sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Hokejisté Slavoje stále bojují o postup, stolní tenisté doma nezaváhali

ČESKOKRUMLOVSKO – Čtvrtfinálová série krajské hokejové ligy mezi Soběslaví a Českým Krumlovem je zatím vyrovnaná. Rozhodne až třetí duel. O víkendu nezahálelo ani hokejové mládí. Fotbalisté Českého Krumlova i Kaplice se pilně připravují na jarní část. Výhodu domácího prostředí využili florbalisté Kaplice, kteří hostili Jindřichův Hradec a Chýnov. Cenné výhry zapsali také stolní tenisté.

Čtvrtfinále nerozhodně, o postupu rozhodne třetí zápas

Hokejisté Českého Krumlova ve čtvrtfinále krajské ligy narazili na Soběslav. Úvodní duel byl na programu v pátek 17. února. Odveta pak o dva dny později. Na ledě Soběslavi se Slavoji nedařilo a přivezl prohru 5:1. To na domácím stadionu to bylo úplně jiné kafe. Českokrumlovští hokejisté šli od začátku za svým cílem – vrátit čtvrtfinálovou sérii zpět do Soběslavi a vyšlo to. Svého soupeře porazili rozdílem sedmi branek. Rozhodující utkání se odehraje v úterý 21. února.

1. čtvrtfinále – pátek 17. února, stav série 1:0
OLH Spartak Soběslav – HC Slavoj Český Krumlov 5:1
(2:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky:
2. Pauš (Máca, V. Pánek), 16. Píha (Žákovský, Slabý), 25. Slabý (Máca, Pauš), 32. Kubeš, 52. V. Pánek (Máca, Slabý) – 29. Klíma (Hakl)
Rozhodčí:
Jílek, Novotný – Klimeš, Soukup: Vyloučení: 7:8, navíc Štěrba (Český Krumlov) 5 minut. Využití 1:0. V oslabení 1:1. Diváků: 333
Soběslav:
Baloun – Tržil, Kubeš, Kanov, V. Pánek, Duben – Slabý, Žákovský, Novák, Himpan, Máca, Kučera, Píha, Šimák, Pauš, Škoda
Český Krumlov:
Spáčil – Šimek, Kozák, Machálek, J. Fučík, Korytar, Štěrba, Gallistl – Hakl, Michalec, J. Krcho, Anderle, Kadlec, Klíma, Vondřich, V. Krcho, Berný, M. Fučík

SOBĚSLAV – Domácí hokejisté šli už ve 2. minutě do vedení, když přesně mířil Pauš. I když Český Krumlov rozhodně nebyl horší, ještě do přestávky inkasoval podruhé – 2:0. V prostřední části navýšil soběslavské vedení Píha. Pak sice hosté snížili ve vlastním oslabení zásluhou Klímy, ale totéž se povedlo Spartaku – 4:1. Na začátku třetí periody využili domácí přesilovku a výsledek 5:1 udrželi až do konce. V závěrečných minutách došlo i na ostřejší zákroky, provokace a bitku, kterou si šel odsedět krumlovský Štěrba. Domácí dostali přesilovku pět na tři, která už s konečným výsledkem nepohnula.

2. čtvrtfinále – neděle 19. února, stav série: 1:1
HC Slavoj Česku Krumlov – OLH Spartak Soběslav 8:1 (2:0, 3:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Krcho, 9. Hakl, 23. Krcho (Kadlec, Gallistl), 37. Klíma (Kadlec), 40. Krcho (Krcho), 41. Anderle (Krcho, Krcho), 53. Michalec (Hakl), 59. Krcho (Krcho, Michalec) – 58. Pauš (Máca)
Rozhodčí: Hamr, Lukáš — Bušta, Hron. Vyloučení: 9:6, navíc M. Kučera (Soběslav) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváků: 187
Český Krumlov: Pícha — Šimek, Kozák, Machálek, J. Fučík, Korytar, Gallistl — Hakl, Michalec, J. Krcho, Anderle, Kadlec, Klíma, M. Fučík, Vondřich, V. Krcho, Berný
Soběslav: Seliverstov — Tržil, Kubeš, Hubáček, Kanov, Pánek, Duben — Slabý, Žákovský, Novák, Himpan, Máca, Kučera, Píha, Šimák, Pauš

