Autor: iSport.cz, ČTK
0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

Hokejisté pátých Litoměřic vyhráli v 51. kole první ligy na ledě jistého vítěze základní části Třebíče 4:0 a zajistili si účast ve čtvrtfinále. Tam doplnili právě Horáckou Slavii, Vsetín, Porubu a Prostějov. V boji o předkolo si polepšil Frýdek-Místek výhrou nad Zlínem 3:1. Se 72 body se dostal na 9. místo o bod před pražskou Slavii, která doma podlehla Vsetínu 2:5. Na ni ztrácí jediný bod jedenáctý Kolín, který na vlastním ledě zdolal Sokolov 2:1 v prodloužení.

Litoměřice se v Třebíči ujaly vedení díky brance Přemysla Svobody v přesilové hře. V polovině utkání zvýšil Josef Koláček a v 35. minutě upravil Ondřej Procházka už na 3:0. Výsledek ještě zpečetil ve třetí třetině v početní výhodě Tomáš Guman. Brankář Tomáš Král udržel popáté v sezoně čisté konto. Horácká Slavia po premiérové triumfu v základní části přišla o sérii šesti výher a dvanácti duelů, v nichž bodovala a během které jen třikrát prohrála.

Frýdek-Místek ukončil čtyřzápasovou sérii výher Zlína, který v boji o přímý postup do čtvrtfinále klesl na 7. místo o bod za Přerov. Domácí vměstnali tři branky do 144 sekund mezi 29. a 31. minutou a vedli 3:0. Skóre otevřel Michal Hotěk, potom využil přesilovou hru David Klimša a následně se prosadil v oslabení Vlastimil Dostálek. Za Berany v 52. minutě v početní výhodě zkorigoval výsledek Petr Mrázek.

Pražská Slavia si zkomplikovala situaci třetí porážkou za sebou. Valaši se ujali v Edenu vedení díky gólu Miroslava Holce a za 112 vteřin zvýšil Pavel Klhůfek na 2:0. V 35. minutě sice zkorigoval stav Lukáš Stehlík, ale za 100 sekund vrátil Vsetínu dvoubrankový náskok Fin Riku Sihvonen. Ještě ve druhé třetině se za hosty prosadil Roman Půček a ve 46. minutě v přesilovce upravil Šimon Jenáček už na 5:1. Prohru Pražanů zmírnil Maxim Havrda.

V Kolíně se čekalo na úvodní branku do 51. minuty a radoval se hostující Baník, když se v přesilové hře prosadil Stanislav Vrhel. Dvěma góly ale otočil stav Martin Novák, který vyrovnal v čase 52:52 a po 29 sekundách nastavení rozhodl. Kozlové tak budou ve středu ve Vsetíně bojovat ještě o předkolo, dvanáctý Sokolov ze hry definitivně vypadl.

Přerov se posunul na 6. místo díky domácí výhře v derby nad Prostějovem 4:3 a ukončil sérii tří porážek. Na teprve druhém vítězství Zubrů z posledních osmi zápasů se podílel třemi body za gól a dvě asistence Antonín Pechanec.

Loňský šampion první ligy Jihlava vyhrála v Chrudimi nad třináctými Pardubicemi B 3:2 a po čtvrtém vítězství za sebou na 8. místě zůstává s dvoubodovou ztrátou na Přerov také ve hře o přímý postup do čtvrtfinále.

Už s jistotou sestupu ukončil šestizápasovou šňůru porážek poslední Šumperk, který vyhrál na ledě třetí Poruby 6:2. Dvěma góly a jednou asistencí k tomu přispěl Vojtěch Šuhaj a brankou a dvěma přihrávkami Matěj Svoboda.

51. kolo první hokejové Chance ligy:

Poruba - Šumperk 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)
Branky:
8. T. Šoustal, 33. Hrníčko - 29. a 34. Šuhaj, 12. Mácha, 39. Matěj Svoboda, 41. Žálčík, 57. Průžek. Rozhodčí: Valenta, Květoň - Vašíček, Komínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 713.

Třebíč - Litoměřice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky:
8. P. Svoboda, 31. J. Koláček, 35. O. Procházka, 45. Guman. Rozhodčí: Bejček, Šudoma - Zídek, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:2. Diváci: 1212.

Pardubice B - Jihlava 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky:
35. Hanousek, 41. Matýs - 13. Cachnín, 22. Šik, 39. Karabáček. Rozhodčí: Skopal, Koziol - Thuma, Maňák. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 712.

Kolín - Sokolov 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky:
53. a 61. Martin Novák - 51. Vrhel. Rozhodčí: Wagner, Hucl - Kotlík, Maštalíř. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 856.

Frýdek-Místek - Zlín 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky:
29. Hotěk, 30. Klimša, 31. Dostálek - 52. P. Mrázek. Rozhodčí: Cabák, Zavřel - Kučera, Kráľ. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1005.

Přerov - Prostějov 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)
Branky:
12. D. Indrák, 17. M. Kratochvil, 29. Pechanec, 34. F. Dvořák - 31. a 44. Slanina, 18. J. Veselý. Rozhodčí: Čáp, Micka - Štěpánek, O. Veselý. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1378.

Slavia Praha - Vsetín 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky:
35. L. Stehlík, 57. Havrda - 12. Holec, 14. Klhůfek, 36. Sihvonen, 38. R. Půček, 46. Š. Jenáček. Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek - Jindra, Štofa. Vyloučení: 4:1, navíc Hejda - Klhůfek oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 1278.