259. díl pořadu V šachu

Moderátorka Karolína Čásenská ve studiu přivítá úspěšné mládežnické reprezentanty z nedávného mistrovství Evropy, Jáchyma Němce a Lucii Fizerovou. Jáchym získal bronzovou medaili v kategorii chlapců do 16 let a Lucie skončila 7. v kategorii dívek do 18 let. Těšit se můžete na jejich dojmy ze šampionátu i na rozbory klíčových partií.

Štáb V šachu v září natáčel na MČR čtyřčlenných družstev v rapid šachu, mimo jiné se přítomných velmistrů ptal na blížící se extraligou sezónu, která začíná již 14. října. Pořad se také bude věnovat MČR žen v rapid šachu a v jeho závěru uvidíte krátkou reportáž z turnaje v Saint-Louis, kterého se zúčastnil Garri Kasparov.

Tradiční soutěžní otázka: Která šachistka získala stříbro na MČR žen v rapid šachu 2023? Odpovídat můžete do konce října na adresu soutez@chess.cz a vyhrát novou knihu Rozehraný život o Lubomíru Kaválkovi.

Pořad bude mít premiéru v pátek 6. 10. ve 14:55 na ČT sport a zhlédnout jej můžete i zpětně online na adrese
V šachu - iVysílání | Česká televize (ceskatelevize.cz)