Cameron Archer (vlevo) a Gustavo Hamer z Sheffieldu United oslavují gól.

Cameron Archer (vlevo) a Gustavo Hamer z Sheffieldu United oslavují gól. | foto: Reuters

Aston Villa poprvé ztratila doma, překvapivou remízu uhrál Sheffield United

• 2
Držení míče okolo 20 procent, v první poločase bez jediné střely, přesto si fotbalisté Sheffieldu United vezou překvapivý bod za remízu 1:1 na hřišti Aston Villy, která se v případě vítězství mohla dostat na první místo anglické ligy. V utkání 18. kola favorita srazil gól Archera v 87. minutě, odpověď nalezl v osmé nastavené minutě nastavení, když srovnal náhradník Zaniolo.

Aston Villa vyhrála doma předchozích 15 ligových zápasů a na jejím stadionu ztroskotaly i dosud vedoucí Arsenal a obhájce titulu Manchester City. Ligový nováček je sice týmem s nejslabším útokem a nejhorší obranou, ale v Birminghamu úspěšně vzdoroval.

Po hodině hry sice dostal domácí Bailey míč do sítě, ale videorozhodčí gól zrušil pro předchozí faul. Tři minuty před koncem dokonce poslal hosty do vedení Archer. Blamáž odvrátil vyrovnávacím gólem Ital Zaniolo, který krátce předtím přišel na hřiště.

Aston Villa FC - Sheffield United 1:1 (0:0)

Branky: 90+7. Zaniolo - 87. Archer. Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn. ŽK:49. Bailey, 90+5. Zaniolo, 90+10. Cash - 51. Larúsí, 69. Bogle, 90+8. Trusty. Diváci: 41 512.

Aston Villa FC Martínez – Cash, Konsa, Lenglet, Digne (74. Moreno) – Bailey (81. Zaniolo), Ramsey, Luiz, McGinn /C/ – Diaby (74. Durán), Watkins.

Sheffield United Foderingham – Bogle, Baldock, Trusty, Robinson /C/, Larúsí (58. Lowe) – Souza, ben Slímán (76. McAtee), Norwood – Archer (90. McBurnie), Brooks (58. Hamer).