neděle 28.4 16:00 - Čajovna Pod Stolem, Strakonice

• Vernisáž výstavy modelů, obrazů a sbírkových předmětů k operaci Overlord

neděle 28.4 14:00 - Městská galerie Vodňany, náměstí Svobody 18

Tatran s Táborskem schytal debakl, hokejbalisté přehráli Plzeň

PRACHATICKO – Fotbalistům Prachatic vstup do jarní části krajského přeboru nevyšel. Proti Táborsku, které nastoupilo i s áčkaři, nemělo šanci. Další přípravu na A třídu sehrál Vimperk, celek Lukáše Sýse vyzval Volyni. Extraligoví hokejbalisté zvládli duel s Plzní a úspěšný víkend mají za sebou i netoličtí volejbalisté, kteří se představili v Kladně.

Posílené Táborsko nemělo s Prachaticemi slitování

SEZIMOVO ÚSTÍ – Na úvod jara čekal fotbalisty Prachatic, kteří by ještě chtěli zvrátit sestup z krajského přeboru, těžký úkol. V neděli 12. března vyrazili do Sezimova Ústí, kde poměřili síly s rezervou Táborska. Ta atakuje přední příčky tabulky a favorit byl tudíž jasný. Navíc Silon do své sestavy zařadil hned několik druholigových hráčů a ti neměli s posledním celkem tabulky žádné slitování. Domácí si šli pro tři body už od úvodních minut. Během první půle čtyřikrát rozvlnili tatranskou síť a bylo rozhodnuto. Po přestávce Táborští přidali další tři góly a Prachatice se vrátily se sedmigólovým debaklem. Napravit reputaci si mohou Tatranští v sobotu 18. března, kdy doma hostí Třeboň.

FC Silon Táborsko B - FK Tatran Prachatice 7:0 (4:0)
Branky: 7., 13. a 56. Tolno, 6. a 25. Oloko, 83. Činčura, 86. Neužil
Rozhodčí: Boček - Kollmann, Votava. ŽK: 1:0 (Mezera). Diváků: 65
Táborsko B: Kerl – Mezera, Alozie (46. Praveček), Chotovinský (46. Ott), Jansa (46. Fišer), Pánek, Kupka (70. Jíra), Varačka, Neužil, Tolno (57. Činčura), Ede
Prachatice: Coufal – Legdan, Král, Kováč, Luňáček (83. Gramblička), Horák, Fürbach (56. Makoš), Kovář (73. Řezník), Pravda, Kasík, Rauscher

Výsledky 17. kola: Týn nad Vltavou - Strakonice 1:0 (1:0), Dražice - Trhové Sviny 3:2 (2:1), Rudolfov - Osek 3:8 (1:5), Táborsko B - Prachatice 7:0 (4:0), Třeboň - Hluboká n. Vltavou 0:2 (0:1), Olešník - Jankov 5:0 (2:0), Milevsko - Semice 0:1 (0:1), Protivín - J. Hradec 0:3 (0:1)

Program 18. kola: Pátek 17. března 18.00 Hluboká nad Vltavou – Týn nad Vltavou. Sobota 18. března 11.30 Semice – Rudolfov, 15.00 Trhové Sviny – Milevsko, Prachatice – Třeboň, Strakonice – Olešník. Neděle 19. března 15.00 Jankov – Protivín, Jindřichův Hradec – Dražice, Osek – Táborsko B

Vimperk ve druhé půli přehrál Volyni

STRAKONICE – Ve třetím přípravném utkání na jarní část A třídy vyzvali fotbalisté Vimperka na strakonické umělce Volyni, která nastupuje o soutěž níž. Na utkání Šumavan odjel bez čtyř hráčů Chvosta (zranění), Pospíchal a Žofka (pracovní povinnosti), Vlk (rodinné důvody). Po bezgólové první půli v té druhé Vimperk potvrdil roli favorita a zvítězil 3:1.

