Naše ikonky pro Vaše stránky

SAT info - Program | Články

24 hodin Bol d’Or: Dosáhne Karel Hanika na titul mistra světa?

Autor: HBO Max EMEA/Eurosport , e-mail: info@warnermedia.com Přidané: 15.09.2023

Mistrovství světa ve vytrvalostních závodech (FIM Endurance World Championship) má před sebou závěrečný podnik – proslulou 24hodinovku Bol d’Or. V čele světového šampionátu se drží tým F.C.C. TSR Hodna France, pouze 13 bodů ztrácí na druhém místě YART Yamaha v sestavě s Karlem Hanikou. Český jezdec má před Bol d’Or na dosah mimořádný úspěch – titul mistra světa. Dosáhne na něj?

24h Bol d’Or bude ŽIVĚ vysílat program Eurosport 2:

V sobotu 16. září od 14:30 do 24:00, v neděli 17. září pokračování od 6:00 do 15:30. Diváci tak uvidí na Eurosportu 2 téměř kompletní závod. Celých 24 hodin bude k dispozici na platformách Eu-rosportu – Eurosport.com a Eurosport App. 24h Bol d’Or komentují Béla En a Joska Kubíček.

Závod Bol d’Or není v našich krajích tak známý, jako čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans, ale má delší tradici, byl to první vytrvalostní motocyklový závod. Poprvé se jel Bol d’Or v roce 1922.

Karel Hanika hodnotil minulý závod v Suzuce na svém facebookovém profilu: „Máme za sebou závod v Suzuce, který bohužel nedopadl podle našich představ. Musel jsem tlačit motorku nějakých 25 minut zpět do boxu, a tím jsme ztratili asi 14 kol. Bylo to fakt utrpení, ale jsem rád, že jsem se dostal zpět. Tohle mi vzalo hodně sil do zbytku závodu, ale nevzdali jsme se a řekli jsme si, že zkusíme urvat nějaký bod. Moji kolegové jeli skvěle a já jsem se od druhého stintu cítil už zase dobře jako normálně. Nakonec jsme sjeli na tovární HRC, která vyhrála, víc jak jedno kolo a získali 2 body. Byl to elektronický problém, kterému nemohl nikdo předejít, jinak motorka fungovala skvěle celý závod.“ Za svou obětavost byl Karel Hanika odměněn cenou Anthonyho Delhalla, která ztotožňuje ducha Endurance.

Že je Karel Hanika jedním z nejrychlejších jezdců, dokázal znovu i v Suzuce. Zajel totiž své osobní i týmové maximum na okruhu a pro Yamahu to byl také nejrychlejší čas na kolo v historii závodu Suzuka 8 Hours. Nepochybně se o víkendu můžeme těšit na strhující podívanou. Vždyť poznáme nové mistry světa. Bude jím český jezdec Karel Hanika?