• Vernisáž výstavy obrazů Josefa Synka se křtem monografie

neděle 19.5 16:00 - Muzeum, Blatná

• Vlastivědný výlet na Pravětínská lada

neděle 19.5 7:40 - Volyně – sraz na náměstí Svobody

ŠAMONICE – Předposlední dubnovou sobotu se na šamonickém hřišti hrálo další kolo nejnižší krajské soutěže. Fotbalisté Podolí, kterým patřilo deváté místo, hostili lídra tabulky z Hradiště. Celek trenéra Lukáše Levory zatím na první jarní body čekal, naopak hosté drželi neporazitelnost. Hradišťáci nemohli začít lépe a už ve 4. minutě šli do vedení zásluhou Zdeňka Třeštíka. Po půl hodině hry přišla gólová šestiminutovka, ve které se skóre měnilo hned třikrát. Dvakrát na straně hostí a Podolí tak šlo na přestávku s dvougólovým mankem. Domácí hned po rozehrávce zaskočili Hradiště rychlou akcí a podařilo se jim dostat na dostřel. Zbytek utkání bylo jako na houpačce. I když od 63. minuty hosté dohrávali v deseti, podařilo se jim odskočit po trefě Jakuba Nimburského. Domácí snížili v 91. minutě Janem Volfem. Další velkou šanci v nastavení už neproměnili a všechny body odvezlo Hradiště.

TJ Podolí II – TJ Hradiště 3:4 (1:3)
Branky: 32. Micka (penalta), 46. Duchoň, 91. Volf – 4. Třeštík, 30. Hejný, 36. Tichava, 72. Nimburský
Rozhodčí: Pánek – Marek, Třeštík. ČK: 0:1 (63. po 2 ŽK Suk). ŽK: 2:3 (Levora, Pileček – Suk 2, Třeštík). Diváků: 60
Podolí: Vaňáč – Levora, Pinta, Blanchard, Zeman, Eppherre, Volf, Duchoň, Micka, Pileček (63. Doré), Veselý
Hradiště: Žalud – Tichava (70. Žalud), Stropnický, Suk, Horník, Hejný (60. Nimburský), Polcar (60. Hubička), Čejka, Mála, Vrba, Třeští

Více podrobností z utkání najdete ve středečníchn novinách.