UEFA je proti absurdním nastavením v LM. Ohrožuje to zdraví hráčů, uvedla

30.08.2023, 23:58
Aktuality
(© UEFA)

Evropská fotbalová unie UEFA nechce v Lize mistrů podobně dlouhá nastavení jako na mistrovství světa, kde rozhodčí přidávali k tradičnímu času minuty až v dvouciferných hodnotách. Šéf UEFA pro fotbalové záležitosti Zvonimir Boban tato nastavení označil za "naprosto absurdní" s tím, že ohrožují zdraví hráčů.

"Zdraví hráčů je v tomto ohledu malá tragédie," řekl bývalý hvězdný záložník AC Milán a chorvatské reprezentace Boban na setkání s novináři před čtvrtečním losováním základních skupin Ligy mistrů.

Světová federace FIFA chtěla na loňském MS mužů i letošním MS žen po rozhodčích, aby zápasy nad rámec 90 minut prodlužovali až na více než 100 minut. Měli brát v úvahu všechny gólové oslavy, střídání, zranění a další čas, kdy se nehrálo.

Podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina tak dostanou fanoušci za své peníze více zábavy, protože v mnoha zápasech je míč reálně ve hře třeba jen 50 až 55 minut.

Představitelé UEFA dnes nicméně uvedli, že zápasy v minulé sezoně Ligy mistrů obsahovaly průměrně 60 minut a 7 sekund "efektivního hracího času". To je v průměru o pět minut víc, než ve velkých evropských ligových soutěžích.

"V Lize mistrů to jsou intenzivní minuty," řekl Boban, jenž soutěž vyhrál v roce 1994 s AC Milán. Podle něj se přidání dvouciferného počtu minut k zápasům může rovnat až 500 minutám za sezonu, což je ekvivalent pěti utkání navíc.

V úterních zápasech předkola Ligy mistrů nastavili rozhodčí na konci duelů na hřišti Galatasaraye a Panathinaikosu osm minut.

kilobyte

Ne, je to stejný Boban jako ostatní. Od příští sezóny UEFA přidá další 2 zápasy ve skupině v LM. Takže místo nastavení, které by hráčům přidalo asi 2 zápasy navíc a tím ohrožovalo jejich zdraví, jim přidají 2 zápasy. Ale zdraví hráčů na prvním místě.

Reagovat
j.r.ewing

Reagovat
Moshe Dajan

Reagovat
masly008

Takže více zápasů v roce díky LN a rozšíření LM na zdraví hráčů vliv nemá, ale o 5 minut delší zápas ano?

To se mi nezdá.

Jo aha oni už nemůžou z toho prodloužení vytřískat pro sebe více peněz a tam je problém.

Když jim to tak vadí tak proč nenařídí rozhodčím aby lpěli na dodržování pravidel a aby tu hru zrychlovali.

lampas

Po každých pěti minutách prodloužení povinná přestávka na pití, a komerční pauza pro diváky u TV. Pak by těmhle hovadům nevadilo nastavení ani půl hodiny.

Reagovat
mistr129

Reagovat
Dontlookatme

Reagovat
wyqinac

oni se jeste poradi a reknou, ze teda muze byt i 10 minut nastaveni, ale v 90. minute se musi udelat 30 sec reklamni pauza

ACSeRw!n

tak je jasny, ze nejde o zdravi hracu, ale o domluvu s televiznima stanicema.. ale na verejnost je lepsi vzdycky rict, ze jde o safety reasons

Lemond Laws

A jak bys to chtěl udělat?... Každý míč mimo hřiště stop čas, každé střídaní, každý gol?

zorz767

Nemuselo by se zdržovat. Stačilo by to udělat tak, aby se čas zastavoval a spouštěl automaticky, ne aby to rozhodčí pískal a signalizoval. Hrálo by se jako teď.

Reagovat
Greny

Bude... Takhle si polezis ještě déle, každý odkop, aut, standardku budes rozehrávat ještě pomaleji a ten silnější tým úplně vyhodis z tempa

Reagovat
naheCZ

A UEFA tam do toho ještě nacpe reklamní přestávky.

Reagovat
srbic13

vic nez ted? opravdu? rozhodit z tempa je jediny benefti. ted rozhodis z tempa + vis, ze ten cas, ktery se nsatavi, tak rozhodne nebude 1:1. hodne bych se divil, kdyby se zdrzovalo vic

Reagovat
masly008

A přitom by stačilo jako u futsalu zvednou ruku a mít na rozehrávku autu a rohu 3 vteřiny po zvednutí ruky + dodržovat rozehrávku golmanů.

Reagovat
Benfica

Reagovat
bobis21

Když bude hra přerušená, nebude hráče nic nutit začít zase hrát. Navíc to otevře dveře pro komerční přestávky, které jsou v každém jiném sportu, kde se čas přerušuje.

Prostě ze zápasu uděláš něco jako je v NFL, kde se těch 60 minut čistého času hraje běžně hodně přes 3 hodiny.

Reagovat
Mass

S americkým fotbalem bych nesrovnával.

Reagovat
bobis21

No jestli si myslíš, že by čistý čas nebyl cestou přesně tímto směrem reklam každých pár minut, tak jsi naivní.

Reagovat
Mass

Nesrovnával bych ty dva sporty ve stylu hry a četnosti přerušení.

Reagovat
srbic13

NFL je uplne neco jineho. osobne radsi se budu divat na reklamy, nez se divat, jak borec jednoznacne simuluje a jak se vali po zemi jak hovado. nebo jak si brankar plive do rukavic a minutu rozehrava kop od brany. za tohle pak platime vstupne a svuj cas a v posledni dobe se to fakt zvrhava neskutecne a je to soucasti taktiky

Kinky7

nehodlam byt na stadionu 4 hodiny fakt ne. at prodluzujou a je to v klidu ale cisty cas je cesta do pekel reklamy

Reagovat
srbic13

nah, komercni prestavky v hokeji dnes nekdo resi?

Reagovat
Kinky7

Ja ale nechodim na hokej ale na fotbalovy stadion ano. a ano ja je resim. otravuje me to i v telce a rusi me to. Dovedes si predstavit ze napr v zapase Pool Barca by byvala byla misto rychleho rohu 5minutova komercni pauza?

Salfovic

Je vždycky úžasné sledovat MS 20´, kde je minimum reklam a třetina se v pohodě vejde do půl hodiny.

Reagovat
Benfica

V 7, 12 a 15 minute reklama pol minuty, nic tak hrozne.. v NFL je to daleko otravnejsie a to az tak, ze ma NFL pomaly prestava bavit kvoli tomu

Reagovat
Moshe Dajan

Ano, neustále ty jejich sračky musím přepínat, abych neviděl desetkrát za dvě hodiny reklamu na nějakého vymrdaného Uzla.

Reagovat
ACSeRw!n

Reagovat
wyqinac

presne tak, jako ve starejch fifach a samozrejme by se nehralo 90 minut, ale predpokladam tak 2x 30 a ve vysledku by to zabralo +- stejne casu

Reagovat
Benfica

futsal sa hrá 20x20 a je to niekedy aj skoro na 2 hodiny

Reagovat
Lemond Laws

Tak to stihají ještě docela rychle ale musím říct....

Benfica

Hej, hned po odoslani komentara mi napadlo ze to som tam blbo dal ale tak snad ludia chapu