neděle 12.5 10:00 - Podskalí – Strakonice

• Tomáš Kvapilík: Mozaika vztahů – společenská beseda

neděle 12.5 19:00 - Kavárna Železářství U Šulců, Blatná

Společenství Královy Lhoty a Mirovic vyloupilo Hradiště

PÍSEK/HRADIŠTĚ – V rámci 3. kola okresního přeboru první zářijovou neděli hradišťská rezerva přivítala společenství Královy Lhoty a Mirovic B. Loňský mistr ze dvou zápasů vytěžil jednu výhru, hosté na první bodový zisk zatím čekali. A dočkali se právě na půdě úřadujícího šampiona. Už ve 13. minutě poslal celek trenéra Karla Huleše do vedení Jan Mašek. O chvíli později se Hradišťáci hodně zlobili na sudího Vojtěcha Štěpku za neodpískání penalty po zákroku na Ondřeje Matějku. Ve zbytku poločasu byla hra poměrně vyrovnaná a skóre už se neměnilo. Deset minut po přestávce navýšil hostující náskok znovu Jan Mašek, který dělal hráčům Hradiště velké problémy po celý zápas. Útočná snaha domácího týmu byla hodně rozpačitá. Dvakrát sice zazvonila tyčka, ale Hradišti se utkání zdramatizovat nepodařilo. Společenství Královy Lhoty a Mirovic tak z píseckého kopce odvezlo zaslouženou výhru a první body do tabulky.

TJ Hradiště B – Králova Lhota/Mirovice B 0:2 (0:1)
Branky: 13. a 55. Jan Mašek
Rozhodčí: Štěpka – Tanáč, Votýpka. ŽK: 5:4 (Vyrostek, König, Zabloudil, Vepřovský, Kovanda – Mrlina, Husar, Barabash, Koshovskyi). Diváků: 86
Hradiště: Kaška – Vyrostek, Vrba, Chassard, Mařík, Novotný, Matějka, König, Žalud, Zabloudil, Blažek, Kubec, Vepřovský, Kovanda, Snášel, Mála
Králova Lhota/Mirovice B: Bubák – Tretiakov, Hřídel, Lopata, Mrlina, Jan Mašek, Josef Mašek, Sláma, Husar, Popov, Jelínek, Barabash, Koshovskyi, Vlha, Biliavskyi