Alcaraz zřejmě vynechá tenisový turnaj v Acapulcu

Světová dvojka Carlos Alcaraz podle svého trenéra nejspíš vynechá v tomto týdnu turnaj v Acapulcu. Devatenáctiletý španělský tenista si poranil nohu v nedělním finále v Riu de Janeiro, v němž vedl nad Britem Cameronem Norriem 7:5, 3:0, ale nakonec prohrál.

Španělský tenista Carlos Alcaraz slaví svůj postup do finále na turnaji v Riu de Janeiru.

"Snad to není nic vážného. Ale hrát v Acapulcu na jiném povrchu bez předchozího tréninku je pro něj složité," řekl kouč Antonio Martínez španělskému listu La Razón. Připustil, že finále v Riu Alcaraz málem vzdal. "Zvažovali jsme to. Ale chtěl pokračovat. Hodně hráčů zápasy skrečuje," uvedl.

Alcaraz by měl v Acapulcu začít dnešním zápasem proti Američanovi Mackenziemu McDonaldovi.

Vítěz loňského US Open do sezony vstoupil se zpožděním po tříměsíční pauze zaviněné zraněním břišních svalů a zadního stehenního svalu. V Buenos Aires zvítězil. Na dalším antukovém turnaji zůstal těsně pod vrcholem.