ČESKÝ KRUMLOV – V domácí odvetě chtěli českokrumlovští hokejisté odvrátit konec sezony a to vypadalo nadějně už od první třetiny, kdy po trefách Krcha a Hakla Medvědi vedli 2:0. V podobném duchu pokračoval Slavoj také po přestávce. Mezi 37. a 41. minutou dostal puk hned třikrát za záda soběslavského gólmana Seliverstova a do závěrečné dvacetiminutovky si nesl pohodlný náskok pěti branek – 5:0. Domácí přidali další dva přesné zásahy, pak se sice Soběslav dočkala čestné trefy, ale poslední střelecké slovo měl Český Krumlov. Výsledek pečetil Krcho – 8:1.

Dorost Mad Bullu skórovat nedovolil

ČESKÝ KRUMLOV – V neděli 19. února se dorost Českého Krumlova představil na domácím ledě. V rámci 15. kola Regionální ligy dorostu přivítal tým Mad Bull. V první části se diváci branek nedočkali, ty začaly padat až po přestávce a v obou případech do hostující branky. Dvakrát se prosadil Vojtěch Vobr – 2:0. Na další gól se čekalo až do samotného závěru, kdy přesilovku využil krumlovský František Čížek – 3:0.

Regionální liga dorostu
HC Slavoj Český Krumlov – HC MAD BULL 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Vobr (Molnár, Čabelová), 40. Vobr (Čabelová, Benda), 59. Čížek (Rajský)
Rozhodčí: Jiří Šrámek, Pavel Voráček. Diváků: 35
Český Krumlov: Kutlák — Augustin, Vobr, Srnec, Rajský, Molnár — Štrbko, Benda, Čabelová, Puffr, Papoušek, Pech, Štoll, Vincík, Čížek
MAD BULL: Macháček — Mižura, Kretschmer, Čurda, Zeman — Pýcha, Musilová, Velek, Interholc, Schönbauer, Trousil, Pícha, Štětka, Růžička

Liga starších žáků
HC Slavoj Český Krumlov – HC Rytíři Vlašim 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Řeřábek (Marek) – 1. Albrecht (Ludvík), 10. Domin (Český), 21. Domin (Kocáb), 22. Kocáb (Jalovecký), 31. Domin
Český Krumlov: Hněvkovský — Kutlák, Marian, Vondřich, Leština — Řepa, Štoll, Fošum, Lukeš, Řeřábek, Meškán, Marek, Chalupka
Vlašim: Matoušek — Domin, Rezek, Albrecht, Kocáb — Kuklík, Jalovecký, Ludvík, Český, Kulha, Jaeger

HC Slavoj Český Krumlov B – HC Klatovy 2:7 (0:2, 2:1, 0:4)

Liga mladších žáků
HC Slavoj Český Krumlov – HC Motor České Budějovice 5:15 (2:4, 0:5, 3:6)
Branky a nahrávky: 6. Hansel (TS), 17. Brož (TS), 44. Frühauf (Weinhard, Šandera), 44. Brož (Hansel), 53. Šandera (Rosický) – 7. Kasanda (Petrách, Zeman), 7. Vokatý (Hanzal), 9. Hanzal (Vokatý), 19. Kasanda (Zeman, Petrách), 24. Kasanda (TS), 28. Hanzal (Vokatý, Nedorost), 31. Vokatý (Hanzal, Brychta), 33. Korčák (Plešák), 36. Vokatý (Vávra, Hanzal), 41. Zeman (Kasanda, Petrách), 45. Červák (Brychta, Korčák), 53. Vokatý (Hanzal), 55. Vávra (Vokatý), 56. Hanzal (Vokatý, Brychta), 59. Vlček (Brychta)
Český Krumlov: Kysela — Kohout, Weinhard, Sirový — Šandera, Hansel, Frühauf, Rosický, Garaj, Neubauer, Brož
České Budějovice: Vrchota — Brychta, Nedorost, Plešák — Červák, Kasanda, Hanzal, Korčák, Petrách, Vlček, Matějka, Zeman, Vávra, Vokatý

