pátek 10.5 19:45 - Stew club, Nádražní 83, Vimperk

• Novoveský utopenec: Hele, nech toho! - divadelní komedie

pátek 10.5 19:00 - Malenice, KD

Tatran na závěr podlehl Rudolfovu, výhru braly Vimperk a Strunkovice

PRACHATICKO – Sestupující Prachatice odehrály poslední utkání v krajském přeboru. Ve svém závěrečném vystoupení Tatran nestačil na Rudolfov. Naopak slavit může Vimperk, kterému se podařilo otočit nepříznivý stav v Mirovicích. Tři body připsaly také Strunkovice nad Blanicí. Blaník vyzrál na Kamenný Újezd. Čkyně, Lhenice i Netolice vyšly naprázdno.

Prachatice dohnaly dvougólovou ztrátu, stejně se radoval Rudolfov

PRACHATICE – Rozlučku se sezonou i nejvyšší krajskou soutěží odehráli fotbalisté Prachatic v sobotu na domácím hřišti, kde přivítali Rudolfov. Diváci viděli celkem šest branek a všechny napadaly v prvním poločase. Hosté už ve 14. minutě vedli 0:2, když se prosadili Ondřej Tlamsa a Jan Šindelář. Tatranu se ale po chvíli podařilo po trefách Filipa Krále a Josefa Luňáčka vyrovnat. Ani stav 2:2 ale na světelné tabuli dlouho nevydržel. A zanedlouho už zase Rudolfov vedl o dvě branky. Ve zbylé hodině hry už se skóre neměnilo a Prachatice v posledním zápase prohrály 2:4

FK Tatran Prachatice – SK Rudolfov 2:4 (2:4)
Branky: 21. Král, 26. Luňáček – 4. Tlamsa, 14. Šindelář, 28. Toman, 33. Vejvar
Rozhodčí: Vican – Kollmann, Boček. Diváků: 55
Prachatice: Osvald – Jakub Rauscher, Jaroslav Rauscher, Král (78. Brom), Makoš, Luňáček (85. Gramblička), Fürbach (46. Řezník), Legdan, Miesbauer, Toušek (71. Kovář), Kováč
Rudolfov: Teringl – Prokeš, Peiger, Šindelář, Tlamsa, Vejvar, Hajný, Boček (60. Keřka), Toman, Štolba (46. M. Pouzar), R. Pouzar

Výsledky 16. kola: Strakonice - Jankov 3:2 (2:1), Prachatice - Rudolfov 2:4 (2:4), Trhové Sviny - Protivín 3:2 (1:2), Týn nad Vlt. - Třeboň 2:7 (1:1), Semice - Dražice 6:1 (3:0), Jindřichův Hradec - Olešník 5:3 (1:1), Osek - Milevsko 2:5 (2:3), Hluboká n. Vltavou – Táborsko B 1:2 (0:1)

Vimperk po přestávce otočil v Mirovicích

MIROVICE – K poslednímu utkání letošního ročníku A třídy zajížděli fotbalisté Vimperka na půdu druhých Mirovic. Po prvním poločase to s hosty moc dobře nevypadalo a prohrávali 0:2. Po změně stran ale jejich produktivita vzrostla. Během devíti minut třikrát rozvlnili soupeřovu síť a přivezli vítězné tři body.

SK Mirovice – TJ Šumavan Vimperk 2:3 (2:0)
Branky: 6. Kliment (vlastní), 44. Císař – 57. Čech, 63. Novotný, 66. Vintr
Rozhodčí: Vejčík – Švarc, Šíma. ŽK: 2:1 (Peterka, Huleš – Svěchota). Diváků: 110
Mirovice: Čejdík – Peterka (61. Huleš), Kocourek, Ševr, Mařík – R. Převrátil, Viták (61. Husar), Císař (77. Sláma) – Vondrák, Janota, J. Převrátil
Vimperk: J. Formánek (46. Svěchota) – Jan Formánek, Novotný, Vojta, Kubačka (46. Pankratz), Uhlík, Vintr, Pospíchal, Čech, Kliment, Chvosta (84. Pineau)