TJ Šumavan Vimperk – SK Slavoj Volyně 3:1 (0:0)
Branky: Málek, Čech, Rod - Hájek
Vimperk: 1. poločas: Jakub Formánek - Jan Formánek, Benda, Pankratz, Čech Jan - Vintr, Rod, Vojta, Novotný, Málek – Vondrášek. 2. poločas: Jakub Formánek - Jan Formánek, Benda, Vojta, Čech Jan - Vintr, Uhlík Jaroslav, Rod, Pankratz, Málek - Čech Jakub

Trenér Vimperka Lukáš Sýs: ,,V prvním poločase jsme se hledali a bohužel jsme nenavázali aktivitou na předchozí utkání. Volyně hrála velmi aktivně a my jsme se nedokázali chytit. Neinkasovali jsme jen díky skvělým zákrokům našeho gólmana Formánka. Pár šancí jsme si také vytvořili, ale nebyly to žádné tutovky. Na můj vkus jsme kazili až moc přihrávek a hra byla z naší strany kostrbatá. Do druhého poločasu jsme udělali pár změn, kdy hlavně ve středu hřiště se naše hra zrychlila. Začali jsme celkově hrát aktivněji a byli jsme lepším týmem. To vyústilo i ke vstřelení dvou branek, kdy se po individuální akci v pokutovém území skvěle orientoval Málek a otevřel tak skóre utkání. Druhou branku vstřelil Jakub Čech. Ten navázal na svého bratra Jana, který skóroval ve dvou předchozích utkáních a je zatím naším nejlepším střelcem. Poté soupeř snížil přesnou střelou k tyči Petrem Hájkem. Po pěkné kombinaci se pak prosadil Rod, který tak upravil skóre na konečných 3:1. I když náš výkon nebyl v prvním poločase ideální, tak mě těší, že jsme naši hru zlepšili a utkání jsme nakonec zvládli. Mile mě překvapila předvedená hra soupeře, když hlavně v prvním poločase předváděl výkon hodný středu A třídy. Z našeho týmu musím pochválit trio dorostenců Benda, Uhlík a Kubačka, kteří svými výkony dokazují, že do A týmu stoprocentně patří. Z týmu Slavoje Volyně se mi nejvíce líbil Jaroslav Chvosta, který několikrát zamotal našim obráncům hlavu. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se v našem dresu někdy objevil po boku svého bratra Václava. Příští týden nás čeká generálka na jarní část sezony, kdy přivítáme lídra okresního přeboru Sokol Stachy. Toto utkání bych rád sehrál již na přírodní trávě, snad nám k tomu bude přát počasí."

Prachatičtí hokejbalisté přemohli Plzeň

PRACHATICE – V dalším zápase hokejbalové extraligy měly Prachatice znovu výhodu domácího prostředí, kde v sobotu 11. března přivítaly Plzeň, na kterou měly náskok tří bodů. Domácí šli rychle do vedení. Ve druhé třetině sice Západočeši srovnali, ale Horalové si náskok vzápětí vzali zpět. Ve třetí části pak pečetili výhru do prázdné branky Táchou.

HBC Prachatice – HBC Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Markytán (Turek), 17. Kalát (Štěpánek), 45. Tácha (Štěpánek) – 16. Vobruba (Miksan, Švarc)
Rozhodčí: Lukáš Hrubý, Michal Pečený. Střely na branku: 23:19. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 59
Prachatice: Stankay – Markytán, Šaršok, Šilhán, J. Štěpánek, Švácha, Bárta, Kalát, Klement, Reindl, J. Sitter, R. Sitter, R. Štěpánek, Tácha, Turek, Valek
Plzeň: Čapek – Pavlečka, Šilhán, Škarka, Štípek, Ulč, Galla, Kanta, Kristl, Lokajíček, Majer, Miksan, Poláček, Roušal, Švarc, Vobruba, Zíka

Domácí šli do vedení už ve 2. minutě, kdy nabídku Turka využil Markytán – 1:0. Západočeši se dočkali vyrovnání z kraje druhé třetiny, kdy přesně zamířil Vobruba – 1:1. Radost hostí ale měla jen krátký život. Horalové si hned vzali náskok zpět po trefě Kaláta – 2:1. Těsné vedení prachatičtí hráči drželi až do samého závěru, kdy pojistil tři body gólem do prázdné brány Tácha – 3:1.

