• Ivana Říhová: Muzeum v proměnách času (1967-2024) – historická přednáška

Úterý 21.5 17:00 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

• Klub deskových her

Úterý 21.5 18:00 - Čajovna Na Půdě, Strakonice

PROTIVÍN - Fotbalisté Semic kvůli rekonstrukci svého hřiště využívají podzimního azylu protivínského hřiště. V sobotu 11. listopadu se hrálo poslední kolo podzimní části krajského přeboru a v derby mužstev Písecka se paradoxně utkaly oba týmy na domácím hřišti, když tentokrát byli podle losu doma Semičtí.

FC Al-Ko Semice - FK Protivín 2:2 (2:1)
Branky: 3. Hrala, 13. Pavel Keclík - 22. a 88. Martin Říha
Rozhodčí: Boček – Frček, Šťastný. ŽK: 2:6. Diváků: 111
Semice: Vondrášek - J. Keclík, Hrala (85. Šourek), Sádlo, Císařovský, M. Valach (66. Linhart), L. Holub, Hrdlička, P. Keclík, Zborník, P. Valach (58. Forman)
Protivín: Váverka - Kulík, Z. Vorel, Buko, Daniel Bečvář, Zeman (61. Pícha), Hornát (87. Urban), David Bečvář, Hrachovec, Říha, Petr

Domácímu celku Semic vyšel úvod utkání na výbornou. Už ve 3. minutě Jakub Hrala poslal padající list na protivínskou branku a gólman Pavel Váverka jenom sledoval jak míč končí v jeho síti. Za deset minut Váverka zaváhal, nedosáhl na vysoký míč před svou brankou, hlava Pavla Keclíka byla výš a Semice vedly 2:0. Ve 22. minutě nacentroval do vápna Semic Patrik Hrachovec a Martin Říha snížil hlavou na 2:1. V první půli se hrál oboustranně ofenzivní fotbal a Semice zaslouženě o gól vedly.
Hned v úvodu druhé půle běželi domácí sami na bránu, jenže do té doby dobře hrající Marek Valach ve stoprocentní šanci selhal a protivínští zadáci odvrátili míč do bezpečí. Po této situaci převzal Protivín iniciativu, nastěhoval se na polovinu domácích, kteří se často bránili jen za cenu dlouhých odkopů. Výjimkou byla akce Pavla Keclíka z 80. minuty, kdy pěknou střelou z levé strany velkého čtverce orazítkoval tyč branky gólmana Váverky. Pak měl Protivín po několika standardních situacích šance na vyrovnání, ale to se mu dlouho nedařilo. Když už se zdálo, že Semice v právě probíhající sezoně urvou první vítězství a připíšou si do tabulky tři body, v 88. minutě podruhé zaúřadovala hlava Martina Říhy, který nikým nehlídaný na malém vápně vyrovnal na konečných 2:2 a Semickým proklouzla první výhra mezi prsty.