Stavex

Sršni smetli Vlašim nevídaným způsobem už v první třetině!

10. prosinec 2023, 20:38

Kutná Hora – V 15. kole základní části krajské ligy hokejisté SK Sršni Kutná Hora v neděli přivítali HC Rytíři Vlašim. V průběhu posledního utkání letošního roku Sršni předali výtěžek sbírky na Ondru 125363,- Kč přímo Ondrovi.

Kutná Hora – Vlašim (7:1, 1:1, 0:2)

Sršni na svého soupeře vlétli nevídaným způsobem, s jejich napadáním měli hosté velké potíže, a to se brzy projevilo na skóre, když po necelých sedmi minutách Kutná Hora vedla 4:0! Skóre otevřel ve 3. min. Spitzer, prakticky hned po rozehrání Plíhal upravil na 2:0! Ve 4. min. měl nabito Dytrych, ale netrefil. V 5. min. Vlašimští nevyhodili puk a volný A. Kadlec se gólmana mohl ptát, „kam chce puk“ – 3:0. V 7. min. Dytrych po úniku J. Kadlece nekompromisní ranou zvýšil už na 4:0! Teprve potom se prosadili i hosté, když puk Vl. Pessra od modré tečoval Kratochvíl – 4:1, jenže jakékoliv myšlenky na zvrat ve vývoji utkání vzal soupeři J. Kadlec, když se prodral za obranu upravil na 5:1. Ve 12. min. Jiráň objel bránu, ale skulinu do brány nenašel, odražený puk ale vrátil do sítě M. Jelínek a vyhnal gólmana Baranova z brány – 6:1. Ani to ale Sršně nezastavilo, ještě v první třetině zvýšil stejný hráč na 7:1 z přesilovky.

Sršni měli nahráno, druhou třetinu ale zvládli lépe hosté. Gólman D. Jelínek si zachytal o poznání více, ve 25. min. Vlašim přece jen korigovala stav na 7:2 gólem Bauera. Vzápětí M. Zelingr ve vyložené šanci mířil jen do tyče a ve 37. min. stejný hráč při přesilovce hostů nastřelil další tyč! Ve 39. min. ujel v oslabení Florián, gólman D. Jelínek se ale vylákat nenechal, naopak v poslední vteřině druhé části zápasu Plíhal zasunul kotouč do sítě Vlašimi – 8:2.

V posledním dějství Rytíři z Vlašimi zmírnili svou prohru dvěma góly: Nejprve ve 47. min. Vondráček z přesilovky snížil na 8:3 a v 55. min. puk z hole T. Pessra propadl D. Jelínkovi do sítě – 8:4.

Sršni určili ráz zápasu skvělou první třetinou, ve které si vybudovali rozhodující náskok. „V minulém ročníku se nám povedlo něco podobného právě ve Vlašimi, kde jsme otočili jasný zápas pro domácí asi pěti, šesti góly ve třetí třetině,“ připomněl trenér Kutné Hory Jiří Kadlec. „Dneska to bylo neuvěřitelné,“ doplnil a pokračoval: „Trochu mě mrzí, že jsme hru z první třetiny nedokázali přenést i dále. Úplně jsme opustili jednoduchou hru, najednou začal každý hráč o krok méně bruslit, začal vymýšlet o kličku navíc. To se nasčítá a je z toho takový hokejový guláš. Kdyby ve druhé třetině pro změnu dala Vlašim sedm gólů, nemohl se nikdo divit. Měli jsme tam štěstí, kdy například stříleli na prázdnou bránu a trefili tyč. Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že vyhrajeme 8:4, poděkoval bych mu. Ale z průběhu utkání jsem trochu rozpačitý, i když za tři body vděčný.“

Zápas s HK Králův Dvůr je odložen na 21. ledna, další utkání tak Sršni sehrají až 6. ledna na ledě BK Mladá Boleslav B. „To bude opět velmi důležité, tabulka v naší skupině je vyrovnaná. Pořád to beru tak, že jsme namočení dole,“ zdůraznil kouč a dodal: „Mladá Boleslav doma většinou hraje v menší hale, na úzkém hřišti je to nepříjemný soupeř. Uvidíme, s čím tam pojedeme a s čím nás překvapí domácí.“

Branky a asistence: 3. Spitzer (J. Kadlec, Dytrych), 3. Plíhal (A. Kadlec), 5. A. Kadlec (Spitzer), 7. Dytrych (J. Kadlec, Beran), 8. J. Kadlec (Dytrych), 12. M. Jelínek (Jiří Tvrdík, Jiráň), 13. M. Jelínek (Beran, Zvěřina), 40. Plíhal (M. Jelínek) – 8. Kratochvíl (Vl. Pessr, J. Pessr), 25. Bauer (Říha, Hejný), 47. Vondráček (Florián, Hejný), 55. T. Pessr (Florián). Rozhodčí: Procházka – Marvan, Tasch. Vyloučení: 5/6. Využití: 1/1. Kutná Hora: D. Jelínek – Bašus, Havránek, J. Kadlec, Beran, Dytrych – Zvěřina, Chmelař, Plíhal, Spitzer, A. Kadlec – Havelka, Jiráň, M. Jelínek, Jiří Tvrdík – Hobza, Sádlo, Hladík, Klazar. Trenér Jiří Kadlec. Vlašim: Baranov (12. Pašek) – A. Zelingr, M. Zelingr, Burda, Kratochvíl, Cerk – Vondráček, Říha, Bauer, Florián, Ondriga – J. Pessr, Vl. Pessr, Hejný, T. Pessr, Filip. Trenér Zdeněk Procházka.