Česko - Německo 2:3České hokejistky v generálce na MS podlehly

České hokejistky podlehly v generálce na mistrovství světa 2:3 Německu, jež bude na šampionátu v Dánsku jedním z jejich soupeřů ve skupině B ve Frederikshavnu. Do turnaje svěřenkyně trenérky Carly MacLeodové vstoupí v pátek duelem proti Maďarsku.

Alena Mills na archivním snímku.

Češkám nevyšel úvod zápasu a v 6. minutě už prohrávaly 0:2 po dvou brankách Folemeierové. V předposlední minutě druhé třetiny zvýšila na tříbrankový rozdíl Eisenschmidová, až dvě sekundy před druhou sirénou skórovala jako první z Češek Mlýnková. V 50. minutě snížila na 2:3 Radová, ale na vyrovnání české hokejistky nedosáhly.

Sedmý tým z letošních ZOH v Pekingu se v nižší výkonnostní skupině ve Frederikshavnu postupně střetne s Maďarskem, domácím Dánskem, Německem a Švédskem.