Boleslav dohnala dvougólovou ztrátu, i tak má jen bod. Bohemka nevyužila přesilovku

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 17. kola první ligy doma s Karvinou dotáhli dvoubrankovou ztrátu a remizovali 2:2. Slezský nováček si už v úvodních 13 minutách vytvořil náskok po gólech Amara Memiče a Martina Doležala. Ještě do přestávky ale snížil Tomáš Ladra a v 64. minutě vyrovnal Júsuf Hilál, který předtím na konci prvního poločasu neproměnil penaltu.

»Vstup do utkání byl katastrofální. Pak jsme se ale do hry vrátili, vyrovnali, ale nebylo nám přáno dát vítězný gól. Centry tam létaly, jenže nám nebylo přáno. Remíza je pro nás veliké zklamání,« zlobil se trenér Středočechů Marek Kulič. »Bod je pro nás sladkou odměnou a navíc se domnívám, že zaslouženou,« kontroval trenér Karviné Juraj Jarábek.

Oba týmy v nejvyšší soutěži bodovaly po sérii tří porážek. Mladá Boleslav, které v poslední době po vynikajících výsledcích z první poloviny podzimu jako by došel dech, je v neúplné tabulce sedmá, Karviné patří 13. místo, ale má k dobru odložený zápas s Pardubicemi. Dnešní utkání se v původním termínu zkraje prosince nehrálo kvůli sněžení a nezpůsobilému terénu.

Stejně tak se dnes dohrávaly i další dva odložené duely naší nejvyšší fotbalové soutěže. Remízu viděli diváci i v pražském Ďolíčku, kde domácí »Klokani« nedokázali dát Slovanu Liberec ani gól, přestože hráli více než půlhodinu proti deseti, když byl vyloučen po druhé žluté kartě Ahmad Ghali. Domácí nicméně působili bezradně, a když už si vytořili velkou šanci, naložili s ní jako s odpadky – tudíž ji zahodili. To byl především případ situace ze 74. minuty, kdy se Prekop ocitl sám před brankářem Bačkovským, ten ale včasným vyběhnutím a famózním zmenšením střeleckého úhlu »kulatý nesmysl« mezi tyče neustil. Míč se následně odrazil ke střídajícímu Hálovi, jenž mířil do poloprázdné branky, ale tam na brankové čáře zaúřadoval Fukala a balon odkopl do bezpečí.

V samém závěru měl dvě šance střelami ze střední vzdálehosti Adam Jánoš, jenže v jednom případě mu tygřím skokem překazil radost znovu Bačkovský, ve druhém jeho pumelice jen těsně minula tyč. A tak se body dělily, což tentokrát více vyhovovalo hostům. »V prvním poločase jsme byli horší, po vyloučení jsme se snažili strhnout zápas na svoji stranu, což se nepovedlo, navíc jsme mohli ještě inkasovat,« řekl kouč Bohemians Jaroslav Veselý. »V kontextu celého zápasu je remíza spravedlivá. Ale nejsem spokojen z toho, co předvádíme v útoku,« uznal Veselý. »Průběh duelu se bohužel změnil tím vyloučením, ale i tak jsme domácí moc do šancí nepouštěli, takže si bod určitě zasloužíme,« připojil trenér Liberce Luboš Kozel.

Jediný, kdo dnes slaví tři body, je tak Hradec Králové, který vyhrál 2:0 v Českých Budějovicích. Poslední tým tabulky prohrál posedmé za sebou, naopak Východočeši, o jejichž výhře rozhodli již v prvním poločase Lukáš Čmelík a Jakub Kučera, naplno bodovali po čtyřech kolech. V tabulce jsou nyní na jedenácté příčce. »Máme první výhru venku a zaslouženou. Snad nám to dodá sílu do posledního zápasu podzimu ve Zlíně,« radoval se kouč Hradce Václav Kotal. »Jsme v krizi, to je evidentní. Ale za hráči budu vždy stát a pokusím se jim nalít optimismus do žil. Pořád si říkám, že v životě jsou důležitější věci než fotbal. Hlavně zdraví. Nikdo nám tu neumřel, nestala se ani žádná katastrofa,« připojil k dnešnímu duelu Tomáš Zápotočný, kouč Budějovic.

* * *

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná 2:2 (1:2)

Branky: 25. Ladra, 64. Hilál – 7. Memič, 13. Doležal. Rozhodčí: Szikszay – Kubr, Kotalík – Černý (video). ŽK: Suchomel, Mareček, Sakala – Boháč, Fleišman, Traoré, Doležal. Diváci: 960.

M. Boleslav: Trmal – Fulnek (63. Matějovský), Suchý, Karafiát, Suchomel – Mareček (88. Kubista), Sakala (88. Šimek) – Kušej, Ladra (63. Pulkrab), Jawo (46. Solomon) – Hilál. Trenér: Kulič.

Karviná: Holec – Traoré, Bederka, Svozil, Fleišman – Boháč (46. Krčík), Čavoš – Memič (72. Žák), Budínský (58. Ezeh), Papalelé (58. Iván) – Doležal (71. Akinyemi). Trenér: Jarábek.

Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 0:2 (0:2)

Branky: 4. Čmelík, 45.+1 Kučera. Rozhodčí: Rouček – Hrabovský, Hádek – Batík (video). Bez karet. Diváci: 783.

Č. Budějovice: Šípoš – Osmančík (62. Adediran), Havel, Nikl, Trummer – Skalák (46. Hellebrand), Suchan (46. Šigut), Hubínek (79. Čoudek), Čermák, Alli – Ondrášek. Trenér: Zápotočný.

Hradec: Bajza – Klíma, Čihák, Čech – Čmelík (69. Krejčí), Kodeš, Kučera, Horák – Pudhorocký (69. Juliš), Vašulín (75. Hais), Pilař (82. Ševčík). Trenér: Kotal.

Bohemians Praha 1905 – Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Volek – Podaný, Žurovec – Starý (video). ŽK: Hrubý, Hůlka, Vondra – Ghali, Frýdek, Bačkovský. ČK: 58. Ghali. Diváci: 2579.

Bohemians: Jedlička – Kadlec, Vondra, Hybš – Dostál, Hůlka, Hrubý (57. Jánoš), Kovařík (73. Hála) – Beran (83. Mužík) – Prekop (83. Köstl), Kozák (57. Puškáč). Trenér: Veselý.

Liberec: Bačkovský – Prebsl, Chaluš, Purzitidis – Ghali, Žambůrek (90.+2 Varfolomejev), Červ, Mikula – Frýdek (83. Horský), Tupta (61. Fukala) – Kulenovič (90.+2 Rabušic). Trenér: Kozel.