Švédsko - Švýcarsko 3:0Švédsko potvrdilo roli favorita a zajistilo si vítězství v Euro Hockey Tour

Aktualizováno

Švédští hokejisté porazili v úvodním zápase Českých her Švýcarsko 3:0 a s předstihem si zajistili vítězství v seriálu Euro Hockey Tour. Utkání v Göteborgu rozhodli domácí v přesilových hrách, ve kterých se dvakrát prosadil útočník Detroitu Lucas Raymond. Třetí branku přidal Alexander Nylander z Pittsburghu při power play soupeře.

Hokejisté Švédska si poradili se Švýcarskem

Seveřané do utkání nasadili všech šest posil z NHL a jedna z nich Raymond v šesté minutě otevřel skóre, když po 27 sekundách využil první přesilovou hru v zápase.

Po dalším švýcarském faulu mohl přidat druhý gól Silfverberg, v koncovce ale nezamířil přesně. Hosté mohli vyrovnat v 15. minutě, brankář Johansson si ale s Richardovým pokusem poradil.

Švédové měli několik možností přidat druhý gól, neuspěli však stejně jako na druhé straně Senteler ze samostatného nájezdu na začátku třetí třetiny nebo později Ambühl.

Další branku vstřelil až v 53. minutě Raymond, který se opět prosadil v početní výhodě. Skóre uzavřel při power play Nylander. Švédové porazili Švýcary i na čtvrtém turnaji Euro Hockey Tour v sezoně.

České hokejové hry, turnaj Euro Hockey Tour - hráno v Göteborgu:
Švédsko - Švýcarsko 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Raymond (Sandin, Carlsson), 53. Raymond (Carlsson, Berggren), 58. Nylander (Berggren). Rozhodčí: Heikkinen, Kaukokari (oba Fin.) - Persson, Yletyinen (oba Švéd.). Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 6837.
Švédsko: Lars Johansson - Folin, Tömmernes, L. Bengtsson, Sandin, Pudas, A. Lindholm, Häman Aktell - Raymond, Carlsson, Zetterlund - Silfverberg, Lindberg, Berggren - Petersson, P. Lindholm, Nylander - Rasmussen, Linus Johansson, Brännström. Trenér: Hallam.
Švýcarsko: Van Pottelberghe - Marti, Kukan, Geisser, Karrer, Bichsel, Loeffel, Berni, Glauser - Miranda, Corvi, Ambühl - Thürkauf, Richard, Simion - Künzle, Senteler, Moy - Kneubühler, Heim, Riat. Trenér: Fischer.

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.