• Cesta na dovolenou aneb Jak se vyhnout dezinformacím

pondělí 20.5 13:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Lidická 1, České Budějovice

• Lék Dr. Stejskala

pondělí 20.5 15:00 - Jihočeské divadlo Dr. Stejskala 424/19, České Budějovice

Český Krumlov poprvé vyhrál, tři body má také Dvořiště, Zlatá Koruna a Kaplice

ČESKOKRUMLOVSKO – Fotbalisté Slavoje na sedmý pokus v Divizi A konečně vyhráli, když doma rozdílem dvou branek porazili Katovice. Tři body získalo také Dolní Dvořiště, které v divoké přestřelce přemohlo Borek. V domácím prostředí po výhře nad Hrdějovicemi slavila i Zlatá Koruna. Kaplický Spartak zase přivezl jednoznačné vítězství z Blatné.

Český Krumlov porazil Katovice a slaví první výhru

ČESKÝ KRUMLOV – Konečně se dočkali. Fotbalisté Českého Krumlova si první výhru v nové sezoně Divize A připsali až v sedmém kole. V sobotu na svém hřišti Slavoj přivítal Katovice a právě nad dalším jihočeským klubem v soutěži zapsal první výhru. Domácí byli v utkání aktivnější a už v 18. minutě rozjásal krumlovské fans Jan Matuška. Katovice ale po chvíli odpověděly Jakubem Brabcem a bylo znovu srovnáno. Na přestávku ale přeci jen šel šťastnější Slavoj. Ve 37. minutě mu vrátil vedení Artem Romanovyč Parakhnenko. Těsně před odchodem do kabin ale přišla červená stopka pro Davida Trmala a celek trenéra Švába dohrával v deseti. I když ve druhé půli byli hosté víc na míči, Český Krumlov udeřil po rychlém protiútoku Ladislavem Vávrou a vedl 3:1. Sedm minut před koncem se po vyloučení katovického Martina Kynkora síly na hřišti znovu srovnaly. V 90. minutě hosté snížili po trefě Martina Souhrady, ale poslední střelecké slovo měl Slavoj. V nastaveném čase pojistil výhru Tom Gelnar.

FK Slavoj Český Krumlov – SK Otava Katovice 4:2 (2:1)
Branky: 18. J. Matuška, 37. Parakhnenko, 67. Vávra, 92. Gelnar – 24. Brabec, 90. Souhrada
Rozhodčí: Izugrafov – Žurek, Cigáň. ČK: 1:1 (45. Trmal - 83. po 2 ŽK Martin Kynkor). ŽK: 3:5 (Kuna, Kolář, Vávra – Martin Kynkor 2, Chylík, Sigmund, Sládek). Diváků: 176
Český Krumlov: Polanský – Trmal, Kabele, Kuna, M. Švec (67. Matušek) – Kolář, J. Matuška (87. Šindelář), Ryneš (61. Gelnar), O. Matuška – Vávra (87. Trapl), Parakhnenko
Katovice: Švehla – Janoch, Michal Kynkor, Chylík (60. Souhrada) – Sigmund, Kotrba (73. Kahuj), Martin Kynkor, Brabec – L. Bálek, D. Bálek (77. Sládek), Hnídek (46. Kostka)

Výsledky 7. kola: SK Petřín Plzeň – FK Baník Sokolov 1948 1:1 (1:0), TJ Jiskra Domažlice B – FC Viktoria Mariánské Lázně 0:2 (0:1), FK Príbram B – SK Senco Doubravka 0:0, FK Slavoj Český Krumlov – SK Otava Katovice 4:2 (2:1), FK Tachov – FK Komárov 0:0, SK Hořovice – SK Klatovy 1898 3:1 (2:1), TJ Spartak Soběslav – FC Rokycany 4:0 (0:0), FK Jindřichův Hradec 1910 – SK Aritma Praha 1:1 (0:1)

Program 8. kola: Sobota 23. září 10.15 FC Viktoria Mariánské Lázně – SK Hořovice, FK Baník Sokolov 1948 – TJ Jiskra Domažlice B, SK Aritma Praha – FK Příbram B, 10.30 FK Komárov – TJ Spartak Soběslav, 16.30 SK Klatovy 1898 – FK Jindřichův Hradec 1910, SK Otava Katovice – FC Rokycany, SK Senco Doubravka – FK Tachov. Neděle 24. září 16.3 FK Slavoj Český Krumlov – SK Petřín Plzeň

Jedenáctigólová přestřelka dopadla lépe pro Dvořiště

BOREK – Páté kolo 1. A třídy, skupiny A zavedlo fotbalisty Dolního Dvořiště na půdu nováčka soutěže do Borku. V gólově bohatém zápase viděli diváci celkem jedenáct branek. I když hosté po vyloučení Patrika Micáka hráli hodinu v početní nevýhodě, dokázali s Borkem zvítězit. Na zisku tří bodů se velkou měrou podepsal Marek Urazil, který se trefil hned čtyřikrát. Po jednom zásahu pak zapsali Pavel Pecha a Martin Rozhoň.

