• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

PÍSEK - Příprava píseckých hokejistů je v plném proudu. Ve čtvrtek 11. srpna čekala svěřence trenéra Tomáše Matušíka první zápasová zkouška. U Otavy přivítali tradičního rivala z Příbrami. Na ledě se za Písek objevili nováčci a dres obléklo i několik navrátilců. Králové byli loňskému finalistovi play off více jak důstojným soupeřem a diváci od úvodního hvizdu sledovali vyrovnané utkání. V první třetině se i přes několik šancí ani jeden tým prosadit nedokázal a hráči odešli na přestávku za stavu 0:0. Prostřední dvacetiminutovku začali aktivněji domácí a po trefě novice Aleše Macháčka šli do vedení. Po vstřelené brance byli žlutomodří lepším týmem a dokázali náskok ještě navýšit. Pak se střelecky osmělil také Baník a chvíli před koncem druhé části se dostal na dostřel. V závěrečné třetině Písek hájil těsný náskok. To se podařilo i díky skvělému výkonu gólmana Davida Nováka. Králové pak ještě v závěru pečetili výhru třetím gólem do opuštěné branky hostí, který zaznamenal loňský junior Yahor Hraholski. Písek si tak v premiéře pod koučem Tomášem Matušíkem připsal skalp Příbrami a už teď vyhlíží pondělní utkání s rakouským Linzem.

IHC Králové Písek – HC Baník Příbram 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Macháček (Novák, Dudáček), 32. Březina (Bednařík, Koupal), 60. Hraholski (Volf) – 38. Svoboda (Zdeněk, Malý)
Rozhodčí: Šperl – Jílek, Poskočil. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0
Písek: D. Novák (Kadlec) – Hanus, Dvořák, Bednařík, Koupal, Březina, Dudáček, F. Novák, Hraholski, Volf, Macháček, Turek, Kurfürst, Andrle, Holar, Novotný, Košař, Brož
Příbram: Šubrt (Jiroušek) – Saňa, Hlaváček, Vinš, Jelínek, Zdeněk, Rudovský, Matějka, Strnad, Malý – Kraus, Káník, Novotný, Pinkas, Svoboda, Beneš, Matějka, Bečvář, Furch