Andalucía Bike Race 2023 ovládl tým Wilier Pirelli

Oakley Finisher Stage zakončila 13. ročník šestidenního etapového závodu Andalucía Bike Race, bikový peloton absolvoval celkem 339 km a  téměř 9500 metrů stoupání. Závod ovládla italsko-belgická dvojice Fabian Rabensteiner a Wout Alleman z celku Wilier Pirelli, 11 minutu před španělsko-francouzskou dvojicí Enrique Morcillo – Hugo Drechou (Buff-Megamo).

Česko-rakouský pár Milan Damek a Lukas Kaufmann skončili na 22. místě. "První závod sezony 2023 Andalucía Bike Race je úspěšně za námi, společně s Lukasem jsme se každým dnem zlepšovali a v cíli z toho bylo pěkné 22. místo z 90 elitních týmu. V páté nejdelší etapě Škoda Super Stage s parametry trati 92km a 2500 výškových metrů, jsme skvěle bojovali o top dvacítku, ale já si vybral trošku slabší den, i tak to bylo 22. místo. Šestý závodní den a závěrečná etapa Oakley Finisher stage o délce 48 km a 1000 výškových metrů nám sedla skvěle, odměnou byl výsledek v etapě v top 20, a to 17. místo. Skvělý start do sezony na nádherných tratích v oblasti Andalucia kolem Jaénu a Cordoby. I když první dny byly spíše teploty na lyže a na vrcholcích jsme jezdili po sněhu a ledu, tak nakonec jsme se i opálili. Další závod již brzy bude to další etapák, a to Cape Epic," hodnotí Milan Damek.

Česko zásluhou Ivany Loubkové s Martinem Pleschingerem veze ze Španělska medaili, dvojice celku ML Tuning Cyklotrener.com 3 dojela třetí v celkovém pořadí kategorie Mix.

Wout Alleman a Fabian Rabensteiner strdili svůj celkový triumf vítězstvím i v závěrečné etapě. Od třetí etapy byla dvojice v čele průběžného hodnocení a od té doby závod kontrolovala. "Až na první den byl pro nás zbytek týdne perfektní a jsme velmi spokojeni. V posledních dvou dnech bylo naším cílem udržet závod trochu pod kontrolou, stále se pohybovat mezi prvními dvěma dvojicemi, ale příliš neriskovat, a nakonec se nám podařilo dosáhnout vítězství."

Závod žen ovládla dvoji Katazina Sosna a Irina Luetzelschwab (Torpado Bulls Swiss) se rovněž dokázaly udržet v čele a druhým místem v Oakley Finisher Stage si zajistily vítězství ve 13. ročníku Andalucía Bike Race. Lejla Njemcevic a Stefanie Dohrn (Canyon Allebike) vyrazily do poslední etapy s cílem uspět v celkové klasifikaci, ale Sosna a Luetzelschwab dokázaly kontrolovat náskok a vybojovat konečné vítězství. "Ve sjezdu jsme snížili náskok Njemceviče a Dohrn a na posledním úseku jsme tlačili, co to šlo, protože ony etapu vyhrávaly, ale my jsme se ujali vedení, a to pro nás bylo nejdůležitější."