BBV po 25 letech

Karviná si doma poradila s Lovosicemi, Plzeň vyloupila Duklu

Karviná neponechala nic náhodě a v extralize házenkářů porazila 31:24 Lovosice. Domácí rozhodli o výsledku v první polovině, poté ubránili nástup hostů ve druhé části a závěr si pohlídali. Brno si poradilo 27:25 s Maloměřicemi. Obhájci titulu z Plzně dokázali jako první klub v sezoně bodovat na hřišti Dukly Praha, když zvítězili 33:30.

HCB Karviná
zdroj: hcb-karvina.cz

"Začali jsme dobře. Pak náš klasický desetiminutový výpadek, bohužel to stáhli, ale výsledek o sedm je super," zhodnotil utkání karvinský Dominik Solák. "Bylo to tvrdé, tresty byly na obou stranách, bylo vidět, že se potkaly dva silné celky," dodal k vysokému počtu vyloučených.

Sestřih utkání Karviná – Lovosice

Také Brno za úspěchem v derby s Maloměřicemi vykročilo v první půli a do druhého poločasu vstupovalo s náskokem pěti branek. Domácí v závěru sice snížili na rozdíl dvou gólů, ale hosté další drama nedovolili.

Dobře rozehraný zápas nezvládly poslední Strakonice a po porážce 30:32 s Frýdkem-Místkem prohrály i desátý zápas v probíhajícím ročníku. Domácí přitom ve druhé půli vedli až o pět branek.

Talent tým se mohl opřít o střelecké výkony třicátníků: osm branek zaznamenal jednatřicetiletý Chorvat Marko Čurčič, jen o gól méně šestatřicetiletý Jakub Šindelář, jenž si připsal nejlepší střelecký výkon v ročníku. V dresu Dukly se naopak nejvíce prosadil devatenáctiletý Jonáš Josef s šesti trefami.

Mistři vyhráli deváté utkání v sezoně a vedou tabulku o tři body před Karvinou, jež má odehráno o utkání méně, a Brnem. Dukla klesla na čtvrté místo. Po 10. kole čeká házenkáře reprezentační pauza, 4. a 5. listopadu se Češi utkají v přípravných zápasech před lednovým mistrovstvím Evropy s Bosnou a Hercegovinou.