• Expediční kamera – festival cestovatelských filmů

neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

PÍSEK – Základní část druhé ligy je u konce a Králové poslední utkání zvládli ve velkém stylu. Ve středu 11. ledna vyzvali žlutomodří ve 30. kole pražskou Kobru, které díky výkonu Písku závěrečný duel pořádně zhořkl. Od úvodních minut sledovali diváci vyrovnanou bitvu, ale šancí bylo na obou stranách pomálu. Těsně před první pauzou ale Písečtí udeřili hned dvakrát a do kabin odcházeli spokojenější. V prostřední dvacetiminutovce svěřenci trenéra Tomáše Matušíka své vedení ještě navýšili a do závěrečné části šli s tříbrankovým náskokem. Úvod třetí třetiny Písku znovu vyšel, a když ve 46. minutě Jihočeši vedli už 5:0, nikdo nepochyboval o tom, že tři body zůstanou u Otavy. A přesně tak se stalo, Kobra už jen korigovala na konečných 5:1.

IHC Králové Písek – HC Kobra Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Volf (Březina, Matiášek), 17. Macháček (Brož, Radoš), 30. Matiášek (Volf), 45. Novotný (Chocholoušek, Cháb), 46. Pouzar (Koupal, Pavlát) – 54. Míšek (Martínek)
Rozhodčí: Šperl – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 240
Písek: Novák – Hanus, Dudáček, Cícha, Radoš, Turek, Pavlát – Březina, Volf, Matiášek, Hracholski, Koupal, Pouzar, A. Macháček, Hollar, Brož, Chocholoušek, Cháb, Novotný
Kobra Praha: Suchůrek (46. Kmec) – Knesl, Šteiner, Holý, Straka, Stejskal, Svach – Dubský, Míšek, Kolda, Martínek, Janča, Míšek, Ksandr, Jedlička, Nápravník, Šťastný, Petrák, Zídek

Skóre se poprvé měnilo v 17. minutě, kdy od modré čáry napřáhl kapitán Králů Lukáš Volf a propálil vše, co mu stálo v cestě včetně hostujícího gólmana Lukáše Sochůrka – 1:0. Uběhlo jen devětatřicet vteřin a písečtí fans slavili podruhé. Sám na brankáře postupoval Aleš Macháček a v koncovce si počínal chladnokrevně – 2:0. V polovině utkání pak na 3:0 po samostatném úniku navýšil Jan Matiášek. Hned zkraje třetí třetiny pražský celek inkasoval počtvrté a popáté. Nejdříve se trochu šťastně prosadil Matěj Novotný, na kterého o minutu později navázal přesnou střelou Jaroslav Pouzar – 5:0. Pražané se dočkali alespoň čestného gólu. V 54. minutě na konečných 5:1 upravil Robin Míšek.