Výlety do jiných světů s českými sci-fi povídkami

Ondřej Neff: Specializace doktora Wildemanna. Upírská groteska známého českého spisovatele a novináře

Jednoho dne se panu Wildemannovi, krachujícímu zubaři, obrátil život naruby, když na dveře jeho zapadlé ordinace zaklepala „jasná bytost“ – sám hrabě Drákula. Nadpřirozené bytosti mají nejen své vyšší principy mravní, ale i bolesti – zubů například. Věřte nevěřte, šest set let v kůži upíra se na vaší fyzičce podepíše. Upírskou grotesku poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Upírská groteska známého českého spisovatele a novináře, mj. autora řady rozhlasových her Ondřeje Neffa se odehrává ve dvou časových rovinách, kdy během upírského večírku vzpomínáme na to, „jak se to tehdy celé seběhlo“. Originální komedie o osudovém setkání sestry Haničky, ženy, která přesáhla jednadvacáté století, starého dobráka, který neodolal věčnosti, a hraběte Drákuly – kupodivu „čisté a jemné bytosti“, uslyšíte v hereckém obsazení Taťány Kupcové, Jiřího Šestáka a Pavla Oubrama.

Anekdotický příběh vyšel poprvé v povídkové knize Vejce naruby a do dramatizované rozhlasové podoby ho upravil sám autor. V roce 2015 povídku natočil režisér Lubomír Koníř v českobudějovickém studiu Českého rozhlasu.

autoři: Ondřej Neff , Marie Pochobradská | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.