Smíšenou štafetu běžců na SP ve Falunu vyhráli domácí Švédové

foto Světový pohár v běhu na lyžích, smíšená štafeta družstev (4x5 km). Na snímku zleva norové, švédové a němci ve Falunu 19. března 2023.

Falun (Švédsko) - Švédští běžci na lyžích vyhráli na domácím Světovém poháru ve Falunu smíšenou štafetu. Čtveřice ve složení Calle Halfvarsson, Moa Ilarová, Edvin Anger a Jonna Sundlingová zvítězila v závodě na 4x5 km o 4,6 sekundy před favorizovanými Nory. Těsně třetí skončili Němci.

Čeští běžci v závodě nestartovali. Světový pohár má před sebou ještě úterní sprinty volnou technikou ve Falunu a závěrečný víkend v Lahti. Tam budou na programu sprint dvojic, sprint klasickou technikou a finálové závody na 20 km s hromadným startem rovněž klasicky.

SP v běhu na lyžích ve Falunu (Švédsko):

Smíšená štafeta družstev (4x5 km): 1. Švédsko (Halfvarsson, Ilarová, Anger, Sundlingová) 45:11,5, 2. Norsko I (Nyenget, H. Wengová, Krüger, Kalvaaová) -4,6, 3. Německo I (Kuchler, Hennigová, Sossau, Carlová) -6,4, 4. Norsko II -6,5, 5. Itálie -15,7, 6. Německo II -46,0.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.05.2024 ČTK