Australský golfista Day se v McKinney dočkal prvního titulu po pěti letech

foto Australský golfista Jason Day vyhrál turnaj v McKinney a na okruhu PGA se dočkal prvního titulu po pěti letech. 14. května 2023.

McKinney (USA) - Australský golfista Jason Day vyhrál turnaj v McKinney a na okruhu PGA se dočkal prvního titulu po pěti letech. Bývalý první hráč světového žebříčku vyhrál s náskokem jedné rány před dvojicí Kim Si-u z Koreje, Austin Eckroat z USA.

Pětatřicetiletý Day naposledy zvítězil ve Wells Fargu v roce 2018. Poté se musel vyrovnávat s řadou zranění a také s loňským úmrtím matky, která po pětiletém boji podlehla rakovině.

O to emotivnější pro něj vítězství bylo, protože na něj dosáhl na Den matek. "Vzpomněl jsem si na mámu a na všechno, čím musela projít, takže jsem si trochu pobrečel," citovala Daye agentura AP.

Day také přiznal, že během náročného období uvažoval o konci kariéry. "Neměl jsem k tomu daleko. Ženě jsem to nikdy neřekl, ale už jsem byl s koncem smířený, protože jsem prožíval těžké časy," prohlásil.

Day si připsal celkově třináctý titul v kariéře. Prvního triumfu se dočkal v roce 2010 právě v McKinney.