Lipsko díky drtivému druhému poločasu porazilo 5:1 Stuttgart

foto Utkání 2. kola německé fotbalové ligy Lipsko - Stuttgart, 25. srpna 2023. Domácí hráč Dani Olmo (vlevo) a Pascal Stenzel z hostujícího týmu v hlavičkovém souboji.

Lipsko - Fotbalisté Lipska v předehrávce druhého kola německé ligy porazili na svém hřišti 5:1 Stuttgart. Domácí otočili duel pěti góly ve druhém poločase a získali první body v sezoně.

Stuttgart poslal do vedení v 35. minutě guinejský útočník Guirassy, jenž navázal na dvougólové představení z úvodního kola proti Bochumi (5:0). Krátce po změně stran ale napadající Henrichs srazil odkop brankáře Nübela přímo do sítě a v 63. minutě dokonal obrat Olmo. Španělský reprezentant nastřílel ve třech soutěžních utkáních nové sezony pět branek, stejný počet dal za celý minulý ročník.

Skóre ještě navýšili Openda, Kampl a Simons. Lipsko neprohrálo se Stuttgartem ani jedenáctý vzájemný zápas v nejvyšší soutěži.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Lipsko - Stuttgart 5:1 (51. Henrichs, 63. Olmo, 66. Openda, 74. Kampl, 76. Simons - 35. Guirassy).