Osmnáctiletá cyklistka Kvasničková získala domácí titul v časovce

Mistryní republiky v silniční časovce se při premiéře v elitní kategorii stala teprve osmnáctiletá cyklistka Eliška Kvasničková. Na společném šampionátu ve slovenských Tlmačích skončila těsně druhá Kristýna Burlová, třetí dojela obhájkyně stříbra Nikola Bajgerová.

Eliška Kvasničková na archivním snímku.

Kvasničková (SportRaces Cycling Team) potřebovala na zdolání 23 kilometrů 31 minut a 14 sekund. Triumfem potvrdila svou výkonnost v soubojích s chronometrem. Loni, kdy závodila ještě mezi juniorkami, obsadila na mistrovství světa v australském Wollongongu v časovce čtvrté místo. Na republikovém šampionátu v Kovářově časovku juniorek jasně vyhrála a následně byla druhá v silničním závodě.

Burlová byla pomalejší než Kvasničková o čtyři sekundy, Bajgerová ztratila na novou šampionku 21 sekund. Pod stupni vítězů skončila sedmatřicetiletá Jarmila Machačová, obhájkyně prvenství Denisa Slámová obsadila páté místo.

V kategorii juniorů zvítězil Pavel Šumpík s minutovým náskokem před Kryštofem Králem. Nejlepší juniorkou byla Nela Kaňkovská.

V 15:30 začne časovka jezdců do 23 let (34,5 km). Následovat bude elitní kategorie mužů (46 km), v níž pojede již o osmý mistrovský titul Jan Bárta, který může na závěr kariéry vylepšit svou rekordní sbírku.