• Edukační dílny (Jan Žižka na jihu Čech 600 let) - Iluminace

Čtvrtek 30.5 15:00 - Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

• Kultura Na Kanále

Čtvrtek 30.5 17:00 - Vodácké centrum České Vrbné

Fotbalisté Strunkovic a Prachatic za tři body, hokejisté Vimperka prohráli s Radomyšlí

PRACHATICKO – Další vítězný zápas mají za sebou fotbalisté Strunkovic nad Blanicí, kteří vedou tabulku A třídy už o sedm bodů. Výhru zapsaly také Prachatice, Čkyně proti Kaplici vybojovala bod. Extraligoví hokejbalisté nestačili na Hostivař. V domácím prostředí neslavili ani vimperští hokejisté a netoličtí volejbalisté.

Sousedovice i v deseti přejely Vimperk

SOUSEDOVICE – V sobotu fotbalisté Vimperka vyrazili na půdu nováčka do Sousedovic. I když hosté dvakrát vedli, nedokázali využít své další šance. Naopak Sousedovice, které navíc téměř celý druhý poločas hrály o deseti, byly daleko produktivnější. Nejenže skóre otočily, ale do sítě Šumavanu nasázely hned šest gólů.

FC Znakon Sousedovice – TJ Šumavan Vimperk 6:2 (2:1)
Branky: 14., 62. a 70. Šourek, 31. Duba, 77. Vaněček, 89. Hrach – 4. a 46. Koloušek
Vimperk: Jakub Formánek – Jan Formánek, Vojta, Koloušek, Vintr, Málek (70. Pankratz), Benda (46. Uhlík), Čech, Žofka (81. Kubačka), Rod, Kliment

Trenér Vimperka Lukáš Sýs: ,,Utkání se mi samozřejmě nehodnotí vůbec lehce. Začátek nám vyšel, když jsme po pěkné akci vedli 1:0, to bylo z prvního poločasu bohužel vše. Naopak jsme nedokázali domácí dvakrát uhlídat a tak se o poločasu šlo do kabin za stavu 2:1 pro domácí tým. O poločase jsme udělali pár změn, které jsme si mysleli, že budou ku prospěchu. To se nám vyplatilo hned na začátku druhého poločasu, kdy se podruhé trefil Tomáš Koloušek. A byli jsme opět ve hře. Ovšem i když jsme i nadále hráli celkem dobře, tak jsme bohužel nevyužili první tutovku. Potom domácí šli po červené kartě do deseti, pak jsme si vytvořili druhou tutovku. Opět nic. Ale z protiútoku dali domácí na 3:2. Poté do třetice stoprocentní šance z naší strany a jako přes kopírák z protiútoku domácí zvýšili na 4:2. V tu chvilku bylo z naší strany po fotbale a po jakékoliv chuti s výsledkem něco udělat. Jedním slovem ostuda našeho týmu. Vůbec nebylo znát, kdo hraje v deseti a kdo v plném počtu. Opět neproměněné šance a lacině obdržené branky. Někteří naši hráči by si měli uvědomit, že každý v týmu má nějaký úkol a ten pokud nebudeme plnit, tak to prostě klapat nebude. Ještě celé utkání musím vyhodnotit podle videa, ale řekl bych, že tam neuvidím nic nového, ale potvrdí se mi to, co si myslím ihned po utkání. Příští týden přivítáme doma lídra soutěže ze Strunkovic, tak snad uděláme na hřišti vše pro to, abychom nějaký ten bodík získali. Ovšem to nemůžeme předvádět to co dneska. Nejvíc mě mrzí, že s námi jeli tři starší dorostenci, kteří tak oslabili svoji kategorii a stejně nám to nepomohlo. Holt i takový je fotbal nejen na této úrovni. Tak snad se zase dostaneme do herní pohody, kterou jsme měli ze začátku soutěže."

Duel Čkyně a Kaplice gól nepřinesl

ČKYNĚ – Los 9. kola proti sobě svedl Čkyni a Kaplici. Celých devadesát minut diváci čekali na gól marně a týmy se rozešly smírně 0:0.

SK Čkyně – TJ Spartak Kaplice 0:0
Čkyně: Drnek – Chvál (73. M. Schettini), Turek, Červený, L. Chalupa, Bujok (66. Gerold), S. Schettini (46. Pešl), Děd (69. Fiedler), Král (81. Friedl), Pinke, Miklas
Kaplice: F. Říha – Čutka, Gondek, Kuchař, Smolen, Divoký, Česák, Gutheis, Fučík (73. Popov), Ješina, Vaniš

Strunkovice po rychlé obrátce mají další výhru

STRUNKOVICE NAD BLANICÍ – V dalším kole A třídy poměřily síly dosud stoprocentní Strunkovice nad Blanicí a Dolní Dvořiště, které na svého soupeře ztrácelo dvanáct bodů. Poprvé se skóre měnilo až po přestávce, kdy hosty poslal do vedení kapitán Šimon Štifter. Blaník ale během deseti minut otočil brankami Romana Žurka a Václava Páníka. V nastaveném čase ještě pečetil devátou výhru domácích Stanislav Pravda.

TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí – FK Dolní Dvořiště 3:1 (0:0)
Branky: 55. R. Žurek, 63. Páník, 93. Pravda – 52. Štifter
Strunkovice nad Blanicí: Vojtíšek – Dvořák, J. Žurek, Pravda, Pícha, R. Žurek, Hovorka, Beneš, Zoubek, Nosek (90. Honomichl), Páník
Dolní Dvořiště: Jirkal – Mavrodiev, Kubík, Mac Tesař (65. Urazil), Micák, Kouba, Štifter, Michael Tesař, Tíchý, Pecha, Kuzma

Prachatice proti poslednímu nezaváhaly

KAMENNÝ ÚJEZD – V neděli fotbalisté Tatranu vyjížděli do Kamenného Újezdu, který uzavíral pořadí A třídy. Hosté po první půli vedli zásluhou Ivo Horáka a Ondřeje Švába 0:2. Po změně stran přidal třetí pojistku Matyáš Babka a Prachatice z Kameňáku odjely s plným počtem bodů.

TJ Kamenný Újezd – FK Tatran Prachatice 0:3 (0:2)
Branky: 25. Horák, 32. Šváb, 77. Babka
Prachatice: Osvlad – Pravda, Luňáček, Srch (71. Balica), Babka (84. Kovář), Horák, Šváb, Řezník (77. Jaroslav Rauscher), Jakub Rauscher, Makoš (86. Toušek), Kováč

Výsledky 9. kola: Borek – Hrdějovice 3:0, Planá – Zlatá Koruna 1:1, Sousedovice – Vimperk 6:2, Blatná – Vodňany 1:2, Čkyně – Kaplice 0:0, Kamenný Újezd – Prachatice 0:3, Strunkovice nad Blanicí – Dolní Dvořiště 3:1

Program 10. kola: Sobota 21. října 10.00 Borek – Blatná, Hrdějovice – Prachatice, 12.00 Dolní Dvořiště – Čkyně, Zlatá Koruna – Sousedovice, 15.30 Vodňany – Planá, Vimperk – Strunkovice nad Blanicí. Neděle 22. října 15.30 Kaplice – Kamenný Újezd

Branky: Mužík – Rybák, Soukup

Program 10. kola: Sobota 21. října 15.30 Strakonice B – Vlachovo Březí, Dražejov – Stachy, Sedlice – Netolice, Střelské Hoštice – Volyně. Neděle 22. října 15.30 Chelčice – Bavorov, Vacov – Bělčice, Štěkeň – Prachatice B

Kaplice B – Český Krumlov B 1:9 (0:3)
Branky: Presniakov – Weiss 2, Kubát, Poláček, Parakhnenko, Trapl, Matuška, Matějček, Vávra (vlastní)
Lhenice – Lednice 0:3 (0:2)
Branky: Fencl 2, Maxa
Trhové Sviny B – Boršov nad Vltavou 2:0 (0:0)
Branky: V. Pavel, F. Pavel

Program 10. kola: Sobota 21. října 12.00 Boršov nad Vltavou – Lhenice, 13.30 Olešnice – Loučovice, 15.30 Roudné B – Mladé, Kaplice B – Trhové Sviny B. Neděle 22. října 15.00 Ledenice – Frymburk, 15.30 Český Krumlov B – Větřní, Hluboká nad Vltavou B – Chvalšiny

Okresní přebor
Výsledky 8. kola: Volary – Zdíkov 0:1 (0:1), Čkyně B – Šumavské Hoštice 0:0, Vitějovice – Nebahovy 1:2 (0:2)
Program 9. kola: Sobota 21. října 15.30 Nebahovy – Vacov B, Zdíkov – Vitějovice, Šumavské Hoštice – Volary

Krajský přebor dorostu
Třeboň U19 – Vimperk/Volyně U19 6:0 (5:0)
Branky: Kršík 3, Candra 2, Fiktus
Veselí/Suchdol U19 – Prachatice/Volary U19 1:0 (0:0)
Branka: Rozboud
Třeboň U17 – Vimperk/Volyně U17 4:1 (1:1)
Branky: Markes 2, Mydlil, Doškař – Čikala
Veselí/Suchdol U17 – Prachatice/Volary U17 0:1 (0:1)
Branka: Duc

Divize žen
Domažlice – Prachatice 16:0 (9:0)

Hokejbalisté ve třetí třetině dotahovali marně

PRACHATICE – Hokejbalová extraliga má za sebou další kolo. V sobotu hráči Prachatic přivítali Hostivař. Hosté měli od začátku navrch a během dvou třetin si zajistili čtyřbrankový náskok. V závěrečné části sice domácí snížili na rozdíl dvou gólů, ale větší drama už Hostivař nepřipustila a odvezla výhru 3:5.

