Házenkářky Slavie v duelu mistryň porazily Dunajskou Stredu, Most poprvé prohrál

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Házenkářky pražské Slavie porazily v duelu mistryň svých zemí 34:27 Dunajskou Stredu a v 7. interligovém kole ukončily vítěznou sérii soupeře. První body v sezoně ztratil také Most, jenž v dalším atraktivním česko-slovenském souboji podlehl 23:24 Michalovcům.

Ilustrační foto.

Slávistky zdolaly Dunajskou Stredu poprvé od března 2021. Více než polovinu gólů Pražanek nastřílely Veronika Holečková a Tereza Vostárková, které se obě prosadily devětkrát. Svěřenkyně kouče Daniela Čurdy po nepříliš vydařeném úvodu sezony vyhrály počtvrté za sebou a v tabulce jsou páté bodově nastejno se čtvrtým Kynžvartem, který dnes zvítězil vysoko 43:28 v Olomouci.

V čele je s tříbodovým náskokem trio Dunajská Streda, Most a Michalovce. Mostecké svěřenkyně trenéra Vladimíra Šumy prohrály s Dunajskou Stredou první poločas o tři góly, po přestávce se zlepšily a deset minut před koncem srovnaly. Do vedení se však Černí andělé nedostali a ještě několikrát dotáhli jednobrankovou ztrátu. Na vyrovnání v posledním útoku po chybě při přihrávce hráčky Mostu nedosáhly.

„Strašně mě mrzí, že to dnes nebyl alespoň bod, protože to byl dost vyrovnaný zápas a remíza by mu slušela. Druhý poločas ukázal, že sílu v týmu máme, že jsme to nevzdaly. V samotném závěru už to bylo spíš o štěstí, na čí stranu se přikloní,“ řekla České televizi brankářka Dominika Píšová, jež se kvůli mostecké krizi v brankovišti vrátila zhruba před měsícem z házenkářského „důchodu“ a dnes se blýskla čtyřicetiprocentní úspěšností zásahů. Osm gólů vstřelila Natálie Kuxová.