Branky, body, vteřiny

Muchová a Nosková jdou po obratu ve Varšavě dál, Siniaková a Fruhvirtová vypadly

Karolína Muchová v prvním kole turnaje ve Varšavě po obratu porazila 4:6, 7:6 a 6:3 Aliaksandru Sasnovičovou z Běloruska. Stejným výsledkem uspěla také Linda Nosková nad Chorvatkou Janou Fettovou, Tereza Martincová si poradila 7:6 a 6:4 s pátou nasazenou Čang Šuaj z Číny. Vypadla naopak třetí nasazená Kateřina Siniaková po prohře 5:7 a 2:6 s Heather Watsonovou z Velké Británie. Linda Fruhvirtová pak nestačila na Italku Lucrezií Stefaniniovou 1:6, 6:7.

Karolína Muchová
zdroj: REUTERS autor: Eric Bolte

Muchová v prvním setu neudržela vedení 4:1, ale ve druhé sadě se zvedla a v tie-breaku Sasnovičovou porazila 7:0. Rozhodující sada už patřila finalistce letošního Roland Garros, kterou v dalším kole čeká Slovenka Rebecca Šramková.

Siniaková se 146. hráčkou světa prohrála za hodinu a 26 minut. Ve druhém setu se sice sedmadvacetiletá česká hráčka ujala vedení 2:0, ale Watsonová skóre šesti gemy za sebou otočila a zápas ukončila.

Martincová, které aktuálně patří 107. místo žebříčku, porazila 45. hráčku světa Čang Šuaj za půldruhé hodiny. Osmadvacetiletá pražská rodačka si připsala teprve třetí letošní vítězství v hlavní soutěži WTA Tour.

V sezoně se nedaří ani její soupeřce: Číňanka naposledy uspěla na konci ledna v Lyonu a zaznamenala čtrnáctou prohru za sebou. Minulý týden skrečovala utkání 1. kola v Budapešti poté, co její soupeřka kontroverzně smazala na antuce stopu po sporném míčku. V druhém kole se Martincová střetne s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou.

Nosková s Fettovou ztratila první set a ve druhém prohrávala 0:2, ale nakonec ho získala 7:4 v tie-breaku. Ve třetím setu nedala soupeřce ze třetí stovky šanci a ve druhém kole nastoupí proti Viktórii Hrunčákové ze Slovenska.

Pětapadesátá tenistka světa Fruhvirtová v prvním vzájemném duelu s hráčkou z úvodu druhé stovky žebříčku Stefaniniovou prohrála hladce úvodní set. V závěru vyrovnanější druhé sady za stavu 5:4 a 6:5 podávala na zisk setu, ani jednou ale servis neudržela. Tie-break talentovaná Češka prohrála 4:7 a po kvalifikaci v Eastbourne a prvním kole Wimbledonu neuspěla potřetí za sebou.

Bez problémů vstoupila do turnaje také domácí hvězda Iga Šwiateková. Světová jednička porazila 6:4 a 6:3 Niginu Abdurajmovovou z Uzbekistánu.

Turnaj žen ve Varšavě (tvrdý povrch, dotace 251 750 eur):

Dvouhra – 1. kolo:

Stefaniniová (It.) – L. Fruhvirtová (7-ČR) 6:1, 7:6 (7:4), Ču Lin (4-Čína) – Wang Si-jü (Čína) 6:4, 6:2, Šramková (SR) – Ewaldová (Pol.) 6:2, 6:2, Martincová (ČR) – Čang Šuaj (5-Čína) 7:6 (7:3), 6:4, Tausonová (Dán.) – Snigurová (Ukr.) 6:2, 6:3, Muchová (2-ČR) - Sasnovičová (Běl.) 4:6, 7:6 (7:0), 6:3, Burrageová (Brit.) - Rainaová (Indie) 4:6, 6:4, 7:6 (7:4), Mariaová (Něm.) - Stevanovičová (Srb.) 6:3, 6:1, Watsonová (Brit.) - Siniaková (3-ČR) 7:5, 6:2, Hatoukaová (Běl.) - Ponchetová (Fr.) 6:4, 3:6, 7:5, Nosková (8-ČR) - Fettová (Chorv.) 4:6, 7:6 (7:4), 6:3.