2. liga
SK Suchdol nad Lužnicí B – HBC Prachatice B 10:2 (2:2, 4:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 6. Sládek, 11. Dráb (Vrbka, Pavlík), 20. T. Smutný (Apfelthaler, Dráb), 24. Lakatoš (Pavlík, Sládek), 26. Apfelthaler (Dráb), 32. Sládek (Pavlík, I. Škarda), 36. R. Smutný (Škarda), 38. R. Smutný (T. Smutný, Apfelthaler), 39. Lakatoš (Pavlík, Sládek) – 5. Klíma, 14. Makovička (Veselý, Kafka)
Rozhodčí: Michal Prchlík – Radomír Zachoval. Střely na branku: 37:16. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 35
Suchdol nad Lužnicí: Hlaváč – I. Škarda, Šlápota, R. Smutný, Štrobl, Vrbka, Apfelthaler, Dráb, Jána, Kohl, Lakatoš, Pavlík, R. Škarda, Sládek, T. Smutný
Prachatice B: Holub (Dudla) – Bárta, Bílý, Nečada, Hokr, Kafka, Klíma, Kukulík, Lácha, Makovička, Mašek, Novák, Trojan, Veselý

HBC Vikings České Budějovice – HBC Flames Volary 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Talíř (Bušta, Jindra), 25. Talíř (Kolář), 30. Talíř (Bušta), 41. Holub (Štěpánek), 44. Zachoval (Kaločaj, Holub)
Rozhodčí: Zdeněk Vařák. Střely na branku: 23:9. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 10
České Budějovice: Bílý – Adam, Jindra, Stehlík, Štěpánek, Bušta, Holub, Kaločaj, Kolář, Němec, Talíř, Zachoval
Volary: Matoušek – Dyba, J. Horák, Šána, Dočekal, P. Horák, Kadlec, Křivanec, Kub, Plojhar, Švec, Svintek, Valenta, Vincik, Vondrka, Vrzal

Liga starších žáků
HBC Prachatice – SK Suchdol nad Lužnicí 4:11 (1:2, 0:3, 3:6)
Branky a nahrávky: 11. Fafejta (Sedláček), 39. Novák (Sedláček), 40. Novák (Sedláček), 43. Sedláček (Fučík) – 3. Krása (Matoušek), 14. E. Dráb (Košumberský), 20. Košumberský (E. Dráb, Vrchota), 22. Krása (E. Dráb, Vrbka), 27. Košumberský, 35. Vrchota (E. Dráb), 40. A. Dráb, 44. Krása (Košumberský, Kalátová), 45. Košumberský (E. Dráb, A. Dráb)

Netoličtí volejbalisté řádili v Kladně

KLADNO – Další dva zápasy mají za sebou druholigoví volejbalisté Netolic. A mohou být na sto procent spokojeni. V obou víkendových duelech, které odehráli proti kladenské rezervě, zapsali jednoznačné vítězství. Domů se vrátili s plným počtem bodů a bez ztráty setu. Teď Netolice čeká těžká zkouška. O víkendu přivítají druhé Domažlice.

31. kolo
Kladno B – Netolice 0:3 (-21,-27,-15)

32. kolo
Kladno B – Netolice 0:3 (-12,-20,-30)

Prachatice ve Velešíně neuspěly

VELEŠÍN – Ve čtvrtek 9. března byla na programu dohrávka 19. kola Divize stolního tenisu.
Velešín-Přídolí A hostila prachatický Libín. Už od čtyřher šli domácí za vítězstvím a to nakonec i zvládli, když vyhráli přesvědčivě 10:5.

Divize
Velešín-Přídolí A – TTC Libín Prachatice 10:5
Čtyřhry: 2:0
Body domácích: Roman Vochozka 2:1, Stanislav Škopek 2:1, Dušan Blaženec 1:2, Josef Kamera 2:1, WO: 1:0
Body hostů: Ivo Blaško 3:0, Jan Bauer starší 2:1, Václav Wimberský 0:3, Rostislav Hočica 0:3, WO: 0:1

Liga mladších žáků B
HC Vimperk – TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 5. Michálek (Koška, Jeřábek), 17. Michálek (Sedlecká), 35. Trůbl (Sedlecká, Michálek), 47. Koška – 7. Pinc, 10. Pinc (Kokeš), 17. Zahradník (Šašek), 29. Pinc (Chlaň), 35. Pinc, 43. Kokeš (Šašek), 48. Štětka
Vimperk: T. Karvan (T. Hujda) — Š. Sedlecká, T. Roučka, M. Trůbl, O. Majer, T. Hošek — J. Mžigod, J. Koška, T. Michálek, D. Binder, M. Lašák, B. Musálková, V. Jeřábek, J. Musálek, M. Fridrich
Veselí nad Lužnicí: O. Hlaváč (M. Vaněk) — M. Nestával, J. Zeman, T. Chlaň, L. Klečka — J. Míchal, J. Šachl, O. Štětka, F. Mikeska, V. Pinc, S. Krakowitzerová, P. Vašek, M. Kokeš, M. Šašek, H. Kokeš, T. Zahradník