První velká šance přišla na domácí straně už v 5. minutě, Jakub Převrátil postupoval sám na gólmana Jakuba Formánka, ale ten jeho pokus vyrazil na roh. A právě po následné standardce si balon nešťastně srazil do vlastní sítě Adam Kliment a Mirovice vedly – 1:0. Hrálo se hlavně na vimperské polovině a Mirovičtí se druhé branky dočkali těsně před přestávkou. V nepřehledné situaci poslal balon na hostující svatyni Jan Císař a ten skončil až za brankovou čarou – 2:0. I po přestávce byli aktivnější domácí, ale v 57. minutě přišel po ztrátě rychlý brejk Vimperka, který v klidu proměnil Jan Čech, a domácí znervóznili – 2:1. O šest minut později si volný míč před šestnáctkou Mirovic našel Matyáš Novotný a svůj pokus obalil přesně do pravé šibenice – 2:2. Vzápětí Šumavan vedl. Po pravé straně zatáhl míč Lukáš Vintr a střelou na zadní tyč donutil gólmana Zdeňka Čejdíka inkasovat potřetí – 2:3. Domácí mohli srovnat hned po rozehrávce, ale Jakub Převrátil ideální čas na střelu při svém sólu prováhal. Gólem neskončily ani ostatní šance Mirovic a skóre se už neměnilo.

Komentář trenéra Vimperku Lukáše Sýse: ,,Poslední utkání sezony jsme odehráli na hřišti v Mirovicích, kde se moc dobře nehraje. Hřiště je užší a hráči jsou v blízkém kontaktu s diváky. Do utkání jsme nemohli počítat hned s pěti hráči, z různých důvodů chyběli Vondrášek, Rod, Žofka, Málek a Benda. Takže opět dostali šanci mladíci, kteří se opět předvedli v dobrém světle. Úvod utkání sice moc nevyšel Adamu Klimentovi, který si nešťastně sklepl míč do naší branky, ale klobouk dolů před ním, když to hodil za hlavu a pak odehrál svůj standard. Poté se nad hřištěm zatáhlo a celý první poločas jsme odehráli za velkého deště. Soupeř ještě pak před koncem prvního poločasu vstřelil branku a tak se šlo do kabin za stavu 2:0. V kabině jsme si řekli, co je vše potřeba změnit, aby nedošlo k debaklu, jako na hřišti v Roudném před čtrnácti dny a kluci si to vzali k srdci. Přispělo k tomu i to, že tým Mirovic se vší úctou, nedosahuje kvalit Roudného a tak jsme ve druhém poločase mohli napsat pro nás krásný fotbalový příběh. Po prvním poločase prohráváte na hřišti soupeře, který ještě na svém hřišti neztratil ani bod a utkání končíte s tím, že odvážíte všechny tři body po vstřelení třech krásných gólů. No to je před nadcházející dokopnou jako sen. Už se těším, až uvidím ze záznamu všechny naše góly. Kluky chci pochválit především za perfektní týmový výkon a za to, jak se obětovali a vyloženě i hokejově padali soupeři do střel, protože Mirovice vyvíjely maximální snahu o to, aby doma neztratily. Jestli mám vyzdvihnout jedno jméno v utkání, tak to bude Matyáš Novotný, který svůj výborný výkon ještě okořenil krásným gólem na 2:2. Obrovskou pochvalu zaslouží rovněž Lukáš Svěchota, který dostal šanci ve druhém poločase a který přechází od nové sezony z dorostu do mužů. Několikrát nás ve druhém poločase v brance podržel a i díky tomu jsme odvezli z Mirovic všechny tři body. Závěrem ovšem musím uvést, že týmový výkon, který jsme předvedli, předčil všechny individuální výkony na hřišti a my jsme si dokázali, že umíme i s tak mladým týmem hrát proti každému soupeři."

