19. října 2022 • 06:50

SESTŘIHY: Pasta znovu řádil (1+2), gól dal i Krejčí. Palát poprvé pálil za Devils

Autor: iSport.cz, ČTK
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Hokejový útočník David Pastrňák vstřelil v NHL gól a na další dva přihrál, ale s Bostonem prohrál na ledě Ottawy v divoké přestřelce 5:7. Hostům nepomohla ani trefa Davida Krejčího a asistence Jakuba Lauka, který v soutěži bodoval poprvé v kariéře. Ondřej Palát dal po odchodu z Tampy Bay první branku za New Jersey a odstartoval obrat v zápase s Anaheimem z 0:2 na konečných 4:2. Poprvé bodoval v sezoně Jakub Voráček, který přispěl dvěma asistencemi k výhře Columbusu 4:3 v prodloužení nad Vancouverem.

Bostonu utekl začátek zápasu, už v 4. minutě prohrával 0:2 a v čase 13:14 dokonce 0:3. A to ještě rozhodčí odvolali domácím jeden gól po trenérské výzvě. Na přelomu první a druhé třetiny ale hosté vyrovnali na 3:3. Dorážkou Pastrňákovy střely snížil Patrice Bergeron. Ve druhém dějství se už po 28 sekundách prosadil v přesilové hře další dorážkou Krejčí a připsal si druhou trefu v sezoně. U gólu asistoval Pastrňák, po jehož sražené přihrávce pálil Bergeron. Vzápětí vyrovnal A.J. Greer.

Ottawa kontrovala v tříbrankovou smrští od 32. do 37. minuty, ale závěr druhé třetiny patřil Bostonu. Nejdříve snížil Nick Foligno, který dorazil střelu Lauka z pravého kruhu. Patnáct sekund před druhou sirénou skóroval Pastrňák švihem z levého kruhu k bližší tyči. Ve zbytku zápasu se ale mezi střelce už zapsal jen domácí Arťom Zub.

„Je začátek sezony a takové zápasy odehraje jednou za čas každý,“ prohlásil Pastrňák po první prohře Bostonu v novém ročníku. „Bylo to naše třetí utkání ve čtvrtém dni. Dvakrát jsme se vrátili do zápasu. Zůstáváme pozitivní,“ doplnil.

Pastrňák, který odstartoval sezonu čtyřbodovým večerem (1+3), má po čtyřech zápasech na kontě tři branky a pět přihrávek. V tabulce produktivity NHL má více bodů jen Artěmij Panarin z New York Rangers (2+8).

10. Elias Pettersson 39 63 102 80 16 14 257

New Jersey prohrávalo po úvodní třetině 0:2, oba góly Anaheimu dal Jakob Silfverberg. K obratu zavelel v 25. minutě z dorážky Palát, který podepsal v červenci s klubem pětiletou smlouvu. Ještě ve druhé třetině vyrovnal Nico Hischier a v poslední části dokonali obrat Dougie Hamilton a Dawson Mercer.

Palát si v utkání připsal tři kladné body za účast na ledě při vstřelených a inkasovaných brankách. „Vždy chvíli trvá, než se poznáte a než se s novými hráči sehrajete. Ale když se podíváte na některé jeho akce, všimnete si, jak dobře vede puk, jak udrží soupeře na zádech. Od kraje kruhů směrem k brance je velmi efektivní,“ pochválil českého útočníka trenér New Jersey Lindy Ruff. Brankáře Vítka Vaněčka nechal na střídačce.

Zápas otočil i Columbus, který prohrával s Vancouverem 0:2 a 2:3. Vyrovnávací gól na 3:3 vstřelil po úžasném sólu z vlastního pásma Johnny Gaudreau, u jehož branky si připsal asistenci Voráček. Český útočník zaznamenal druhý bod v prodloužení, v němž založil přečíslení dva na jednoho, které zakončil Vladislav Gavrikov po pasu Jegora Činachova. Canucks ztratili i čtvrtý zápas sezoně, přestože v každém vedli alespoň o dvě branky.

