Zimův pokus o gól patičkou, zastavil ho fantom. Bizarní situace s videem

Autor: Daniel Konečný
0
Dvacet let od titulu Baníku. Získali jsme ho díky fanouškům, vzpomíná Laštůvka
První Čech, který prorazil Nadalovu antukovou auru: Lehečkův úžasný večer

Guillermo Ochoa v Serii A řádí! Hvězdný Mexičan, jenž pravidelně září na světových šampionátech, vychytal Salernitaně remízu 1:1 s FC Turín, když vytáhl i patičku Davida Zimy. „Naprosto jsme dominovali. Hráli jsme skvěle, ale Ochoa byl dnes ještě lepší,“ smekl před sedmatřicetiletým gólmanem kouč „býků“ Ivan Jurič. Výživné utkání do značné míry ovlivnil i výpadek VAR, kvůli němuž se poločasová pauza natáhla na dvacet pět minut.

Do svého prvního letošního zápasu vlétl David Zima s velkým elánem. Reprezentační obránce nastoupil na pozici pravého stopera v rozestavení 3-5-2 a od úvodního hvizdu byl na hřišti znát.

Již v páté minutě Zimovi příliš nescházelo a mohl otevřít skóre po rohovém kopu. Své ofenzivní založení potvrdil olomoucký odchovanec i o pár minut později, kdy napřáhl k ráně zpoza vápna, kterou obrana domácích zblokovala na další roh. Po něm se reprezentační stoper pokusil skórovat zblízka patičkou. Na zkušeného Mexičana ovšem nevyzrál.

Zima ukázal i svou konstruktivní rozehrávku. Výborným pasem našel Sašu Lukiče, jenž předložil míč do ještě lepší pozice Nemanju Radonjičovi. Ani ten si ovšem na Ochou nepřišel.

„V poločase jsme měli vést čtyři, pět nula a bylo by po zápase. Jsem na jednu stranu rád, že jsme si vůbec tolik šancí vytvořili, ale na druhou stranu je neuvěřitelné, jak jsme byli neefektivní,“ zoufal si Ivan Jurič, jemuž udělal radost pouze zásah Antonia Sanabrii, díky němuž Turín vedl.

Po změně stran navíc došlo ke značně bizarní situaci. Na hrací ploše totiž nefungoval monitor VAR a dlouhé minuty se jej nedařilo opravit. Hlavní rozhodčí Andrea Colombo si tedy po deseti minutách čekání zavolal obě jedenáctky a srozuměl je s tím, že budou platit verdikty učiněné přímo na place. Nyní již netradiční situace však nakonec trvala jen první tři minuty druhé půle. Technici totiž dokázali přijít problému na kloub a na zápas tak opět dohlíželo video.

To tak stihlo vlažný vstup Turína, který vyvrcholil špatným odkopem Mergima Vojvody. Míče se díky tomu na vlastní půlce zmocnil Tonny Vilhena, jenž po dlouhém sólu přesnou ranou srovnal. „Tyto náznaky ztráty koncentrace jsem na hráčích pozoroval již v úvodním dějství. V šatně jsem jim taky dal jasně najevo, že se mi jejich přístup nelíbí,“ kroutil hlavou Jurič.

Účinkování Davida Zimy skončilo v 63. minutě krátce poté, kdy byl tvrdě faulován střelcem vyrovnávací branky. Dvaadvacetiletý stoper se rychle oklepal, ale pro všechny případy jej nahradil Koffi Djidji.

Zima už tak pouze z lavičky sledoval, jak si jeho spoluhráči postupně lámou zuby na mrštném Mexičanovi, jenž předvedl v celém utkání sedm zákroků.

„Je pro nás ohromnou posilou. Není to jen skvělý brankář, ale především i velká osobnost s množstvím zkušeností,“ pochvaloval si čerstvou posilu Salernitany Davide Nicola.

Turín se tak musel již potřetí v řadě smířit s remízou 1:1. „Býci“ se přesto nadále drží na dostřel bojům o evropské poháry, přičemž mají značný náskok na týmy hrající o záchranu.

„Za poslední rok jsme se ohromně posunuli a nevidím důvod, proč bychom nemohli hrát v Evropě. Uděláme pro to maximum,“ slibuje si Jurič, jehož svěřence čeká ve středu osmifinále poháru na AC Milán.

Góly

Domácí: 49. Vilhena

Hosté: 36. Sanabria

Sestavy

Domácí: Ochoa – Brún, Daniliuc (76. Gyömbér), Fazio (C) – Candreva, Nicolussi, Bohinen (46. Piątek), Vilhena, Bradarić (76. Pirola) – Dia (85. Valencia), Bonazzoli (90. Botheim).

Hosté: V. Milinković-Savić – Zima (64. Djidji), Schuurs, Buongiorno (C) – Lazaro (72. R. Rodríguez), Linetty (53. Ricci), Lukić, Vojvoda (64. Singo) – Vlašić, Radonjić (64. Mirančuk) – Sanabria.

Náhradníci

Domácí: Botheim, Capezzi, De Matteis, Fiorillo, Gyömbér, Iervolino, Kastanos, Lovato, Piątek, Pirola, Radovanović, Sambia, Valencia

Hosté: Adopo, Bayeye, Beriša, Djidji, Gemello, Gineitis, Karamoh, Mirančuk, Ricci, Rodríguez, Seck, Singo

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.