Poruba se drží stále v čele první ligy, Zlín prohrál se Sokolovem

foto Ilustrační foto - Hokejisté Poruby se radují z gólu.

Praha - Hokejisté Poruby vyhráli v 15. kole první ligy v Kolíně po obratu 5:3 a drží si v čele tabulky dvoubodový náskok před Vsetínem, který zvítězil v Praze na Slavií 3:2. Třetí Litoměřice uspěly v Prostějově výsledkem 6:5 a protáhly svou vítěznou šňůru už na sedm utkání. Nadále se naopak trápí vítěz minulého ročníku Zlín, který podlehl doma Sokolovu 1:4 a připsal si čtvrtou porážku za sebou.

Poruba, která dosud jen dvakrát prohrála a pouze jednou nebodovala, v Kolíně třikrát ztrácela. V polovině úvodní části otevřel skóre jednačtyřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 Petr Koukal. Ve druhé části nejdříve vyrovnal Kanaďan Aaron Berisha, domácím vrátil náskok Matěj Chalupa, na 2:2 upravil Tomáš Šoustal, který potom odpověděl i na přesilovkou trefu Petra Moravce.

V čase 52:11 rozhodl v přesilové hře pěti proti třem Slovák Marek Tvrdoň, jenž svou druhou brankou v utkání 131 sekund před koncem při power play do prázdné branky pečetil výsledek. Kozlové zůstali popáté v řadě bez bodu.

Vsetín vyhrál šestý z posledních sedmi zápasů. V čase 7:32 dostal Valachy v Edenu do vedení dánský obránce Mads Larsen. Ve 12. minutě sice vyrovnal Tomáš Knotek, ale za 151 sekund vrátil hostů náskok v přesilové hře Roman Půček, který po minutě a půl druhou dějství další trefou zvýšil na 3:1. Za 100 sekund vrátil Pražany na kontakt Jiří Průžek, ale vyrovnat se domácím nepodařilo ani ve třech přesilových hrách. Slavia po sérii tří výher podruhé za sebou nebodovala.

Litoměřice v Prostějově sice v 16. minutě prohrávaly 0:2 po gólech Marka Račuka a Jakuba Illéše, ale ještě v první třetině snížil Jan Cikhart a druhou část hosté ovládli poměrem 5:0. Nejdříve vyrovnal v početní výhodě pěti proti třem obránce Michael Krutil, v pokračující klasické přesilovce otočil skóre Filip Kuťák.

V 34. minutě nevyužil příležitost na vyrovnání z trestného střílení Illéš a další branky hostů přidali Pavel Kordule, Tomáš Chlubna a Fin Riku Sihvonen. Prostějov finišoval, skórovali bek Petr Krejčí s Račukem a 38 sekund před koncem Jan Veselý snížil na rozdíl gólu, ale výhru hosté nepustili. Jestřábi po pětizápasové vítězné sérii prohráli třetí z posledních pěti utkání.

Zlín prohrával se Sokolovem v úvodu druhé třetiny už 0:4. V čase 4:49 otevřel skóre Tomáš Vracovský, za 107 sekund skóroval v přesilové hře Jaromír Kverka a 25 vteřin před první pauzou využil další početní výhodu David Kofroň, který se po 23 sekundách prostředního dějství prosadil i podruhé v utkání.

Brankáře Petra Hamalčíka připravil o čisté konto dvě a půl minuty před koncem v přesilovce Denis Kindl. Baník vyhrál potřetí za sebou. Devátí Berani čekají sedm zápasů na plný bodový zisk, za tu dobu vyhráli jen jednou a dosáhli na pět bodů.

Pardubice B vyhrály v Třebíči 3:1, bodovaly v pátém z posledních šesti zápasů a počtvrté z toho vyhrály. Posunuly se tak z 13. na 10. místo. Hattrickem to zařídil Josef Mikyska. Vítěz základní části z minulého ročníku Třebíč prohrála třetí z uplynulých čtyř duelů a je osmá.

Nováček Znojmo nenavázal na sobotní domácí výhru nad Jihlavou 3:2 a prohrál s Přerovem 2:4. Pro Orly to byla pátá prohra z uplynulých šesti duelů. Za Zubry, kteří se po třetím vítězství ze čtyř utkání posunuli na 7. místo, dali po dvou gólech Daniel Indrák a Vojtěch Tomi.

Poslední Frýdek-Místek podlehl doma Jihlavě 3:4 v prodloužení, po deseti duelech bez zisku bodoval podruhé za sebou, ale jeho série porážek se natáhla na 12 utkání. Dukla venku potřetí za sebou naplno bodovala. Za domácí dvakrát skóroval Rostislav Marosz, za hosty dal dvě branky jednačtyřicetiletý Tomáš Čachotský. Po 61 sekundách nastavení rozhodl Slovák Marcel Štefančík. Frýdek-Místek ztrácí na chvostu tabulky na jedenáctý Kolín, dvanáctou Slavii i třinácté Znojmo devět bodů.

15. kolo první hokejové Chance ligy:

Zlín - Sokolov 1:4 (0:3, 0:1, 1:0)

Branky: 58. D. Kindl - 20. a 21. Kofroň, 5. Vracovský, 7. Kverka. Rozhodčí: Obadal, Šico - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2. Diváci: 2024.

Třebíč - Pardubice B 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky: 4. Vodička - 24., 34. a 52. J. Mikyska. Rozhodčí: Horák, Mejzlík - Zídek, Polák. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. Diváci: 1011.

Kolín - Poruba 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Branky: 11. Koukal, 31. M. Chalupa, 35. P. Moravec - 34. a 40. T. Šoustal, 53. a 58. Tvrdoň, 26. Berisha. Rozhodčí: Čáp, Jechoutek - Beneš, Maštalíř. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 1025.

Slavia Praha - Vsetín 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky: 12. T. Knotek, 24. Průžek - 15. a 22. R. Půček, 8. M. Larsen. Rozhodčí: Hucl, Kostourek - J. Dědek, Maňák. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1105.

Frýdek-Místek - Jihlava 3:4 v prodl. (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 32. a 55. Marosz, 52. Šuhaj - 39. a 57. Čachotský, 3. Menšík, 62. Štefančík. Rozhodčí: Zavřel, Grygera - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 697.

Prostějov - Litoměřice 5:6 (2:1, 0:5, 3:0)

Branky: 10. a 48. Račuk, 16. Illéš, 44. P. Krejčí, 60. J. Veselý - 19. Cikhart, 27. Krutil, 28. Kuťák, 35. Kordule, 36. Chlubna, 40. Sihvonen. Rozhodčí: Pilný, Vrba - Vašíček, Peluha. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:2. Diváci: 976.

Znojmo - Přerov 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Branky: 11. Bartko, 33. Šťovíček - 8. a 60. Tomi, 18. a 48. D. Indrák. Rozhodčí: Petružálek, Bejček - Jindra, Teršíp. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1284.

17:30 Jihlava - Kolín, Litoměřice - Vsetín,

18:00 Poruba - Třebíč, Pardubice B - Frýdek-Místek, Sokolov - Prostějov, Přerov - Slavia Praha.