Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

Fotbalisté Prachatic v poslední zkoušce vyzvali Čkyni, hokejbalisté nestačili Karviné

Fotbalisté Vimperka na soustředění ve Strakonicích.

PRACHATICKO – Fotbalisté Prachatic mají za sebou generálku na krajský přebor. Před prvním mistrákem je prověřil účastník A třídy Čkyně. V přípravě nepolevuje ani Vimperk, který absolvoval soustředění ve Strakonicích. Extraligoví hokejbalisté Prachatic doma poměřili síly s Karvinou a nezahálely ani druholigové celky. Divizním stolním tenistům se příliš nedařilo.

Prachatice v generálce přemohly Čkyni

PRACHTICE – Fotbalisté Prachatic mají před sebou hodně náročné jaro v krajském přeboru. Na kontě mají pouze jeden bod, a pokud chtějí pomýšlet na záchranu, musí v zápasech pořádně přidat. Ke generálce si Tatran v sobotu 4. března pozval osmý celek A třídy Čkyni. Domácí šli do vedení díky trefě Fürbacha a do druhé půle drželi těsný náskok. Po změně stran se Čkyně dočkala vyrovnání, když přesně mířil Bujok. Prachatice si ale vzaly vedení zpět. Po faulu nařídil sudí penaltu a Jan Rauscher se z pokutové značky nemýlil. Více už se skóre neměnilo a Tatran si připsal výhru 2:1.

FK Tatran Prachatice - SK Čkyně 2:1 (1:0)

Vimperk během soustředění zdolal Sousedovice

STRAKONICE – Fotbalisté Vimperka mají za sebou druhý přípravný zápas. V sobotu 4. března během soustředění ve Strakonicích vyzvali Sousedovice, které vedou nejnižší krajskou soutěž. I když po prvním poločase celek trenéra Lukáše Sýse vedl pouze o gól, ve druhém potvrdil roli favorita. Do sítě soupeře přidal další čtyři branky a pouze jednou inkasoval. Bohužel pro Šumavan se v utkání zranili Lukáš Vintr a Václav Chvosta.

FC Znakon Sousedovice – TJ Šumavan Vimperk 1:5 (0:1)
Branky Vimperka: Rod, Čech, Chvosta, Pankratz, Benda
Vimperk: 1. poločas: Vlk - Žofka, Benda, Pospíchal, Čech - Málek, Rod, Vojta, Vintr (10. Novotný) – Chvosta. 2. poločas: Formánek - Žofka, Benda, Vojta, Čech - Málek, Rod, J. Uhlík, Pankratz, Novotný - Chvosta (80. Vondrášek)

Trenér Vimperka Lukáš Sýs: ,,Ve druhém přípravném utkání, které jsme absolvovali v rámci herního soustředění ve Strakonicích, jsme se utkali s lídrem B třídy. Jsem velmi spokojený s výkonem všech našich hráčů. V utkání byly vidět věci, které jsme trénovali, a kluci plnili vše, co jsem od nich chtěl. Čekal jsem, že se na nás projeví únava z průběhu soustředění, ale jsem rád, že jsem se mýlil a na hřišti to nebylo vůbec vidět, naopak bych řekl, že jsme soupeře zdolali i fyzicky. Jedinou kaňkou v utkání byla dvě nezaviněná zranění našich klíčových hráčů Vintra a Chvosty, snad budou brzy v pořádku. V dalším týdnu nás čekají tři tréninky a třetí přípravné utkání na strakonické umělce, tentokrát s týmem Slavoje Volyně."

Prachatičtí hokejbalisté nestačili na Karvinou

PRACHATICE – V prvním domácím zápase jara prachatické hokejbalisty nečekalo nic jednoduchého. První březnovou sobotu v rámci 16. kola Extraligy vyzvali Karvinou, která měla na kontě o čtrnáct bodů více. Hosté na jihu Čech potvrdili roli favorita a zvítězili rozdílem tří branek. V příštím utkání se Prachatice představí znovu v domácím prostředí, kde přivítají Plzeň.

