SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:2. Prohra na úvod, nový brankář chyboval

Autor: ČTK, mas
42
Plzeň - Mladá Boleslav: Viktoria přidává třetí zásah, na přední tyči uklidil míč do sítě Chorý
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:1p. Bruins slaví postup! Pastrňák rozhodl v prodloužení

Fotbalisté Sparty v úvodním zápase přípravy na novou sezonu podlehli druholigové Jihlavě 1:2. Mistr nastoupil bez největších hvězd týmu a každý poločas zahájila jiná jedenáctka. V první naskočil Tomáš Čvančara, ve druhém se do akce dostaly posily Jakub Surovčík a Michal Ševčík. Právě brankář, kterého Sparta přivedla z Jablonce, se chybou podepsal pod první inkasovaný gól. Po té srovnal Amath Cissé, ale za pár minut s obranou Pražanů zacvičil Lukáš Fila a rozhodl o nečekané výhře hostí na Strahově. Letenští tlačili, ale šance neproměňovali.

Spartě v sestavě chyběli kapitán Ladislav Krejčí mladší, Kuchta nebo Sadílek, kteří po reprezentačních povinnostech mají dovolenou a zápas sledovali pouze v roli diváků.

Dánský trenér letenského týmu Priske nasadil do obou poločasů rozdílné sestavy. První dějství odehrál například útočník Čvančara, který závěr minulé sezony vynechal kvůli zranění. Do druhé půle zasáhli z nových posil gólman Surovčík a záložník Ševčík, další letní akvizice Srb Birmančevič nenastoupil vůbec.

Jihlava se dostala do vedení v 77. minutě, kdy Araujo-Wilson využil špatné rozehrávky Surovčíka a zakončil do prázdné branky. Vzápětí srovnal střelou z dálky k tyči senegalský záložník Cissé, jenže Fila o několik minut později vystřelil Vysočině nečekanou výhru.

Spartu od 5. července čeká soustředění v rakouském Bad Kleinkirchheimu. Během něj se Letenští utkají s Dinamem Záhřeb, na který můžou narazit i v předkole Ligy mistrů, srbským celkem Čukarički a bruselským Anderlechtem.

Domácí: 79. Cissé

Hosté: 77. Araújo-Wilson, 83. Fila

Domácí: I. pol.: Vorel – Plechatý, Panák, Kamenović – Wiesner, Váňa, Souček, Suchomel – Ryneš, Čvančara, Goljan
II. pol.: Surovčík – Mejdr, Vydra, Polidar – Kukučka, Cissé, Hodouš, Kaštánek – J. Pešek, Ševčík, Schánělec

Hosté: I. pol.: Soukup – Chytrý, Vedral, Tombull, Záhradnik – A. Pešek, Lacko – Křehlík, Šancl, Selnar – Tall
II. pol.: Soukup – Svoboda, Piško, Tombull, Farka – Labaran, Vítek – Fila, Tureček, Ogiomade – Araújo-Wilson.

TC Strahov, Praha

Pešek je zpátky a chválí Ševčíka: Má hlavu nahoře, nutí mě do náběhů

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

ONLINE PŘENOS - Přípravy na ligu
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
1. FC Slovácko 1. FC Slovácko AC Sparta Praha AC Sparta Praha Baník Ostrava Baník Ostrava Bohemians Praha 1905 Bohemians Praha 1905 České Budějovice České Budějovice FC Zlín FC Zlín FK Jablonec FK Jablonec FK Pardubice FK Pardubice FK Teplice FK Teplice Hradec Králové Hradec Králové MFK Karviná MFK Karviná Mladá Boleslav Mladá Boleslav Sigma Olomouc Sigma Olomouc SK Slavia Praha SK Slavia Praha Slovan Liberec Slovan Liberec Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
Obnovit
Zprávy ze dne 22. 7. 2023
14:00
22. 7. 2023

Období příprav je u konce, dnes už naostro startuje nová sezona FORTUNA:LIGY! Obsáhlé zpravodajství i další aktuality dál sledujte na iSport.cz, děkujeme za pozornost.

Zprávy ze dne 21. 7. 2023
17:07
21. 7. 2023
SK Slavia Praha

Na slávistické tiskové konferenci obsáhle mluvil trenér Jindřich Trpišovský. Jeho nejzajímavější výroky najdete ZDE.

15:30
21. 7. 2023

Slavia těsně před začátkem sezony přišla o Davida Pecha. Defenzivní univerzál si na tréninku přetrhl vaz v koleni a čeká ho dlouhá pauza.

15:26
21. 7. 2023
AC Sparta Praha
15:15
21. 7. 2023

Slavia na tiskové konferenci oznámila, že prodloužila smlouvy s dvaadvacetiletým Tomášem Vlčkem a devatenáctiletým Matějem Juráskem až do roku 2027.

42

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.