Real otočil El Clásico a před členy kapely Rolling Stones porazil Barcelonu

foto Utkání 11. kola španělské fotbalové ligy FC Barcelona - Real Madrid, 28. října 2023. Logo britské hudební skupiny Rolling Stones na tribunách během zápasu.

Madrid - Real Madrid ovládl po obratu v Barceloně slavné El Clásico a po vítězství 2:1 se vrátil do čela španělské fotbalové ligy. Šlágr rozhodl autor obou gólů "Bílého baletu" Jude Bellingham, který si s deseti brankami upevnil vedení v tabulce střelců.

Fotogalerie

Barcelona šla do vedení už v šesté minutě zásluhou Gündogana. Německý záložník se v dresu katalánského giganta prosadil poprvé od letního přestupu z Manchesteru City. "Barca" byla v prvním poločase nadále lepším týmem, převahu ale nedokázala přetavit v góly.

To se Kataláncům vymstilo ve druhém poločase. Real zvýšil aktivitu a odměnou mu byla Bellinghamova vyrovnávací trefa v 68. minutě. Anglický záložník překonal brankáře Ter Stegena tvrdou ranou zpoza vápna. Ve druhé minutě nastavení Modrič ve snaze zpracovat Carvajalův centr šťastně protečoval míč na Bellinghama, který z bezprostřední blízkosti podruhé propálil Ter Stegena.

Střelecký výkon svého krajana sledovali z hlediště Olympijského stadionu i členové slavné britské skupiny Rolling Stones Mick Jagger a Ronnie Wood. Ikonické logo kapely s vyplazeným jazykem dnes zdobilo při příležitosti vydání nového alba Hackney Diamonds přední stranu speciálních barcelonských dresů, kde nahradilo tradičního sponzora.

Real vede tabulku opět o skóre před Gironou, která už v pátek udolala Celtu Vigo 1:0. Třetí Barcelona na oba soupeře ztrácí čtyři body a v neděli se před ni může posunout Atlético Madrid.

Španělská fotbalová liga - 11. kolo:

Almería - Las Palmas 1:2 (72. Ramazani - 23. Haddádí, 90.+4 Kaba), FC Barcelona - Real Madrid 1:2 (6. Gündogan - 68. a 90.+2 Bellingham),

18:30 Mallorca - Getafe,

21:00 Cádiz - FC Sevilla.