Jakub Tůma z Nymburka smutní, Axel Bouteille z Bahcesehiru má radost z...

Jakub Tůma z Nymburka smutní, Axel Bouteille z Bahcesehiru má radost z vybojovaného prodloužení. | foto: Václav Mudra / ERA Nymburk

Nymburk sahal v Europe Cupu po výhře proti Bahcesehiru, padl v prodloužení

• 5
Nymburští basketbalisté podlehli doma tureckému Bahcesehiru 91:96 po prodloužení a ve čtvrtém utkání FIBA Europe Cupu poprvé neuspěli. V čele skupiny D mají stejně jako jejich přemožitel na kontě tři výhry a jednu porážku, ale mají horší vzájemnou bilanci, protože v Istanbulu zvítězili před třemi týdny 89:88.

Nymburk téměř celý zápas prohrával, ale čtyři sekundy před koncem základní hrací doby jej dostal Ondřej Sehnal trojkou do vedení 80:77. Hosté však vyrovnali po tříbodovém koši Axela Bouteilleho a v nastavení domácím sebrali možnost vybojovat v předstihu postup do osmifinále. Další zápas čeká tým trenéra Francesca Tabelliniho za týden na hřišti černohorského Mornaru Bar.

ERA Nymburk - Bahcesehir

online reportáž

„Mrzí to. Většinou to tak bývá, že tým, který pošle zápas do prodloužení, tak ho pak i vyhraje. Bohužel,“ řekl po utkání Sehnal.

„Těch posledních pět vteřin hodně mrzí, protože jsme měli jasné pokyny, které se nám nepovedlo splnit, a padla trojka do prodloužení. Škoda, mohli jsme už mít postup v kapse.“

Nejlepším střelcem poražených byl se 16 body Spencer Svejcar. Dvouciferný počet bodů zaznamenali také David Collins (15), Ty Gordon (12) a Jaromír Bohačík s Thomasem Bellem (oba 12). Na straně vítězů zazářil 25 body Bouteille a double double si připsal Tyler Cavanaugh, autor 23 bodů a 10 doskoků.

Nymburk vedl až do úplného závěru základní hrací doby v utkání jen třikrát v úvodní čtvrtině a vždy to bylo po trojkách Jaromíra Bohačíka. Následně Bahcesehir unikl devítibodovou šňůrou a na startu druhé čtvrtiny měl poprvé desetibodový náskok.

Jerry Boutsiele z Bahcesehiru pod tlakem nymburského Sukhmaila Mathona.
Spencer Svejcar z Nymburka střílí na koš Bahcesehiru.

Ve třetí čtvrtině měli domácí dvakrát i nejvyšší manko v utkání 12 bodů, ale čtvrtou desetiminutovku ovládli. Od stavu 61:72 předvedli desetibodovou sérii, pak dvakrát vyrovnali stav a čtyři sekundy před koncem otočil na 80:77 Sehnal. Bouteille poslal zápas do prodloužení a v něm už kralovali hosté.

„U té mé trojky jsme také měli pokyny, které se nepovedlo splnit a museli jsme trochu improvizovat. Pár takových střel už jsem ale dal i dřív,“ uvedl Sehnal.

„Teď by to chtělo vyhrát oba zápasy venku, i když budou úplně jiné než doma. Můžeme ještě doufat, že Bahcesehir někde padne, ale i ze druhého místa bychom s bilancí 5:1 určitě postoupili,“ dodal Sehnal.

FIBA Europe Cup basketbalistů

Skupina D - 4. kolo

ERA Nymburk - Bahcesehir Koleji Istanbul 91:96 po prodl. (18:25, 42:50, 58:68, 80:80)