vv auto

Nedělní souboj Janovic vyzněl jasně pro ty Uhlířské!

3. září 2023, 20:02

Uhlířské Janovice – Po domácím derby se Sázavou sehráli fotbalisté Sokola Červené Janovice další střetnutí na hřišti blízkého celku: V neděli se představili v Uhlířských Janovicích, které v minulém kole I. B třídy, skupina D remizovaly v Jevanech 4:4.

U. Janovice – Č. Janovice 4:0 (2:0)

První poločas režírovali domácí, kteří se záhy dostali do vedení: Už ve 3. min. hostující obrana jen přihlížela, jak Záruba vyrazil míč, který T. Kopp vrátil do malého vápna a J. Kopp měl před sebou už jen síť – 1:0. V 8. min. mohl vedení navýšit Vyhnánek, který se dostal do dobré příležitosti, trefil však jen brankáře Zárubu. Jedinou šanci první půle hosté měli v 17. min., kdy gólman Jar. Kmoch vyběhl daleko proti kolmému pasu, míč neměl a prázdnou bránu před sebou měl Novák, který ale netrefil. Dramatický moment přinesla 22. min., kdy se po odraženém rohu srazili tvrdě hlavami D. Randlíszek a D. Kulhánek, oba se po ošetření sice na hřiště vrátili, Randlíszka ale brzy vystřídal Vinický. V době, kdy měli domácí na hřišti jen deset hráčů, jednoduchou kombinací překonali obranu hostů a N. Marek po spolupráci s Benešem upravil na 2:0. Těsně před přestávkou Cejnar ztratil uprostřed hřiště míč, domácí se pustili do rychlého protiútoku, který zakončoval T. Kopp, ale jen do nohou vybíhajícího Záruby.

Druhou půli začala příležitosti uhlířů: J. Kopp se dostal do pokutového území, ještě přihrával T. Koppovi, ovšem z tohoto mráčku ještě nezapršelo. To v 59. min. T. Kopp poslal parádní centr na zadní tyč, kde byl úplně volný J. Kopp a proti jeho hlavičce do protipohybu neměl Záruba šanci – 3:0. Poslední „zářez“ utkání si připsal T. Kopp, kterému míč ještě přepustil J. Kopp – 4:0 a uhlíři si tak bezpečně došli pro tři body.

Čtyřgólový rozdíl se zdá jako jednoduché vítězství pro uhlíře. „Neřekl bych, v prvním poločase hosté hrozili. Měli tam příležitost, kdy David Novák netrefil prázdnou bránu,“ upozornil domácí trenér Martin Dotlačil. Hodně obav vyvolala 22. min., kdy se po rohovém kopu hlavami srazili Denis Kulhánek a Daniel Randlíszek. „Mají tvrdé hlavy, dobře se doplňují i v restauraci,“ usmíval se kouč a uzavřel: „Trošku vázla komunikace, budou v pořádku. Daniel Randlíszek má tržnou ránu, půjde na šití, Denis Kulhánek bude mít velký monokl. Ale budou v pořádku.“

„Za mě byly Uhlířské Janovice ve všech směrech lepší. Ať už v koncovce, nebo ve středu zálohy, útoku. Výkon od nich byl kompaktní,“ konstatoval kapitán Červených Janovic Jiří Kubík. „Podle máme tým dobře poskládaný individuálně, ale není to kolektiv, a to byla příčina naší dnešní prohry,“ doplnil. Za stavu 1:0 měl šanci na vyrovnání David Novák, ale neproměnil. „Na Davida nakládáme celou povinnost střílení gólů, ale to vždycky vyjít nemůže,“ upozornil Jiří Kubík a dodal: „David je za mě nejlepším hráčem, po pravdě – i kdybychom vyrovnali na 1:1, asi bychom to stejně neuhráli.“

„Nedokázali jsme do zápasu vstoupit aktivně, a tak soupeř využil naší nedbalosti,“ hodnotil zápas záložník Červených Janovic Jakub Jonáš a pokračoval: „Podařilo se nám následně dostat na míč, a i do několika nadějných příležitostí, ale nebyli jsme dostatečně přesvědčiví a důrazní v zakončení. Další góly domácích jen prohloubily zmar. Neměli jsme dostatek sil a energie na snížení, potažmo zdramatizování výsledku.“

Branky: 3., 59. J. Kopp, 29. N. Marek, 74. T. Kopp. Rozhodčí: Babák – Pudil, P. Poklop. ŽK: D. Kulhánek, Zadražil, Barták, R. Tancer – D. Marek, Jonáš, Dvořák). Diváků: 368. U. Janovice: Jar. Kmoch – D. Kulhánek, Kopecký, Zadražil, Barták – Beneš, D. Randlíszek, N. Marek, T. Kopp – J. Kopp, Vyhnánek. Trenér Martin Dotlačil. Č. Janovice: Záruba – Dvořák, Kubík, Kaufman, Kozák (72. Víta) – Cejnar, Eichler, Jiránek, Jonáš, D. Marek – Novák. Trenér Milan Kopřiva.