Třetí etapu cyklistické Czech Tour vyhrál Nor Staune-Mittet, Otruba byl osmý

foto Cyklisté v pelotonu - ilustrační foto.

Červenohorské sedlo - Třetí etapu cyklistické Czech Tour z Moravské Třebové na Červenohorské sedlo vyhrál po téměř 162 kilometrech Nor Johannes Staune-Mittet. Druhý dojel Němec Florian Lipowitz, který drží průběžné vedení. Nejlepší z Čechů byl dnes osmý Jakub Otruba.

Staune-Mittet rozhodl o vítězství v královské etapě v závěrečném kopci, Lipowitze porazil o dvě sekundy. "Sice jsem nezískal žlutý dres, ale první profesionální vítězství se počítá. Už jen jeden den, není čas vymýšlet něco jiného, chci vyhrát," řekl na webu závodu Staune-Mittet, jenž na druhém místě ztrácí na Lipowitze v celkovém pořadí 29 sekund.

Otruba zopakoval páteční osmé místo a průběžně je se ztrátou téměř dvou a půl minuty pátý. "Od prvního nájezdu na Dlouhé stráně se jelo vysoké tempo a drželo se až do cíle," řekl Otruba.

"Zítra je také hodně těžká etapa, dá se tam ještě něco získat. Je pro mě velká motivace zkusit se posunout na stupně," dodal Otruba k nedělní závěrečné etapě ze Šumperku do Šternberku.

Cyklistický etapový závod Czech Tour, 3. etapa: Moravská Třebová - Červenohorské sedlo (161,5 km):

1. Staune-Mittet (Nor./Jumbo-Visma) 4:12:56, 2. Lipowitz (Něm./Bora-hansgrohe) -2, 3. Taaramäe (Est./Intermarché-Circus-Wanty) -10, 4. Zoccarato (It./Green Project-Bardiani CSF-Faizané) -44, 5. Nerurkar (Brit./Trinity), 6. Bonneu (Belg./Flanders-Baloise) oba -1:43, ...8. Otruba (ČR/ATT Investments) -1:45, 13. Kukrle (ČR/Felbermayr-Simplon Wels) -2:05, 24. Camrda (ČR/ATT Investments) -4:33.

Průběžné pořadí: 1. Lipowitz 12:07:36, 2. Staune-Mittet -29, 3. Bonneu -2:22, 4. Zwiehoff (Něm./Bora-hansgrohe), 5. Otruba oba -2:24, 6. Graat (Niz./Jumbo-Visma) -2:30, ...19. Camrda -5:12, 21. A. Ťoupalík (ČR/Elkov-Kasper) -5:13.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 21.05.2024 ČTK