

Přečteno - 3761x Tagy: prima cup marokánka
Zapojte se do diskuze

Mohlo by vás zajímat

1. Český pohárPrvní díl Českého poháru v maratonu se jede v Opavě
    První díl Českého poháru v maratonu se jede v Opavě
  2. Ostatní závodyPrima Cup 2024 se rozjel v Hradci, na start se postavilo téměř 1000 bikerů
    Prima Cup 2024 se rozjel v Hradci, na start se postavilo téměř 1000 bikerů
  3. Ostatní závodyPrima Cup 2024 startuje v sobotu v Hradci Králové
    Prima Cup 2024 startuje v sobotu v Hradci Králové
  4. Ostatní závodyPrima Cup spustil registrace na letošní seriál, teď jsou nejvýhodnější