Augsburg v záchranářském duelu prohloubil krizi Kadeřábkova Hoffenheimu

foto Utkání  21. kola německé fotbalové ligy Augsburg - Hoffenheim, 17. února 2023. Zleva Kelvin Yeboah z Augsburgu a John Anthony Brooks z Hoffenheimu.

Berlín - Fotbalisté Augsburgu vyhráli 1:0 předehrávku bundesligy nad Hoffenheimem a v duelu týmů těsně nad pásmem sestupu odskočili tabulkovému sousedovi na čtyřbodový rozdíl. Zápas rozhodl v 88. minutě finský záložník Fredrik Jensen, který přišel na hřiště dvanáct minut před rozhodujícím okamžikem. Krátce po jeho příchodu naopak opustil hrací plochu český obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek. Dva góly domácímu týmu ještě neuznal videorozhodčí.

Hoffenheim zůstal před víkendovým programem na 14. příčce s dvoubodovým náskokem na barážovou 16. pozici, od sestupu ho dělí jen tři body. Kadeřábkův tým čeká na výhru od poloviny října už jedenáct kol a prohrál i druhý zápas po příchodu amerického trenéra Pellegrina Matarazza. Hoffenheim vyšel naprázdno počtvrté za sebou, na jaře zatím získal jen bod a navíc také vypadl z poháru.