Žabiny v dramatickém derby porazily basketbalistky Tany 82:75

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Aktualizováno

Dramatické brněnské derby v lize basketbalistek vyhrály favorizované Žabiny. Obhájkyně stříbrných medailí v bouřlivé atmosféře porazily Tany Brno 82:75. V třetí čtvrtině vedly už o 22 bodů, ale svěřenkyně trenérky Marcely Krämer dokázaly v poslední části snížit na rozdíl jediného bodu. V koncovce byl úspěšnější tým Viktora Pruši.

Ilustrační snímek.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 24 body Kněževičová, která proměnila čtyři z pěti trojek včetně dvou v napínavém závěru. Díky jedné z nich Žabiny odskočily soupeřkám ze stavu 72:71. V poraženém týmu měla 20 bodů Anežka Kopecká, která dala čtyři z šesti tříbodových pokusů.

„Bohužel jsme si to v druhém poločase trochu zdramatizovaly. Dovolily jsme soupeři jednoduché trojky. Ale udržely jsme to a jsme za to rády. Věřím, že nás tohle vítězství nakopne a dodá nám sebevědomí do těžkých zápasů,“ řekla pro ČT sport Simona Sklenářová, která přišla do Žabin v létě z USK Praha.

Michaela Ondráčková odehrála derby poprvé v dresu královopolského týmu po pěti sezonách, které strávila v Žabinách. „Jsem pyšná na tým, jak jsme bojovaly, nevzdaly jsme to při poločasové ztrátě o 15 bodů. Dotáhly jsme to do docela vyrovnané koncovky. Žabiny by měly mít kvalitnější tým, ale myslím, že rozhodl hlavně doskok. Asi nás přeskákaly,“ konstatovala.