Fotbalové derby o Milán ovládl Inter 5:1, Juventus porazil Lazio 3:1

foto Utkání 4. kola italské fotbalové ligy Inter Milán - AC Milán, 16. září 2023. Hráči Interu se radují z gólu Henricha Mchitarjana.

Řím - Milánské derby ve čtvrtém kole italské ligy ovládli fotbalisté Interu, rivaly z AC porazili vysoko 5:1. Dvě branky vstřelil Henrich Mchitarjan. Inter je s 12 body v čele tabulky, na druhý Juventus má náskok dvou bodů, na třetí AC tří. Juventus doma porazil Lazio Řím 3:1. Mistrovská Neapol dotáhla na hřišti FC Janov dvougólové manko a remizovala s ligovým nováčkem 2:2.

Fotogalerie

Čtyřiatřicetiletý arménský reprezentant Mchitarjan poslal Inter do vedení už v páté minutě, když využil nedůrazu v obraně "Rossoneri" a Dimarcův střílený centr usměrnil za záda brankáře Maignana. Sedm minut před koncem prvního dějství vyslal tvrdou střelu do pravého horního rohu Thuram a zvýšil na 2:0. Francouzský útočník po letním příchodu z Mönchengladbachu ve čtvrtém ligovém utkání ke dvěma asistencím přidal i druhý gól.

Hráči AC sice po dvanácti minutách druhého poločasu snížili po střele Leaa, ale skóre opět změnil Mchitarjan. Jedenáct minut před koncem zvýšil z penalty bývalý hráč AC Calhanoglu a v nastavení po Mchitarjanově přihrávce se ještě prosadil střídající Frattesi. "Nerazzuri" vstřelili v derby pět branek poprvé od 24. března 1974.

Výhru Juventusu nad Laziem zařídil Vlahovič, jenž se trefil dvakrát. Poprvé po deseti minutách a ještě do poločasu zdvojnásobil vedení "Staré dámy" tvrdou ranou Chiesa. Lazio 20 minut po přestávce vykřesalo naději na body, když jeho hráči využili špatné rozehrávky Juventusu a Luis Alberto zakončil zpoza vápna do pravého horního rohu Szczesného branky. Hned o tři minuty později uzavřel skóre Vlahovič. Zpracoval si dlouhý míč McKennieho a stejně jako před ním Alberto skóroval zpoza šestnáctky.

Obhájce titulu Neapol prohrávala v Janově 0:2 ještě v 75. minutě. Před pauzou rozjásal domácí fanoušky po rohu obránce Bani a jedenáct minut po pauze zvýšil Retegui. Favoritovi vrátil naději čtvrt hodiny před koncem Raspadori a v 84. minutě předvedla Neapol akci jako z fotbalové učebnice. Zieliňski vyslal přesně načasovaný lob přes domácí obranu a Politano z voleje napálil míč do horní sítě Martínezovy branky. Po prohře s Laziem z úvodního kola podruhé ztratila body a je čtvrtá.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Juventus Turín - Lazio Řím 3:1 (10. a 67. Vlahovič, 26. Chiesa - 65. Luis Alberto), Inter Milán - AC Milán 5:1 (5. a 69. Mchitarjan, 38. Thuram, 78. Calhanoglu z pen., 90.+3 Frattesi - 58. Leao), FC Janov - Neapol 2:2 (40. Bani, 56. Retegui - 76. Raspadori, 84. Politano).