HBC Prachatice – HbK Karviná 3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 22. Bárta (Šilhán, Švácha.), 30. Sitter (Šilhán), 45. Sitter (Klement) – 3. Jan (Adam, Ondřej), 24. Diviš (Rosůlek, Pala), 26. Diviš (Pala), 28. Řehůřek (Rosůlek, Pilch), 40. Pilch, 41. Diviš (Pala, Tóth)
Rozhodčí: Roman Vokurka, Michal Prudík. Vyloučení: 4.3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 18:18. Diváci: 95
Prachatice: Pixa (Stankay) – Štěpánek, Markytán, Švácha, Šilhán, Šaršok – Bárta, Hrubec, Kalát, Klement, Plášil, Reindl, Jiří Sitter, Radek Sitter, Štěpánek, Šuhaj, Tácha, Valek, Zavřel, Zimandl
Karviná: Humlíček – Pilch, Růžička, Sladký, Tóth, Zaremba – Diviš, Fárský, Pala, Řehůřek, Rosůlek, Rosůlek, Skyba, Stromko

Lépe do zápasu vstoupili hosté, kteří šli už ve 3. minutě do vedení po trefě Jana Stromka – 0:1. Na další branku si museli diváci počkat až do druhé třetiny. Hned z jejího kraje se o srovnání postaral Jan Bárta – 1:1. Nerozhodný stav ale na světelné tabuli dlouho nevydržel. Karviná mezi 23. a 26. minutou vsítila dva slepené góly a následně v závěru druhé části přidala ještě další – 1:4. Highlanders těsně před přestávkou snížili, když se prosadil Radek Sitter – 2:4. Stejný stav vydržel až do 40. minuty. Pak ale přišly dva přesná zásahy Karviné a pro Horaly už to dobře nevypadalo – 2:6. V závěru už jen na konečných 3:6 korigoval Radek Sitter.

2. liga
HBC Prachatice B – HBC Vikings České Budějovice 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Trojan (Binka, Stöhr), 23. Bušek (Hudeck, Štěpánek), 30. Trojan, 34. Štěpánek (Bušek), 40. Trojan (Stöhr, Binka) – 4. Němec, 35. Zachoval (Stehlík, Adam), 39. Němec (Máče)
Rozhodčí: Mikl – Veleba. Střely na branku: 36:18. Vyloučení: 5:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 25
Prachatice B: Dudla – Bárta, Bílý, Binka, Hudeck, Nečada, Bušek, Kafka, Keresteš, Klíma, Kukulík, Lácha, Štěpánek, Stöhr, Trojan

HBC Flames Volary – HbC Zliv 1:10 (0:5, 1:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Svintek – 4. Čipera (Pícha, Mikoláš), 7. Hruška (Vlasák, Mikoláš), 12. Vlasák (Egner, Mikoláš), 13. Vlasák (Čipera, Mikoláš), 14. Čipera (Vlasák, Bušta), 21. Mikoláš (Hruška), 22. Pícha (Hájek, Vašek), 26. Bušta (Vlasák), 30. Pícha (Hájek, Egner), 32. Vašek
Volary: Matoušek – Dyba, J. Horák, P. Horák, Šána, Filous, P. Horák, Kadlec, Křivanec, Švec, Svintek, Vrzal

Divize
TJ Sokol Vodňany B – TTC Libín Prachatice A 10:2
Čtyřhry: 1:0
Body domácích: Martin Hach 1:0, Jakub David 2:0, Michal Kuba 2:1, David Svoboda 1:1, WO: 3:0
Body hostů: Rostislav Hořčica 0:3, Igor Nitrianský 0:3, Ivo Blaško 2:0, WO: 0:3

TJ Šumavan Vimperk – TJ Sokol Hluboká nad Vltavou 0:10
Čtyřhry: 0:1
Body domácích: Tomáš Ryska 0:2, Kryštof Lahodný 0:2, František Schwamberger 0:2, WO: 0:3
Body hostů: Matěj Myler 2:0, Tomáš Svrčina 2:0, Petr Škoda 1:0, Matyáš Nedvěd 1:0, WO: 3:0

TJ Šumavan Vimperk – KTS Orel ČB 2:10
Čtyřhry: 0:2
Body domácích: Tomáš Ryska 0:2, Jiří Hyka 0:2, Luděk Pavlíček 0:3, Jiří Krahulec 2:1
Body hostů: Josef Doležal 3:0, Jan Vlk 3:0, Jan Štědrý 1:1, Pavel Vrzal 1:1

Krajský přebor
TTC Libín Prachatice B – Staving Studená B 10:5
Body domácích: Jiří Čejka 0:2, Michal Hořčica 1:1, Ivo Blaško 3:0, Václav Wimberský 0:1, Jan Bauer starší 2:0, WO: 4:0
Body hostů: Jan Maňhal mladší 2:2, Viktor Lukjanov mladší 0:3, Miroslav Schwarz 2:1, WO: 0:4

TTC Libín Prachatice B – TJ Sokol Strakonice 10:4
Čtyřhry: 1:1
Body domácích: Igor Nitrianský 3:0, Václav Wimberský 3:0, Jiří Čejka 0:3, Ivo Blaško 3:0
Body hostů: Petr Chmela 1:2, Josef Jungvirt 1:2, Roman Jungvirt 1:2, František Hrach 0:3