San Jose prohrálo na ledě New York Islanders 2:5 a nebodovalo ani v pátém utkání sezony. Jeho centr Tomáš Hertl od gólu v zahajovacím zápase v Praze vyšel čtyřikrát za sebou naprázdno a v posledních dvou startech si připsal pět záporných bodů.

Calgary i Philadelphia vyhrály i třetí utkání sezony po stejném výsledku i průběhu skóre. Kanadský tým s Danielem Vladařem na střídačce porazil Vegas 3:2 po obratu z 0:2. Flyers otočili zápas na ledě Tampy Bay, přestože prohrávali po trefách Stevena Stamkose ještě v polovině utkání o dva góly.

Domácí: 01:04. Giroux, 03:09. B. Tkachuk, 13:14. Batherson, 31:57. Pinto, 33:58. Stützle, 36:29. Kastelic, 49:58. Zub

Hosté: 17:00. Bergeron, 20:28. Krejčí, 21:30. Greer, 37:55. N. Foligno, 39:45. Pastrňák

Domácí: A. Forsberg (Hellberg) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Holden, Brännström – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Norris, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.

Hosté: Swayman (41. Ullmark) – Reilly, H. Lindholm, Clifton, Forbort, Strälman, Zbořil – Pastrňák (A), Krejčí (A), Hall – DeBrusk, Bergeron (C), Zacha – Greer, Coyle, Frederic – Lauko, Nosek, N. Foligno.

Charron, Chmielewski – Knorr, Fournier

Canadian Tire Centre, Ottawa

Návštěva

19 811 diváků

Domácí: 35:42. Danforth, 46:18. Werenski, 49:32. J. Gaudreau, 63:26. Gavrikov

Hosté: 07:52. Horvat, 11:11. E. Pettersson, 46:59. Horvat

Domácí: Merzlikins (Tarasov) – Werenski (A), Peeke, Gavrikov, Blankenburg, Bean, Gudbranson – J. Gaudreau, Jenner (C), Nyquist (A) – Činachov, Sillinger, Voráček – Danforth, Roslovic, K. Johnson – E. Robinson, Kuraly, Olivier.

Hosté: S. Martin (Demko) – Q. Hughes, L. Schenn, Ekman-Larsson (A), Poolman, T. Myers, Stillman – Kuzmenko, J. Miller (A), Michejev – Podkolzin, E. Pettersson, Höglander – Pearson, Horvat (C), Boeser – Joshua, Aman, Lazar.

McCauley, St.Pierre – Kovachik, Hughes

Nationwide Arena, Columbus

Návštěva

14 060 diváků

Domácí: 24:17. Palát, 34:48. Hischier, 40:33. Hamilton, 52:49. Mercer

Hosté: 07:57. Silfverberg, 13:08. Silfverberg

Domácí: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Br. Smith – Holtz, Hischier (C), Palát (A) – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – Mercer, Haula, Wood – Bastian, M. McLeod, Tatar.

Hosté: Stolarz (Gibson) – Drysdale, Fowler (A), Klingberg, Kulikov, Shattenkirk, Benoit – Terry (A), Zegras, Henrique – Vatrano, R. Strome, McTavish – Silfverberg (A), Lundeström, Comtois – Leason, Grant, Max Jones.

Blandina, Hebert – Nansen, Galloway

Prudential Center, Newark

Návštěva

10 130 diváků

Domácí: 21:25. Stamkos, 24:12. Stamkos

Hosté: 30:43. Laughton, 41:06. J. van Riemsdyk, 52:44. Cates N.

Domácí: Vasilevskij (Elliott) – Černák, Hedman (A), Sergačjov, Foote, Cole, Perbix – Hagel, Point, Kučerov – Killorn (A), Stamkos (C), Paul – Perry, Colton, Naměstnikov – Maroon, Bellemare, Koepke.

