Šulc řádil, vítězství Plzně pak pojistil trefou do prázdné branky Hranáč. Jablonec vyhrál přestřelku

Jablonec ve středeční dohrávce 17. kola FORTUNA: LIGY přestřílel na domácím hřišti Teplice 3:2, když vítězný gól domácích vstřelil chvíli před koncem Jan Chramosta. Jablonec poskočil v aktuální tabulce na jedenácté místo, Teplice jsou desáté. Mladá Boleslav v dohrávce 6. kola prohrála s Plzní 1:3. V barvách Viktorie se střelecky dařilo Pavlu Šulcovi, jenž dal dvě branky západočeského celku. Středočeši v závěru poslali do útoku i gólmana a hráli vabank. To však potrestal třetí trefou do odkryté branky plzeňský obránce Robin Hranáč.

V Jablonci začali aktivněji domácí. Největší šance úvodní pasáže zápasu nastala po centru z pravé strany hřiště, kdy Lukáše Krulicha z bezprostřední blízkosti hned nadvakrát vychytal skvělý Tomáš Grigar. V 16. minutě už ale zkušený brankář inkasoval, z penaltového puntíku ho překonal Kratochvíl. Teplice vyrovnaly ještě v první půlhodině, když hlavičku Mohameda Yassera usměrnil do sítě Havelka. Nutno však podotknout, že šlo o kontroverzní moment, neboť brance předcházelo nesportovní počínání Sklářů, kteří nevrátili svému soupeři míč. Za postranní čáru ho totiž chvíli předtím poslal Kratochvíl kvůli zranění spoluhráče. Jablonečtí si však ještě ve 45. minutě stihli vzít vedení zpět, když se za pomoci teče hostujícího Jakuba Urbance prosadil Dominik Pleštil.

Krátce po hodině hracího času se v pokutovém území ochotně skácel k zemi Yasser. Rozhodčí však zákrok na něj vyhodnotil jako nedovolený, a Tepličtí tak dostali skvělou příležitost na vyrovnání. Penaltu si vzal na starost Havelka, jenž ji následně s velkým štěstím proměnil. Vytáhlý egyptský útočník mohl celé utkání důraznou hlavičkou i rozhodnout, do kolonky střelců se ale kvůli skvělému Janu Hanušovi nezapsal. Vítězný gól tak přišel na opačné straně hřiště, když po skvostném pasu Vladimira Jovoviče skóroval svým 12. gólem do sítě Sklářů Chramosta.

Plzeň poskočila na třetí místo tabulky

Začátek utkání ovšem klubu z města automobilů vůbec nevyšel, neboť už v páté minutě inkasoval. Obrana Bolky si při rohovém kopu zapomněla pohlídat Šulce, a když se k mladému záložníkovi odrazil balon, nekompromisně jej napálil pod břevno. Střelec úvodní branky se po chvíli ocitl v roli nahrávajícího, avšak Chorý nedokázal Šulcovu zpětnou přihrávku zužitkovat a jeho pokus proletěl nad bránou. Následně podnikli mladoboleslavští protiofenzivu, nicméně proti pevnému bloku Viktoriánů neuspěli. V závěru poločasu se jim to už podařilo, když Jindřich Staněk nejistě vyrazil míč letící z rohu a Martin Suchomel jej z první uklidil k tyči.

Úvod druhé půle znovu vyšel lépe hostujícímu celku. Šulc si naběhl na průnikovou přihrávku, napoprvé sice jeho pokus zblokoval jeden z obránců, avšak napodruhé 22letý kanonýr uspěl povedeným obstřelem k tyči. Vzápětí mohl vyrovnat Vasil Kušej, ale v samostatném úniku na Staňka nevyzrál. Skvělým zákrokem se poté blýskl na druhé straně Matouš Trmal, jenž se předvedl proti hlavičce Chorého. Hráči Boleslavi se hnali za vyrovnáním, ale viktoriáni závěr duelu ubránili bez potíží. Robin Hranáč navíc z protiútoku upravil skóre na 3:1 ve prospěch hostů ranou do prázdné brány.

17. kolo první fotbalové ligy
FK Jablonec - FK Teplice 3:2 (2:1)
Branky:
16. Kratochvíl z pen., 45. vlastní Urbanec, 85. Chramosta - 27. a 65. z pen. Havelka. Rozhodčí: Batík - Nádvorník, Pochylý - Adámková (video). ŽK: Kratochvíl, Martinec, Černák, Štěpánek, Polidar - Trubač, Knapík, Chaloupek, Grigar, Hronek, Křišťan, Frťala (trenér). Diváci: 789.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Tekijaški, Hurtado - Černák (89. Polidar), Kratochvíl, Martinec (77. Houska), Čanturišvili - Pleštil (70. Chramosta), Alégué (70. Jovovič) - Krulich (77. Velich). Trenér: Čížek.
Teplice: Grigar - Cykalo, Chaloupek, Mičevič - Radosta (90.+1 Fila), Knapík, Havelka (75. Křišťan), Urbanec (75. Bílek) - Trubač (52. Hronek) - Jásir, Gning (52. Vachoušek). Trenér: Frťala.

6. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Viktoria Plzeň 1:3 (1:1)
Branky: 45.+3 Suchomel - 5. a 51. Šulc, 90.+5 Hranáč. Rozhodčí: Všetečka - Váňa, Machač - Zelinka (video). ŽK: Suchý, Kostka, Kulič (trenér) - Kopic, Chorý, Traoré, Šulc. Diváci: 1121.

M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Karafiát, Suchomel (78. Kubista) - Matějovský (64. Ladra), Sakala (86. Šimek) - Kušej, Mareček (78. Pulkrab), Solomon (64. Jawo) - Hilál. Trenér: Kulič.
Plzeň: Staněk - Hranáč, Hejda, Dweh - Kopic (88. Sýkora), Kalvach, Traoré, Bucha (70. Kliment), Cadu (81. Holík) - Šulc - Chorý. Trenér: Koubek.