Kaplice se s Prachaticemi rozešla smírně

PRACHATICE – Ke třetímu přípravnému utkání na jarní část A třídy zajížděli fotbalisté Kaplice v sobotu 18. února na prachatickou umělku, kde vyzvali poslední celek krajského přeboru Tatran Prachatice. V prvním poločase diváci viděli pouze jednu trefu. O tu se chvíli před přestávkou postaral domácí útočník Adam Kasík. Po změně stran už byly oba týmy produktivnější a nakonec se rozešly smírně 3:3

FK Tatran Prachatice – TJ Spartak Kaplice 3:3 (1:0)
Branky: Kasík 2, Kovář – Lesňák, Bárta, Pulec
Prachatice: Coufal (Osvald) – Jaroslav Rauscher, Řezník, Legdan, Král, Luňáček, Miesbauer, Jiří Pravda, Kasík, Jakub, Rauscher, Horák. Střídali: Gramblička, Kovář, Trost, Pravda
Kaplice: F. Říha (Bílý) – Fejtek Gondek, Kuchař, O. Říha, Divoký, Pulec, Mokoš, Nowak, Vaniš, Lesňák. Střídali: Pastier, Bárta, Svoboda, Gutheis

V prvním poločase byly aktivnější Prachatice, ale jejich šance gólem neskončily. Několikrát o sobě dali vědět také hosté, ale míč za gólmana Coufala nepropasírovali. Skóre se poprvé měnilo sedm minut před koncem první půle, kdy se prosadil Adam Kasík – 1:0. Po hodině hry se účastníkovi A třídy podařilo srovnat Lesňákem a začínalo se nanovo – 1:1. Radost z vyrovnání ale Kaplici dlouho nevydržela. O chvíli později chybovala a Tomáš Kovář vrátil Prachaticím vedení – 2:1. I tentokrát ale přišla rychlá odpověď. Sudí za faul ve vápně nařídil penaltu. Tu sice gólman zneškodnil, ale na následnou dorážku Filipa Bárty už byl krátký – 2:2. Čtvrt hodiny před koncem šel Tatran do vedení potřetí, když svou druhou trefu zapsal Adam Kasík – 3:2. Ale hosté dokázali zareagovat hned po rozehrávce a díky krásnému gólu z dálky Martina Pulce upravili na konečných 3:3.

Český Krumlov na Rakušany nevyzrál

HLUBOKÁ NAD VLTAVOU – V neděli 19. února odehráli fotbalisté Českého Krumlova už čtvrtý přípravný zápas na jarní část divize. Na umělé trávě v Hluboké nad Vltavou přivítali rakouský celek Seebach. Hosté si během první půle vytvořili dvougólový náskok. Slavoj dokázal po přestávce snížit z penalty Zdeňkem Kunou, ale srovnat skóre už se mu nepodařilo. Další přípravný zápas odehraje Český Krumlov v neděli proti Třeboni.