Komentář trenéra Mirovic Petra Janoty: ,,Poslední zápas se nám nepovedl, kvůli postupu a i jiným informacím jsme nebyli na zápas v hlavách dobře nastavení. První poločas jsme ještě výsledkově zvládli, ale ve druhém poločase nám Vimperk třemi rychlými góly zápas otočil. Ani závěrečná křečovitá snaha k vyrovnání nevedla."

Strunkovice na závěr zvítězily v Kameňáku

KAMENNÝ ÚJEZD – V sobotu v rámci posledního kola 1. A třídy, skupiny A zajížděli fotbalisté Strunkovic nad Blanicí do Kamenného Újezdu. Gólového koření se diváci dočkali v závěru poločasu. Hosty pět minut před pauzou poslal do vedení Roman Žurek. Kameňák ale srovnal z pokutového kopu Alešem Prokopem. Vzápětí kopaly penaltu také Strunkovice a nemýlil se ani Roman Žurek. Týmy šly tak do kabin za stavu 1:2. V 69. minutě navýšil vedení Blaníku Tomáš Koloušek. Domácím se podařilo snížit osm minut před koncem. Hosté si už ale těsný náskok pohlídali a se sezonou se rozloučili vítězně.

TJ Sokol Kamenný Újezd – TJ Blaník Strunkovice 2:3 (1:2)
Branky: 43. Prokop (penalta), 82. Kuryliuk – 40. a 45. (penalta) R. Žurek, 69. Koloušek
Kamenný Újezd: Petkov – Komberec, Barnyk, Špát, Prokop, Rezek, Kuryliuk, Kotalík, Sládek, Rožboud, Sadloň
Strunkovice nad Blanicí: A. Kašpar – R. Kašpar, Dvořák, J. Žurek, Pravda (76. Černý), Koloušek, R. Žurek, mladší, Hovorka, Kochma (89. R. Žurek starší), Roubek, Nosek (55. Vojtíšek)

Fotbalisté Lhenic nestačili Kaplici

LHENICE – Los posledního kola A třídy proti sobě svedl předposlední Lhenice a pátou Kaplici. Hosté šli do vedení chvíli před pauzou, kdy se dvakrát prosadil Petr Gutheis. Hned zkraje druhé půle přidal třetí gól kaplický Josef Gondek a vypadalo to, že je rozhodnuto. Domácí ale nic nevzdali, vzápětí snížili po trefě Petra Vincika a čtvrthodiny před koncem se po brance Pavla Prennera dostali na dostřel. Pak ale přišlo vyloučení Petra Vincika a Lhenice dohrávaly v deseti. V početní nevýhodě se jim srovnat nepodařilo, naopak Kaplice minutu před koncem pečetila své vítězství Danem Pálem.

SK Lhenice – TJ Spartak Kaplice 2:4 (0:2)
Branky: 51. Vincek, 75. Prenner – 35. a 39. Gutheis, 50. Gondek, 89. Pál
Lhenice: Dvořák (46. Plojhar) – Dominik Kiš (70. David Kiš), J. Prenner, Tůma, Trojan (79. Šindelář), Máčl, Fišer (63. Janošťák), Beran, Jedlička, P. Prenner, P. Vincik
Kaplice: F. Říha (46. Schneider) – Gondek, Kuchař, Divoký, Daniel (79. Vávra), Pulec, Gutheis, Pastier (58. O. Říha), Svoboda (58. Smolen), Pál, Vaniš

Čkyně v Roudném schytala půltucet během první půle

ROUDNÉ – V sobotu se Čkyně představila na hřišti postupujícího Roudného. Domácí začali úřadovat už ve 2. minutě, kdy je poslal do vedení Pavel Cepák. Mezi 17. a 36. minutou si vzal střelecké slovo roudenský Martin Vlk a za záda hostujícího gólmana Patrika Drnka přidal další čtyři kousky. Pět minut před přestávkou pak půltucet dokonal nejlepší kanonýr soutěže Viktor Kadlec. Po přestávce už Čkyně neinkasovala, naopak se dočkala čestné branky, když se v 58. minutě prosadil Tomáš Děd.

