Gymnastky skončily na ME v kvalifikaci družstev čtrnácté

České gymnastky obsadily na mistrovství Evropy v kvalifikaci soutěže družstev čtrnácté místo. Nedosáhly tak na účast ve finále pro osm nejlepších, ale těsně ani na postup na říjnové mistrovství světa, kam se z Mnichova kvalifikovalo prvních třináct družstev.

První zlatou medailistkou multisportovního ME v Mnichově se stala Italka Asia d'Amatová.

Tým ve složení Aneta Holasová, Lucie Maříková, Klára Peterková, Dominika Ponížilová a Lucie Trnková nasbíral celkem 144,763 bodu a na třinácté Švédsko ztratil zhruba 1,2 bodu.

V dnešní soutěži se zároveň rozdávaly medaile za hodnocení víceboje. První zlatou medailistkou multisportovního ME v Mnichově se stala Asia d'Amatová, jež vyhrála víceboj na kontinentálním šampionátu jako první Italka od Vanessy Ferrariové v roce 2007.

Čtyřicáté místo obsadila Holasová, Peterková s Ponížilovou se seřadily na 43. a 44. pozici. Daleko měly Češky k postupu do finále na jednotlivých nářadích: nejlépe byly třicáté Holasová na prostných a Trnková na kladině.

Finále družstev je na programu v sobotu, na nářadích se budou rozdávat medaile o den později. Muži se v Mnichově představí příští týden.