FK Slavoj Český Krumlov – Seebach 1:2 (0:2)
Branka Českého Krumlova: Kuna (penalta)

Kaplice rozstřílela Hradec, s Chýnovem rozhodla po nájezdech

KAPLICE – Ve 14. kole Regionální ligy mužů měli florbalisté Kaplice výhodu domácího prostředí. V neděli 19. února přivítali rezervu Jindřichova Hradce a Chýnov. Po vyrovnané úvodní části zápas s Jindřichovým Hradcem rozhodla druhá třetina, kterou domácí zvládli znamenitě. To hostující sítě nasázeli sedm gólů a do závěrečné části si vytvořili pohodlný náskok – 9:2. V posledním dějství každý z celků zaznamenal ještě tři přesné zásahy a utkání skončilo výhrou Kaplice v poměru 12:5. Čtyřikrát se trefil Petr Lukš, hattrick pak zaznamenal Vít Beránek. To druhý duel proti Chýnovu přinesl naopak velké drama, které musely rozuzlit až samostatné nájezdy. V nich ukázali přesnější mušku florbalisté Kaplice a připsali si o bod navíc.

FBC Spartak Kaplice - Florbal Jindřichův Hradec B 12:5 (2:2, 7:0, 3:3)
Branky: 6. Lukš, 8. Beránek, 16. Hrmo, 21. Lukš, 23. Lukš, 27. Lukš, 28. Kadlec, 29. Ballák, 29. Jirkal, 32. Beránek, 32. Jirkal, 43. Beránek - 3. Karas, 8. Pavlát, 36. Pavlát, 38. Řípa, 44. Šmíd
Rozhodčí: Jan Korábek - Kamil Vraspír. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. Diváků: 50

TJ Sokol Chýnov - FBC Spartak Kaplice 4:5pn (2:2, 2:1, 0:1)
Branky: 3. Korbel, 10. Korbel, 24. Voborský, 28. Korbel - 3. Lukš, 14. Kadlec, 21. Lukš, 38. Kadlec, rozhodující nájezd: Dvořák
Rozhodčí: Jan Korábek - Kamil Vraspír. Vyloučení: 3 + Dominik Sebastian Zenkl 4 + Ondřej Vachta 4:2 + Jan Völfl 4. Využití: 1:1

Stolní tenisté Kaplice si poradili s Prahou i Sedlčany

KAPLICE – O uplynulém víkendu bylo na programu 17. a 18. kolo třetí ligy ve stolním tenisu. V sobotu 18. února hráči Kaplice přivítali celek Elizza Praha C. O den později poměřili síly se Sedlčany. Poslední Kaplice v obou zápasech zabrala a se soupeři, kteří na tom v tabulce byli o dost lépe, si dokázala poradit. V obou případech celek z Českokrumlovska zvítězil 10:6 a odlepil se z chvostu pořadí.

TJ Spartak Kaplice – TTC Elizza Praha C 10:6
Čtyřhry: 2:0
Body domácích: Miroslav Janošťák 2:2, Martin Fesl 2:1, Petr Beneš 2:1, Pavel Beneš mladší 2:2
Body hostů: Jan Rochowanski 0:2, Jan Benák 0:4, Jáchym Zacharda 3:0, Petr Nejedlý 3:0

TJ Spartak Kaplice - TJ Tatran Sedlčany 10:6
Čtyřhry: 0:2
Body hostů: Radovan Faktor 4:0, Jiří Kocura 0:4, Dušan Drechsler 0:3, Roman Kaucký 0:3

Divize
Výsledky 18. kola:
TJ Spartak Kaplice B – TJ Sokol Vodňany B 6:10
Čtyřhry: 0:1
Body domácích: Milan Růžička 2:2, Kamil Kuchta nejmladší 1:2, Jaroslav Procházka 3:1, Jan Dvořák 0:2
Body hostů: Josef Jungvirt 3:1, Jakub David 4:0, Martin Hach 0:2, Michal Bílý 0:3, 2xWO

TJ Slavoj Protivín A – Velešín-Přídolí A 5:10
Čtyřhry: 1:1
Body domácích: Libor Dunovský 2:1, Michael Šťatsný starší 0:3, Pavel Vařečka 0:3, Štěpán Votava 2:2
Body hostů: Jan Janda 4:0, Josef Kamera 2:1, Roman Vochozka 2:1, Kamil Betka 1:2