TJ Malše Roudé – SK Čkyně 6:1 (6:0)
Branky: 17., 21., 22. a 36. Vlk, 2. P. Cepák, 40. Kadlec – 58. Děd
Roudné: Havlíček – Goretki (79. Červený), Šrámek (76. Skála), P. Cepák, Kadlec, Vlk (60. Benda), Míka, Vogl (72. Pazourek), D. Cepák, Wohlgemuth (66. Zachař), Zíka
Čkyně: Drnek – Červený, L. Chalupa (25. Friedl), M. Chalupa, Kralik (68. Chvál), Schwamberger, Bujok, M. Schettini, Děd, Král (84. Košnař), S. Schettini

Netolice se rozloučily porážkou s Dolním Dvořištěm

NETOLICE – V posledním kole se utkaly sestupující Netolice s Dolním Dvořištěm, které mělo na kontě o třináct bodů více. Hosté měli vydařený vstup do utkání a už od 2. minuty vedli zásluhou Lukáše Douchy. Během dalších dvaceti minut se prosadili ještě Šimon Štifter a Michael Tesař. Dolní Dvořiště si tak na přestávku neslo pohodlné vedení 0:3. Ve druhé půli přidal čtvrtý gól Josef Fořter, bůra pak dokonal v 63. minutě Mac Tesař. Netolice se alespoň dočkaly čestného úspěchu, když se v 77. minutě prosadil střídající Aleš Královský.

1. FC Netolice – FK Dolní Dvořiště 1:5 (0:3)
Branky: 77. Královský – 2. Doucha, 14. Štifter, 22. Michael Tesař, 50. Fořter, 63. Mac Tesař
Netolice: Mádl – Ryneš (58. Traxler), Stuchlík (61. Miesbauer), Pivoňka, Plojhar, Novák, Fišer (69. Jíra), Fux, Lukáš, Raušer (69. Tlapa), Ficl (61. Královský)
Dolní Dvořiště: Posel – Pecha, Aibl, Krenauer, Fořter, Mac Tesař (66. Sulzer), Michael Tesař (80. Pecha), Doucha (72. Lattner), Štifter, Tichý (58. Jirkal), Kubík

1. A třída, skupina A
Výsledky 14. kola: Netolice - Dolní Dvořiště 1:5 (0:3), Vodňany - Nová Ves 4:0 (3:0), Mirovice - Vimperk 2:3 (2:0), Lhenice - Kaplice 2:4 (0:2), Roudné - Čkyně 6:1 (6:0), Kamenný Újezd - Strunkovice 2:3 (1:2), Planá u ČB - Blatná 3:0 (1:0)

1. B třída, skupina B
Prachatice B – Sousedovice 0:2 (0:0)
Branky: 74. a 88. Šourek
Bělčice – Volyně 5:1 (2:0)
Branky: 5. a 78. Houda, 37. ráž, 52. Zeman (penalta), 84. Mach – 82. Brabec (penalta)
Dražejov – Sedlice 2:3 (0:2)
Branky: 48. Martínek (penalta), Buriak – 18. a 70. Dumský, 3. Pouzar
Husinec – Bavorov 3:1 (3:0)
Branky: 12., 28. a 33. Cais – 63. Líkař
Cehnice – Střelské Hoštice 2:4 (2:0)
Branky: 21. Krejsa, 26. Šebesta – 72. a 76. Dohonyi, 52. Heřman, 54. Hlava
Vlachovo Březí – Strakonice B 0:2 (0:0)
Branky: 64. Vondrák, 81. Košek