Hradec Králové - Oficiální web

Zobrazit vyhledávání Vyhledávání

Cesta: > Titulní stránka > Novinky > Aktuality

Králové čtvrtých míst

Hradečtí muži opět po roce obhájili čtvrté místo v baráži o atletickou extraligu. Celkově jsou tedy 10. nejlepší tým v ČR.
atletika

Atletika je hlavně individuální sport. Přesto podhoubí té kvalitní atletiky tvoří v ČR hlavně soutěže družstev. Týmový duch zde pomáhá udržovat vysokou úroveň soutěží. Oddíl atletiky T.J. Sokol Hradec Králové staví do soutěží družstev v roce 2022 celkem 21 týmů od přípravek po dospělé. Ten mužský nastupoval v první lize a má na soupisce přes 30 závodníků, ale na každém kole soutěže jich nesmí startovat více než 24. I na baráži o extraligu byla plná sestava a tým získal 165 bodů. V nejvyšší soutěži se udržela Hvězda Pardubice a Slavia Praha. Před Hradec se vklínila ještě Olomouc a na postup do extraligy by Hradci stačilo 25 bodů.

K situaci v týmu nám řekl více kapitán družstva - Petr Plašil… “Tak na podmínky, ve kterých se v Hradci musí dělat atletika, je to skvělý a stabilní úspěch. Svědčí o vysoké úrovni atletiky v našem krajském městě.” Že by oddílu slušela extraliga dokládá fakt, že největší hvězdy oddílu startují v nejvyšší extraligové soutěži na hostování za jiné týmy. Například olympionik Desenský startuje za Olymp Praha, Lukáš Hodboď za Duklu Praha a Marek Bahník za Brno, kde studuje VŠ. Kapitán Petr Plašil získal ve vrzích pro tým druhý nejvyšší bodový přínos. Nejvíce bodující v celé letošní soutěži byl ligový nováček a teprve junior Štěpán Štefko. Stálice týmu a v loňském roce nejvíce bodující desetibojař Radoš Rykl získal třetí nejvyšší počet bodů pro tým.

Hradec Králové byl podle svazového webu v extralize pouze 1 rok v historii za více než půl století jejího trvání a více než sto let atletiky v Hradci Králové, která se datuje do roku 1904. Dojatý byl proto po soutěži i Jaroslav Nohejl. Dlouholetý vedoucí družstva, který aktivně zažil vzestup týmu z nejnižších krajských soutěží a touží po nejvyšší soutěži. Ve svých 83 letech stále týmu věří a ten mu naoplátku svorně slibuje, že bude makat dál a za rok bude ještě silnější!

Zdroj: Tělocvičná jednota Sokol Hradec Králové

Zodpovídá: administrator
Vytvořeno / změněno: 6.9.2022 / 6.9.2022