Hosté: Hart (Sandström) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Zamula, Seeler – Konecny, Hayes, Laughton (A) – Allison, Cates N., Farabee – Laczynski, Frost, J. van Riemsdyk – Cates J., MacEwen, Deslauriers.

Luxmore, Kozari – McNamara, Murray

Amalie Arena, Tampa

Návštěva

19 092 diváků

Domácí: 30:03. Lee, 34:48. Parise, 39:04. Wahlstrom, 45:24. Wahlstrom, 57:34. Clutterbuck

Hosté: 12:50. Sturm, 37:10. J. Svečnikov

Domácí: Varlamov (Sorokin) – Pulock, Pelech, Dobson, Romanov, Mayfield, Salo – Beauvillier, Nelson, Lee (C) – Palmieri, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, Bailey (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Hosté: J. Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Megna, Benning, M. Vlasic, Šimek, Ferraro (A) – Kunin, Couture (C), Meier – Lorentz, Hertl, Barabanov – Labanc, Bonino (A), Nieto – J. Svečnikov, Sturm, Gadjovich.

Brenk, Halkidis – Toomey, Marquis

UBS Arena, New York

Návštěva

13 892 diváků

Domácí: 30:43. E. Lindholm, 33:19. Toffoli, 55:31. Backlund

Hosté: 03:55. W. Carrier, 15:23. Howden

Domácí: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Zadorov, Mi. Stone – Huberdeau (A), E. Lindholm, Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Coleman, Backlund (A), Lewis – Lucic, Rooney, B. Ritchie.

Hosté: Lo. Thompson (Hill) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Hague, Whitecloud – Re. Smith (A), Eichel, Kessel – Howden, Stephenson, Ma. Stone (C) – Cotter, W. Karlsson, Marchessault – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Schlenker, Anderson – Apperson, Mills

Scotiabank Saddledome, Calgary

Návštěva

16 944 diváků

Domácí: 04:23. Nurse, 58:27. Nugent-Hopkins

Hosté: 04:00. Dahlin, 20:46. Ta. Thompson, 25:16. Peterka, 59:55. Tuch

Domácí: S. Skinner (Campbell) – Nurse (A), Ceci, Kulak, Barrie, R. Murray, Bouchard, Niemeläinen – E. Kane, McDavid (C), Yamamoto – Hyman, Draisaitl, Puljujärvi – Holloway, Nugent-Hopkins (A), Foegele – Shore, R. McLeod.

Hosté: Comrie (Cra. Anderson) – Samuelsson, Dahlin (A), Power, Jokiharju, Bryson, Ljubuškin – J. Skinner, Ta. Thompson, Olofsson – Hinostroza, Mittelstadt, Tuch – Krebs, Cozens, Peterka – Asplund, Girgensons (A), Okposo (C).

Dwyer, Skillier – Gibbons, Hunt

Rogers Place, Edmonton

Návštěva

16 121 diváků

Domácí: 01:32. Glass, 28:32. F. Forsberg, 39:29. Jeannot

Hosté: 24:24. Vilardi, 53:00. M. Roy, 57:52. M. Roy, . Vilardi

Domácí: Saros (Lankinen) – A. Carrier, Josi (C), Ekholm (A), McDonagh, Fabbro, Lauzon – Duchene, Granlund (A), F. Forsberg – Tolvanen, Johansen, Niederreiter – Jeannot, Sissons, Trenin – Sanford, Glass, Co. Smith.

Hosté: Petersen (Quick) – Doughty (A), Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, Clarke, S. Walker – Fiala, Kopitar (C), Kempe – Arvidsson, Danault (A), T. Moore – Vilardi, Byfield, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lemieux.

Mitch Dunning, Jon Mclsaac. Čároví: Michel Cormier, Matt MacPherson.