Extraliga
HBC Prachatice – HBC Hostivař 3:5 (0:2, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 26. Jan Štěpánek (Jiří Štěpánek), 31. Bárta (Kovařík, Šaršok), 44. Šimůnek (Jiří Štěpánek, Sitter) – 4. Taufer (D. Vaniš, Kucharčík), 11. Kucharčík (Lehner, J. Vaniš), 23. Taufer (Hrabár, D. Vaniš), 27. Ilušák (Kubeš), 30. J. Vaniš (Kucharčík, Taufer)
Rozhodčí: Gráca – Záhora. Střely na branku: 28:26. Vyloučení: 4:6. Přesilovky: 6:4, Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváků: 182
Prachatice: Pixa – Hřebíček, Hudeck, Kovařík, Šaršok, Stöhr, Švácha – Bárta, Hokr, Makovička, Paukner, Plášil, Šimůnek, Sitter, Jan Štepánek, Jiří Štěpánek, Zelenka
Hostivař: Štoural – Kubeš, Hrabár (A), Pírek, Ilušák, Zámečník, Čápek – Dostál, Kucharčík, Lehner, Pátek, Potekhin, Taufer, D. Vaniš, J. Vaniš

2. liga
HC ŠD Písek - HBC Prachatice B 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 4. D. Gába (Čapek), 25. Š. Hnyk (Kozák, Rychlík) - 41. Reindl

HbC Zliv – HBC Prachatice C 16:1 (4:0, 9:0, 3:1)
Branky: 6. Trávníček (Egner), 12. Vašek (Jílek), 12. Trávníček (Egner, Vébr), 14. Jílek (Sochor, Pícha), 16. Vebr (Mikoláš), 17. Hajíček (Mikoláš), 17. Vlasík (Sochor, Jílek), 18. Sochor (Vlasák, Jílek), 22. Vebr (Mikoláš, Egner), 25. Egner (Mikoláš, Hajíček), 27. Egner (Mikoláš), 28. Jílek (Sochor), 30. Hájek (Mikoláš, Egner), 36. Mikoláš (Egner, Trávníček), 38. Vlasák (Jílek, Pícha), 44. Sochor (Hájek, Trávníček)

Vimperk doma podlehl Radomyšli

VIMPERK – Ve 4. kole krajské ligy hokejisté Vimperka přivítali Radomyšl, která zatím nezískala ani bod. Domácí měli na kontě jednu výhru. A nic se na tom nezměnilo ani po utkání se Sokolem, který si od první třetiny vytvořil náskok a díky vítězství 2:4 zapsal první body v sezoně. Za domácí se prosadili Horejš a Kašpar.

HC Vimperk – Sokol Radomyšl 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 33. Horejš (Šafář, Drabeš), 52. Kašpar – 9. Sýbek (Volf, Brož), 21. Sýbek (Hřebíček, Smetana), 43. Sýbek (Slavík, Jungbauer), 60. Slavík (Sýbek)
Rozhodčí: Tomáš Novotný — Michael Hřídel, Pavel Mašek
Vimperk: M. Dvořák — L. Turek, M. Horejš, J. Předota, D. Drabeš — J. Paukner, T. Koška, P. Samohejl, D. Kašpar, P. Novotný, J. Šafář, L. Holub, V. Korous, V. Boška, J. Sitter, R. Sitter
Radomyšl: O. Koryťák — M. Hřebíček, M. Smetana, A. Suda, J. Kurfürst, L. Polák — J. Sýbek, V. Brož, O. Gába, R. Volf, D. Jungbauer, M. Novotný, T. Maršík, T. Fencl, J. Slavík

Výsledky 4. kola: Strakonice – Božetice 8:4, Veselí nad Lužnicí – Soběslav 4:2, Milevsko – Hluboká nad Vltavou 4:3pp, Vimperk – Radomyšl 2:4, Český Krumlov – Jindřichův Hradec 2:6

Program 5. kola: Sobota 21. října 17.00 Radomyšl – Milevsko, Veselí nad Lužnicí – Hluboká nad Vltavou, 18.15 Jindřichův Hradec – Strakonice. Neděle 22. října 17.00 Božetice – Vimperk, Soběslav – Český Krumlov

Netoličtí volejbalisté nestačili na Pragu

NETOLICE – V prvním domácím dvojutkání druhé volejbalové ligy hostili hráči Netolic tým Praga, který dvě úvodní utkání sezony vyhrál. A nezaváhal ani na jihu Čech, odkud si odvezl přesvědčivé výhry 1:3 a 0:3.