MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

V Alta Badii byl nejrychlejší Braathen, Krýzl si po pádu v 1. kole poranil koleno

První ze dvou obřích slalomů Světového poháru v Alta Badii vyhrál Nor Lucas Braathen před Henrikem Kristoffersenem, který na svého krajana ztratil pouhopouhé dvě setiny sekundy. O dalších osm setin zpět byl vedoucí muž hodnocení SP Marco Odermatt ze Švýcarska. Český reprezentant Kryštof Krýzl svou jízdu v 1. kole po pádu nedokončil a sjezdovku opustil v doprovodu zdravotníků.

Závěr 2. kola obřího slalomu v Alta Badii s vítězným Braathenem

Šestatřicetiletý český lyžař upadl v úvodní pasáži 1. kola, zůstal ležet na sjezdovce a nedokázal se postavit. Závod byl proto na několik minut přerušen, než se Krýzl za pomoci záchranářů vsedě posunul mimo trať. "Poté zamířil do nemocnice," informoval mluvčí svazu Tomáš Haisl.

"Prvotní vyšetření naštěstí neprokázala žádná fatálnější poranění. Další vyšetření absolvuje ve středu už v Česku u doktora Beznosky," dodal mluvčí. V této sezoně SP závodil pražský rodák teprve podruhé.

Braathen před týdnem vyhrál slalom ve Val d'Isere, v neděli po více než roce podruhé v kariéře triumfoval v obřím slalomu. "Jako dítě jsem sledoval zdejší závody v Alta Badii, je to svátek a královský obří slalom. Je to neuvěřitelné. A jako droga. Toho se nedá nabažit," řekl Braathen.

Vítěz prvního kola Slovinec Žan Kranjec se propadl na pátou příčku, z níž naopak poskočil na pódium Odermatt, olympijský šampion, král prvních dvou obřích slalomů sezony a držitel malého křišťálového glóbu za minulý ročník.

Pondělní druhý závod na Gran Rise začne v 10:00. Přímý přenos sledujte od 9:50 na ČT sport a ČT sport Plus.

SP ve sjezdovém lyžování v Alta Badii (Itálie):

Muži - obří slalom:
1. Braathen 2:36,35 (1:19,22+1:17,13), 2. Kristoffersen (oba Nor.) -0,02 (1:19,09+1:17,28), 3. Odermatt (Švýc.) -0,10 (1:19,91+1:16,54), 4. Pinturault (Fr.) -0,67 (1:19,41+1:17,61), 5. Kranjec (Slovin.) -0,69 (1:18,49+1:18,55), 6. Schwarz (Rak.) -0,75 (1:19,79+1:17,31), ...Krýzl (ČR) nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 3 z 10 závodů): 1. Odermatt 260, 2. Kranjec a Kristoffersen oba 185, 4. Braathen 179, 5. Feller 115, 6. Schmid (Něm.) 104.

Průběžné pořadí SP (po 10 z 38 závodů): 1. Odermatt 696, 2. Kilde (Nor.) 525, 3. Braathen 315, 4. Mayer 268, 5. Kriechmayr (oba Rak.) 252, 6. Kristoffersen 225.