Nervy tekly, Pastrňáka hájil spoluhráč. Bostonu poprvé uplavaly všechny body

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Vedení 2:0 a 3:2 nestačilo. Čtyřminutová pasáž ze třetí třetiny, kdy třikrát inkasovali, připravila hokejisty Bostonu poprvé v této sezoně NHL o jakýkoli bodový zisk. Porážku 4:5 v Detroitu hosté nesli špatně. V závěru jim pochodovaly nervy, střídačka dokonce inkasovala trest za napadání rozhodčího, do šarvátek se pustili i oba kapitáni.

Hokejista Bostonu David Pastrňák (vlevo) oslavuje svůj gól se spoluhráčem Hampusem Lindholmem.

Bodová série Bruins skončila po deseti zápasech, během nichž ztratili jediný bod za domácí porážku 3:4 s Anaheimem v prodloužení. Na ledě Red Wings se na jejich výkonu podepsala absence tří stabilních beků Charlieho McAvoye (suspendace), Matta Grzelcyka a Dereka Forborta (oba jsou zranění). Potřetí v sezoně pak Boston během utkání přišel o dvougólový náskok.

„Když vám chybí tři důležití obránci, tak to nějaký vliv mít bude,“ tvrdil kouč Jim Montgomery, který pravidelně upouštěl páru častým pokřikováním na sudí, kteří rozhodně nepískali podle jeho představ. „Radši nebudu nic říkat, z toho nevzejde nic dobrého,“ prohlásil po zápase bostonský kouč.

Nejproduktivnější hráč Bruins David Pastrňák se zviditelnil už v 6. minutě asistencí u gólu Jamese Van Riemsdyka. V závěru první třetiny pak u mantinelu dohrál rameno na rameno Jakea Walmana. Obránci Red Wings se to moc nelíbilo a za českého spoluhráče se jel postavit právě Van Riemsdyk. Z následné pranice Boston vytěžil přesilovku, ale Pastrňák se v početní výhodě prosadil až v 55. minutě. Devátou trefou v sezoně snížil na rozdíl gólu.

V 59. minutě však bostonskou snahu o vyrovnání torpédoval trestem za podražení, za 16 sekund byl za držení vyloučen Charlie Coyle a vzápětí dvě minuty inkasovala střídačka. Hotovo. Dvacet sekund před koncem se s krosčekujícím kapitánem Red Wings Dylanem Larkinem ještě pustil do potyčky Hampus Lindholm. A bostonský muž s céčkem Brad Marchand si vysloužil dva menší tresty za krosček a hrubost.

„Prohrávali, tak byli frustrovaní. Tak to prostě někdy chodí. Proto se snažili nás vyprovokovat,“ tvrdil útočník Red Wings David Perron.

Na trestné minuty Boston vyhrál 32:20, zatímco v počtu střel ztrácel 30:40 a dvakrát inkasoval v oslabení.

„Nehráli jsme nejlepší hokej, ale i když jsme v závěru byli trestáni, pořád jsme byli ve hře,“ tvrdil Lindholm. „Když jsme po dvou třetinách prohrávali, byl jsem lehce zklamaný, protože jsme hráli výborně. Pak šlo jen o to vydržet,“ řekl detroitský kouč Derek Lalonde spokojeně po výhře nad nejlepším týmem Východní konference.

Další těžká zkouška ovšem na Boston čeká už v noci na úterý v Dallasu.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.