Stavex

Zručská Jiskra držela naději na jeden bod do devadesáté minuty, vyhrála ale Církvice!

18. listopad 2023, 16:21

Církvice – V posledním utkání podzimní části okresního přeboru přivítali fotbalisté SK Církvice TJ Jiskra Zruč nad Sázavou:

Církvice – Zruč n. S. 4:2 (1:2)

Jako první zahrozili hosté: Už ve 3. min. se po autovém vhazování, které prodloužil Zeman, dostali jednoduše za obranu domácích, jenže Cudlín tváří v tvář gólmanovi trefil jen jeho nohy. Více hry i nebezpečných situací ale měli v prvním poločase domácí: V 7. min. utekl Rajdl, ovšem Mar. Vocl z vyložené příležitosti mířil vedle, ve 14. min. dostal pas za obranu Mich. Vocl, jenže pálil nad! Ve 24. min. se opřel do míče ze střední vzdálenosti Bilinkiewicz, ale trefil jen břevno. Církvice dostala do vedení ve 31. min.: Po malé domů se nepovedl odkop gólmanovi Kotěrovi a Rajdl mu míč vrátil do sítě – 1:0. Chvíli potom domácí zamkli soupeře do jeho pokutového území, jenže nic z toho. Místo toho Jiskra otočila poločasový výsledek ve svůj prospěch: L. Koten hrál s brankářem Forštem, který podklouzl, Dolejš nabídl míč Zemanovi a ten srovnal na 1:1. Aby toho na domácí nebylo málo, ve 45. min. po výkopu hostujícího gólmana Kotěry Dolejš vysunul Zemana, který z úhlu podruhé skóroval – 1:2.

Po přestávce domácí valili z kopce na branku soupeře útok za útokem, ze kterých ale kopali většinou jen rohy. Hosté tak dlouho drželi jednobrankový náskok, který mohli ještě navýšit: V 71. min. po brejku zůstal Cudlín před gólmanem úplně sám, ovšem trefil jen jeho nohy! Gólman Foršt potom vytáhl skvělý zákrok proti hlavičce L. Jelínka po rohovém kopu a závěr utkání už patřil domácím: V 76. min. Dušek z trestného kopu zpoza vápna srovnal na 2:2, po pasu od Jungwirtha potom z vyložené pozice pálil nepřesně. Až v 90. min. obléhání brány Jiskry Dušek ukončil vítěznou brankou – 3:2. Výsledek potom ještě vylepšil v nastaveném čase Černý, když hosté reklamovali ofsajd – 4:2.

Podle trenéra SK Církvice Tomáše Hrušky se i v posledním zápase projevila bolest jeho týmu. „Neproměnili jsme šance v prvním poločase, hosté srovnali po chybě gólmana na 1:1 a ještě do přestávky otočili výsledek,“ hodnotil zápas a navázal: „Ve druhé půli nás brankář zase podržel, za stavu 1:2 chytil dva góly. Věřili jsme až do konce, že se nám to podaří otočit. Zaplať pánbůh zato, bude hezká rozlučka.“

„Byli jsme vůbec rádi, že jsme k zápasu přijeli v jedenácti,“ předeslal Ondřej Jouza ze Zruče nad Sázavou. „Chtěli jsme nějaké body odvézt,“ naznačil a pokračoval: „Zápas se vyvíjel dobře, potom jsme ale po některých chybách dostali góly a bylo rozhodnuto. Za stavu 1:2 jsem věřil, že přidáme třetí branku a že už bychom to vyřešili až do konce zápasu. Ale nedali jsme, domácí měli hodně rohů a bylo otázkou času, jestli vydržíme anebo ne.“

Branky: 31. Rajdl, 76., 90. Dušek, 90.+3 Černý – 41., 45. Zeman. Rozhodčí: Procházka – Ziegler, Šim. Pipek. ŽK: Bilinkiewicz – Viktora, Cudlín. Diváků: 58. Církvice: Foršt – Macháček, L. Koten, Dušek, Jungwirth – P. Vocl (77. Černý), Mar. Vocl, Bilinkiewicz (90. Nývlt), Mich. Vocl (87. P. Kicner), Palii – Rajdl. Trenér Tomáš Hruška. Zruč n. S.: Kotěra – P. Koten, Z. Louda, Brabec, L. Jelínek – J. Váňa, Viktora, Kotek, Zeman, Dolejš – Cudlín.