FK Borek – FK Dolní Dvořiště 5:6 (3:3)
Branky: 44., 60. a 71. Hájek, 27. Kocina, 29. Frank – 13., 67., 70. a 83. Urazil, 30. Pecha, 40. Rozhoň
Dolní Dvořiště: Jirkal – Kouba, Doucha (77. Zeman), Kubík, Micák, Kuzma, Štifter, Pecha, Rozhoň, Szojka (56. Tíchý), Urazil (85.Macanovič)

Souboj nováčků pro Zlatou Korunu

ZLATÁ KORUNA – Po první ztrátě na hřišti Vimperka se Zlatá Koruna v sobotu představila znovu před domácím publikem, kde přivítala dalšího nováčka soutěže z Hrdějovic. Po vyloučení hostujícího Pavla Voráčka hrála Zlatá Koruna už od 28. minuty přesilovku. Tu využila téměř okamžitě a hned ve 29. minutě otevřel skóre domácí kapitán Jan Šebelka. Hubený náskok Zlaté Koruny vydržel až do samého závěru, kdy výhru pečetil z penalty znovu Šebelka.

SK Zlatá Koruna – Slavoj Hrdějovice 2:0 (1:0)
Branky: 29. a 84. (penalta) Šebelka
Zlatá Koruna: Trnka – Wagner, Kroupa, Kollár (86. Štěpánek), Beránek, Šebelka, Sláma (79. Rytíř), Král (89. Miletić), Kroneisl, Persán, Zajíc

Kaplice v Blatné nezaváhala

BLATNÁ – V sobotu fotbalisté Kaplice zajížděli do Blatné. Hosté udeřili hned v první minutě, kdy se prosadil Miroslav Ješina. Domácí sice srovnali proměněnou penaltou Štěpána Říhy, ale Spartak si vzal ještě do přestávky vedení zpět. Ve 37. minutě mířil přesně Martin Pulec. Ten samý hráč hned zkraje druhé půle navýšil na 1:3. Čtvrtou brankou pak podtrhl kaplické vítězství Jakub Česák.

TJ Blatná – TJ Spartak Kaplice 1:4 (1:2)
Branky: 24. Říha (penalta) – 37. a 46. Pulec, 1. Ješina, 83. Česák
Kaplice: F. Říha – Gondek, Kuchař (39. Pastier), Divoký (78. Smolen), Česák, Pulec, Gutheis, Nowak (59. Pál), Fučík (65. Daniel), Ješina, Vaniš

Výsledky 5. kola: Borek – Dolní Dvořiště 5:6, Sousedovice – Kamenný Újezd 3:1, Zlatá Koruna – Hrdějovice 2:0, Vodňany – Vimperk 4:2, Planá – Prachatice 3:1, Blatná – Kaplice 4:1, Strunkovice nad Blanicí – Čkyně 1:0

Program 6. kola: Sobota 23. září 10.00 Hrdějovice – Čkyně, 10.15 Prachatice – Sousedovice, 13.00 Dolní Dvořiště – Blatná, Zlatá Koruna – Vodňany, 15.00 Vimperk – Borek. Neděle 24. září 16.30 Kamenný Újezd – Strunkovice nad Blanicí

Branky: Decarli 2, Malák (vlastní), Sivák
Trhové Sviny B – Hluboká nad Vltavou B 3:1 (1:1)
Branky: Pastier, Bárta – Benda, Král, Budín, Goretki

Program 6. kola: Sobota 23. září 13.00 Český Krumlov B – Mladé, 16.30 Větřní – Frymburk, Roudné B – Trhové Sviny B, Chvalšiny – Loučovice. Neděle 24. září 15.00 Ledenice – Boršov nad Vltavou, 16.30 Hluboká nad Vltavou – Lhenice, Olešnice – Kaplice B

Okresní přebor
Výsledky 5. kola: Velešín – Holubov 4:0 (3:0), Kájov – Malonty 2:3pp (1:1), Křemže – Horní Planá 9:1 (2:0), Přídolí – Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště 1:5 (1:2), Nová Ves/Brloh – Lipno 1:6 (1:3)

Program 6. kola: Sobota 23. září 16.30 Dolní Dvořiště/Horní Dvořiště – Lipno, Malonty – Nová Ves/Brloh, Přídolí – Velešín, Horní Planá – Kájov. Neděle 24. září 16.30 Holubov – Křemže

Krajský přebor dorostu
Český Krumlov I19 – Milevsko/Sepekov U19 4:1 (4:0)
Branky: Kubát, Temiak, Hončík, Kobelchuk – Kodad
Český Krumlov U17 – Milevsko/Sepekov U17 6:1 (2:0)
Branky: Sukdolák 3, Brankov, Šustr, Maurer – Sivák

Divize žen
TJ Spartak Kaplice – FK Tatran Prachatice 10:0 (7:0)
Branky: Petříková 3, Jedličková 3, Chválová 2, Vávrová, Straková

Kapličtí florbalisté vyzráli na Královské Vinohrady

KAPLICE – Ve druhém utkání florbalové divize hráči Kaplice přivítali Královské Vinohrady. Už po první části domácí vedli o dvě branky a náskok si udržovali až do konce zápasu. Nakonec zvítězili 8:6. Po dvou trefách zaznamenali František Dvořák, Petr Lukš a Jan Völfl.

FBC Spartak Kaplice - TJ Sokol Královské Vinohrady B 8:6 (4:2, 2:1, 2:3)
Branky: 2. František Dvořák, 14. František Dvořák, 15. Petr Lukš, 19. Jan Völfl, 30. Petr Lukš, 32. Vít Beránek, 43. Tomáš Kadlec, 59. Jan Völfl - 1. Jan Švejda, 2. Jan Švejda, 32. Jan Švejda, 45. Matěj Špaček, 45. Jakub Žiška, 54. Dalibor Nigrin
Rozhodčí: Jan Koutník - Šimon Vančata. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. Diváků: 46. Zásahy brankářů: Dominik Štěpánek 24 - Petr Žitník 20